Pārsteidz arī Elīza Tīruma – ceturtā vieta! 0

Elīza Tīruma svētdien Siguldā izcīnīja 4.vietu Pasaules kausa (PK)  posmā kamaniņu sportā, sasniedzot līdzšinējā karjerā labāko rezultātu PK sacensībās.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Elīza Tīruma sniegotajā ledus trasē divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 26,190 sekundēm, bet no vietas uz goda pjedestāla 21 gadu veco sportisti šķīra 0,023 sekundes, liecina rīkotāju informācija. Sacensību laikā spēcīgi sniga, un trase epizodiski tika tīrīta.

Uzvarēja vāciete Natālija Geizenbergere, kura Tīrumu apsteidza par 0,306 sekundēm. Otrā bija uzvarētājas tautiete Anke Višņevski, atpaliekot par 0,143 sekundēm, bet  līderu trio noslēdza amerikāniete Erina Hemlina, zaudējot Geizenbergerei 0,283 sekundes. Neveiksmīgi sacensības izvērtās PK kopvērtējuma līderei vācietei Tatjanai Hifnerei, kura pirmajā braucienā bija desmitā un 10.vietā palika arī pēc otrā mēģinājuma.

Pārējās divas Latvijas braucējas ieņēma vietas tuvu otrā desmita beigām. Saiva Dambīte bija 19., bet Maija Linde ierindojās 21.vietā 23 dalībnieču konkurencē.

Pirms gada Elīza Tīruma PK posmā Siguldā ieguva 12.vietu, bet šosezon janvāra vidū viņa atkārtoja karjerā līdz šim labāko sasniegumu PK sacensībās un noslēdza labāko duci Oberhofā, Vācijā.

Vēlāk svētdien PK sezonas priekšpēdējais posms Siguldā beigsies ar komandu stafeti.

Jau ziņots, ka veselības sarežģījumu dēļ Siguldā nestartē Latvijas izlases visvairāk pieredzējusī dalībniece Maija Tīruma. Vīriešu konkurencē sestdien 3.vietu ieguva Inārs Kivlenieks, pirmo reizi PK sacensībās tiekot uz goda pjedestāla.

PK sezonu kamaniņu braucēji beigs nākamajā nedēļas nogalē Paramonovā, Krievijā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas. Hifnere saglabāja vadību PK kopvērtējumā, taču uzvarētājas noteikšanā izšķirošas būs pēdējās sacīkstes.