×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Pārsteigumi, šoks, riski… Ir sākusies 2015./2016. gada teātra sezona (3)

Foto - LETAFoto - LETA
"Kultūrzīmju" jaunās teātru sezonas TOP 5

M. Bulgakovs "Meistars un Margarita". Režisore Indra Roga, Valmieras teātra Lielajā zālē; pirmizrāde 2. oktobrī.
Rainis "Uguns un nakts", režisors Viesturs Kairišs. Nacionālā teātra Lielajā zālē; pirmizrāde 11. septembrī.
I. Turgeņevs "Mēnesis uz laukiem", režisors Konstantīns Bogomolovs. Liepājas teātra Lielajā zālē; pirmizrāde 2016. gada 27. maijā.
N. Dīrs "Frankenšteins", režisore Laura Groza-Ķibere; Dailes teātra Lielajā zālē; pirmizrāde 18. septembrī.
J. Brodskis, "Brodskis/ Barišņikovs", režisors Alvis Hermanis. Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē, pirmizrāde 15. septembrī.

Kaislības ap pavasarī izziņotajām “Spēlmaņu nakts” nominācijām pierimušas, lai novembrī atsāktos ar jaunu vilni, bet patlaban aktuālākais ir teātru jaunās sezonas pieteikumi. Tādēļ direktoriem un mākslinieciskajiem vadītājiem – kurš nu kurā teātrī ir idejiskais līderis un noteicējs mākslinieciskās lietās – lūdzām atbildēt uz diviem jautājumiem:

1. Kurš jauniestudējums jūsu teātrim ir lielākais izaicinājums šajā sezonā?

2. Ar ko šogad repertuārā tiks papildināts latviešu klasikas un oriģināldarbu klāsts?

Pabeigs Kafku

Foto – LETA

Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers: “Teātrim visi Lielās zāles uzvedumi ir sava veida izaicinājumi. Man kā režisoram liels izaicinājums ir izrāde “Amerika jeb Bez vēsts pazudušais” – stāsts par jaunu emigrantu, kurš ieradies Ņujorkas ostā. Šo savu pirmo 1926. gadā sarakstīto romānu Kafka nepabeidza, ko nu nācās darīt man… Varens izaicinājums ir Pēterim Krilovam, kurš pats uzņēmies dramatizēt ungāru izcelsmes rakstnieces Agatas Kristofas romānu “Lielā burtnīca”, kurā līdz sīkumiem aprakstīta cilvēku dzīve, kaisle un alkas totalitāra režīma valstī. Kad pirms kāda laika man pašam bija ideja par šo darbu, pieķēru sevi pie domas – kā šo romānu vispār iespējams dramatizēt… Latviešu darbu klāstu papildinās divi jauniestudējumi. Lielajā zālē tapis pilnīgi oriģināls jauns­ mūzikls “Žanna d’Arka”, kura autori ir komponists Kārlis Lācis, dzejnieks Jānis Elsbergs, libretiste Evita Mamaja. Režisors Kārlis Auškāps veido dramatizējumu pēc Ērika Hānberga darbu motīviem “Ērtas dzīvošanas mirklīši”, kurā Ozolgales pansionātā satiekas “Pirmā grēka līča” personāži.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ko tu gribi? Lai režisorus sūta uz Šitonēziju, vai? Pie mīzuļmaņiem?

  2. Ko tu raudi, Kranci. Ojārs uzlika Nakti ugunī un tu esi vēl neapmierināts? Tādu milzīgu māju, septiņos stāvos, ar logiem, zilām gaismām. Vai nav gatavā misterija, šoks skaidrā dienas laikā? Nemaz nevajag to pusnakti. Skaita Plekšanu vēkšpēdus, ka plikšk vien.
    Tā jau gatavā varonība – visiem citiem tā sauktajiem režisoriem dārga vārgā Krivulija un tās dramburāki, Taisa visādas adoptācijas, cik mīļi tie krivuliši iz Maskalijas, Taisni jāpriecājas par šitādu pārgudrību.
    Kuŗš bija tas dzejdaris, teikdams – kad atnāks latviešiem tie laiki… Jā, tumsība un tvaiki…

  3. Cik interesanti: LNT reperturā tikai krievi. Ja neskaita Plekšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+