×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. februāris, 2018
Drukāt

Pārskatīs esošo deklarēšanās kārtību (7)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Ilustratīvs foto

Šobrīd tūkstošiem cilvēku faktiskā dzīvesvieta atšķiras no deklarētās jeb oficiālās adreses. Virkne problēmu liek pārskatīt esošo deklarēšanās kārtību, vēsta LNT raidījums “900 sekundes”.

Piemēram, viens no ierosinājumiem, lai izbēgtu no tā, ka kāda īpašumā deklarējas nezināma persona,- īpašuma saimnieks varētu saņemt paziņojumu e-pastā. Tāpat pašvaldību atvieglojumi, kas ir sasaistīti ar deklarēto dzīvesvietu, kropļo deklarēšanās sistēmas ideju, tāpēc nepieciešamas izmaiņas.

Visus priekšlikumus vērtēs darba grupa, kurai līdz 1. jūlijam jāsagatavo izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Jālikvidē kārtība,ka šodien jebkurš iedzīvotājs var nodeklarēties jebkurā sveša cilvēka īpašumā,kuram pēc tam,lai izdeklarētu ,ir jācīnās Pašvaldības Deklarēšanās komisijā un tiesā.Eleganti vai ne,iet pa ielu,ierauga svešu māju un internetā piedeklarējās.Īpašniekam tas pat murgos nerādās,ka viņa mājā jau ir piedeklarējusies vesela sveša dauzbērnu ģimenīte.
  Un tam,kas to ir jzdarījis nav šobrīd nekāda juridiska atbildība vai sods un automātiska izdeklarēšana.

 2. Beidzot kāds reāli sācis domāt?

 3. Arī auto OCTA tiek rēķināta no auto deklarētās vietas (tehniskajā pasē), kas savkurt akarīga no iedzīvotāja deklarētas dzīves vietas auto reģistrācijas brīdī.

 4. Kāda "deklarēšanās" ? Atbildēt

  Tā jau tikai ir apslēpta “pierakstīšanās”. Demokratiskās valstīs cilvēkam ir tikai jāuzdod sava pastāvīgā dzīvesvieta un tas arī ir viss. (Ja kāds nesaprot, ko nozīmē vārds “pastāvīgs”, lai paskatās vārdnīcā.)

 5. Apbrīnojami, kā mūsdienu mobilitātes apstākļos vienu samērā antīku (līdzībai sk. dzimtbūšanas iekārtu vai padomju pases pierakstu) instrumentu, kas paredzēts pilsoņa sasniedzamībai (fiziskai vai ar pasta palīdzību) var pārvērst par nodokļu administrēšanas metodi (piederību, atlaižu aprēķināšanu u.c.)… tam nepieciešams kas mūsdienīgāks…

 6. Visā šajā deklarēšanās lietā ir j;aievēro vairākas lietas. Un viena no tām ir ,ka deklarēšanās notiek tikai ar īpašnieka piekrišanu. Īrnieku Iideklarēšana no īpašnieka puses notiek tikpat ātri kā deklarēšanās. Un!!!!!!! Pats galvenais – aizliegums jebkādā veidā deklarēšanos saistīt ar nekustamā īpašuma aprēķināšanu! Ja šī deklarēšanās un nekustamā īpašuma nodokļa sasaiste turpinās pastāvēt ,tad nekad netiks sasniegts deklarēšanās mērķis -lai cilvēks dzīvotu tur kur ir deklarējies!

  • Deklarēšanās mērķis ir tikai un vienīgi pilsoņa/iedzīvotāja sasniedzamība, resp., valsts vai pašvaldības vienošanās ar konkrēto fizisko personu, ka noteiktajā jeb deklarētajā/paziņotajā adresē persona regulāri iztukšos pastkastīti, uz kuru valsts/pašvaldība sūta savus paziņojumus konkrētajai personai, vai norunātā laikā būs personīgi sastopama. Tikpat labi varētu deklarēt abonenta kastīti pasta nodaļā vai norādīt e-pasta adresi. Tik daudz kas ir mainījies, cilvēki kļuvuši mobili, daudziem pieder vairāki īpašumi, un ir taču gluži loģiski, ka visos īpašumos vienlaikus persona nevar atrasties. Deklarēšanās sasaiste ar nodokļiem vispār ir absurds.

Draugiem Facebook Twitter Google+