×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Priecē psiholoģiskais miers un braukšanas sajūta. Saruna ar Martinu Dukuru

Foto - Juris Bērziņš-SomsFoto - Juris Bērziņš-Soms

Pērnvasar šķita, ka divkārtējais olimpiskais vicečempions skeletonā Martins Dukurs mazliet atlaidīs gāzes pedāli – mērenāka slodze treniņos, eksperimenti ar tehniku. Taču, par spīti tam, sezona izvērtās ļoti veiksmīga – Martins uzvarēja sešos no astoņiem Pasaules kausa (PK) izcīņas posmiem un sesto reizi pēc kārtas triumfēja arī kopvērtējumā, kļūstot par visu laiku panākumiem bagātāko skeletonistu. Šobrīd 30 gadus vecais atlēts Siguldā gatavojas sezonas galvenajiem startiem – pasaules čempionātam, kas marta sākumā notiks Vinterbergas trasē Vācijā.

Pirmā prēmija

– Īstenībā par tik veiksmīgu sezonu esmu pārsteigts. Patiešām daudz eksperimentēju ar tehniku. Kamanas bija pilnīgi jaunas, un katrā posmā mainīju slieces. Līdzi biju paņēmis ap 20 slieču pāriem. Mani patīkami pārsteidza pāris jaunatklājumu, īpaši Laplaņā bija ļoti labas tendences. Prieks arī par braukšanas stabilitāti.

– Vasarā teici, ka mēģināsi tehnikā atrast ko revolucionāri jaunu. Cik tas izdevies?

– Mēģināsim šiem darbiem atkal pieķerties martā, jo sezonas gaitā nepietiek laika. Tas, ko teicu par daudzajiem eksperimentiem, ir pavisam kas cits – katrā trasē mēģini atrast kādas nianses, nevis ko būtiski maini.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+