×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Pārsprieguma dēļ paliek bez televizoriem, veļas mašīnām un datoriem

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc elektrības transformatora pārsprieguma Rumbas pagasta Ventas ciemata iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā no ierindas izgāja vismaz 60 elektroiekārtas. Par transformatoru atbildīgais uzņēmums AS “Sadales tīkls” (“ST”) tagad nodevis bojāto transformatoru ekspertīzei.

 

Līdzko tiks saņemts oficiāls apstiprinājums, ka bojājumi radušies “ST” dēļ, iedzīvotājiem tiks atlīdzināti radītie zaudējumi, informē “Latvenergo” pārstāve Ivita Bidere.

“ST” pārstāvji jau vērsušies visās ciemata mājsaimniecībās un informējuši, kādā kārtībā tiek veikta kompensācija un kas ir jādara, lai to iegūtu, un arī pieņēmuši iedzīvotāju iesniegumus. Vēl uzņēmums nodrošinājis sertificēta elektriķa pakalpojumus Ventas ciematā, lai cilvēkiem būtu ērtāk gan konstatēt iekārtu bojājumus, gan arī veikt to remontu.

Rumbas pagasta pārvalde sagatavojot un izdalot kompensācijas pieprasījuma iesnieguma veidlapas un paskaidrojot cilvēkiem, kā jārīkojas tālāk. “Esam izstaigājuši pilnīgi visus pagasta dzīvokļus, informējot, izdalot veidlapas. Cilvēkiem tikai jāieraksta savi dati un jāpievieno čeki pēc remontdarbnīcu slēdziena,” stāsta pagasta pārvaldes vadītāja Lija Šēle. Daudziem esot bojāti televizori, modemi, datori, veļas mašīnas, saldētavas un trauku mazgājamās mašīnas un izsisti drošinātāji. Bijuši gadījumi, kad sasprāguši televizori un elektroierīces aizdegušās.

 

Arī pašai pagasta priekšsēdei negadījumā bojāta veļas mazgājamā mašīna. Meistari pārbaudījuši iekārtu un atzinuši, ka tās remonts izmaksāšot ap 70 latiem. “Pagaidām par remontu samaksāšu pati un tad gaidīšu, kad to kompensēs,” skaidro L. Šēle.

 

Zigrīdai Kārkliņai paveicies, jo bojāto televizora dekodera elektrības sadalītāju izdevies samainīt pret jaunu par garantijas talonu. “No rīta skatījāmies seriālu “Mīlas viesulis”, un pēkšņi no televizora puses atskanēja trīs klikšķi, tad pazuda elektrība – visā ciemā.”

Toties Mairim Sustrupam skāde bijusi lielāka – sabeigts televizors, dekoders un dators. Viņš negadījuma laikā atradies darbā, bet, pārnākot mājās, nav sapratis, kas noticis ar visām viņa iekārtām, līdz vecmāmiņa pastāstījusi par negadījumu. Sākumā Mairis nezinājis, kā rīkoties, kur vērsties, bet, tā kā ciematā notikusi aktīva lietu pārrunāšana, tad ātri vien viss tapis skaidrs. Viņš jau uzrakstījis iesniegumu AS “Latvenergo” un uzzinājis, ka bojātās iekārtas pašam nekur nav jāved, jo ir noorganizēta iespēja tās nodot remontam tepat Ventā. Viņš neuztraucas, jo situācija nu esot skaidra un, visticamāk, zaudējumus izdošoties atgūt.

 

Uzziņa

Lai iegūtu zaudējumu kompensāciju šādos gadījumos, jāraksta iesniegums AS “Latvenergo”.

Iesniegumā jāapraksta notikums, minot laiku, precīzu vietu, bojātās elektroiekārtas un bojājumu raksturu; jānorāda sava adrese, vārds, uzvārds, kontaktinformācija, “Latv-energo” līguma numurs, datums un jāparakstās.

Iesniegumam jāpievieno zaudējumu apmēru apliecinoši dokumenti (kvītis, čeki) un atzinums par sadzīves elektroierīču bojājuma iemeslu, ko izsniegusi fiziska vai juridiska persona, kurai ir likumīgas tiesības remontēt elektroiekārtas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+