Ekonomika
Bizness

Kādi pārsteigumi šogad sagaida tūrisma izstādē0


Otepē baznīca.
Otepē baznīca.
Foto – Shutterstock

Ķīpsalā no 2. līdz 4. februārim jau 25. reizi notiks starptautiskā tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour 2018”, kur šoreiz tūrisma un atpūtas iespējas Latvijas un pasaules labākajos galamērķos piedāvās vairāk nekā 850 uzņēmumu. Bet jau 31. janvārī  izstādes nedēļu ievadīs tūrisma biznesa forums, kurā tiks diskutēts par digitalizācijas lomu mūsdienu tūrismā.

 

Tūrisma izstādes “Balttour 2018” biznesa forums notiks viesnīcā “Grand Hotel Kempinski Riga”, kur nozares profesionāļi spriedīs, vai digitalizācija apdraud tūrisma aģentūru, viesnīcu un tūrisma informācijas centru darbību vai, tieši otrādi, paver viņu darbībā jaunas iespējas. Digitālā mārketinga apmācību centra “Digital Journey” speciālisti atklās šīs jomas knifus, analizēs kļūdas un sniegs noderīgus padomus ikdienas darbam tiem, kuru mērķis piesaistīt vairāk klientu un veidot viņu ceļošanas paradumus. Taču diskusijas noteikti būs interesantas arī cilvēkiem, kas vēl tikai domā par tūrisma biznesu un vēlas dziļāk izprast tur notiekošos procesus. Programma un reģistrēšanās mājaslapā: www.balttour.lv/forum/.

 

Neatliec uz pēdējo brīdi

Sākoties “Balttour 2018” izstādei, 2. februāra rīta pusē (plkst. 10 – 13) parastam ceļotājam vēl nevajag steigties uz Ķīpsalu, jo šis laiks paredzēts tūrisma profesionāļiem un arī ieejas biļešu cenas būs trīskāršas. Nokavēt neko nevar, priekšā vēl divas brīvdienas. Vienīgi no pieredzes varu teikt, ka svētdienas pēcpusdienā (izstāde atvērta līdz plkst. 17) jau valdīs čemodānu kravāšanas gaisotne, jo daudzi tālāku galamērķu pārstāvji posīsies mājupceļam un arī tūrisma informācijas izdevumu krājumi ies uz beigām. Ieejas maksa (no 4 (senioriem, skolēniem, invalīdiem) līdz 6 eiro; ģimenei (2+1) – 12 eiro), manuprāt, demokrātiska, ja domā ne tikai izklaidēties, bet arī nolūkot kādu skaistu ģimenes ceļojumu pa pasauli vai Latviju, kuras simtgades gadā būs īpaši daudz dažādu pasākumu novados. “Debesmanna izstādes apmeklētājus negaida, jo ik gadu tūrisma pakalpojumi visā pasaulē kļūst arvien dārgāki, tomēr savs izdevīgums, pērkot ieejas biļeti, katram ieinteresētajam tiks,” sola izstādes “Balttour 2018” projektu vadītājs Dainis Bricis.

Tā kā daudzas tūrfirmas rīko dažādas loterijas, lai piesaitītu apmeklētājus savam stendam, izstādes laikā būs iespējams laimēt vērtīgas balvas, bet vienu visveiksmīgāko gaidīs pilnībā apmaksāts sapņu ceļojums. Lai nevajadzētu stāvēt rindā pēc biļetēm, prātīgāk tās iegādāties jau iepriekš internetā (www.balttour.lv).

 

Pirmoreiz Islande

“Balttour 2018” dalībnieku vidū būs tūrisma uzņēmumi no vairāk nekā 40 pasaules valstīm, tostarp pēc ilgāka pārtraukuma arī no ASV, Bulgārijas, Horvātijas, Kipras, pirmoreiz arī no Islandes. Vēl starp tālākajiem izstādes viesiem minama Taizeme, Seišelu salas un Turcija, kas bijis Latvijas iedzīvotāju iecienītākais atpūtas galamērķis pagājušajā gadā. “To iespaidojusi gan mierīgā politiskā situācija Vidusjūras kūrortzonā, gan sliktie laika apstākļi Latvijā,” skaidro tūroperatora “Novatours” pārdošanas direktors Enriko Ružickis, piebilstot, ka pagājušais gads tūrismā bijis veiksmīgs ar 10 – 15 procentu pieaugumu. Tieši par to, kā izdevīgāk tikt pie saules un siltas jūras, varēs uzzināt, apmeklējot halli “Atklāj pasauli!”, jo nākamās sezonas laikā gandrīz katru dienu plānots kāds čarterreiss uz Turciju un citiem Vidusjūras kūrortiem, ko piedāvās lielākie Latvijas tūroperatori “Tez Tour”, “Novatours”, “Alida Tūrs”, “Begonija”, “Kidy Tour”, “Jēkaba aģentūra”, “Estravel”, izpārdodot pavasara un vasaras ceļojumus.

 

“Atklāj Latviju!”

Arī šogad hallē “Apceļo Latviju!” piedalīsies visi Latvijas reģioni ar tūrisma informācijas centriem, kuru pārstāvniecībās varēs satikt tūrisma entuziastus, gidus, interesantu maršrutu veidotājus, kuri labprāt dalīsies ar sava novada tūrisma piedāvājumu, iesakot labākos velo un laivu maršrutus, pastaigu takas, brīvdienu mājas, apskates objektus un pasākumus, kas saistīti ar Latvijas simtgadi.

Noteikti nebūs garlaicīgi, jo, kā zināms, latvieši ir apveltīti ar neizsmeļamu fantāziju. To “Balttour” izstādē apliecinās arī Talsu novads, kas īpaši piestrādājis pie Suņa gada suniskām aktivitātēm un sava stenda apmeklētājus cienās ar jauno delikatesi “Suņa prieks” (gards maltas cūkgaļas galertiņš ar mārrutkiem). Talsenieki gājuši vēl tālāk, patentējot parocīgas suņu kaku kastītes no papjēmašē, lai tās kopā ar visu saturu varētu izmantot ekoloģiskajam mēslojumam, bet sestdien izstādē sarīkos arī suņu apģērbu modes skati. Par Suņa gada simbolu Talsos kļuvusi vietējā zvaigzne Bobijs, kurš šogad novada viesus aicina gan uz nacionālo suņu izstādi (5., 6.05.) un velo dienu ar suni (17.06.), gan kanikrosu un tematisko sētu “Suņa prieks” Sabiles vīna svētkos (28.07.). Par visiem tūrisma jaunumiem lasi “Facebook” profilā “Talsi VAU”. Protams, hallē “Atklāj Latviju!” neiztiks arī bez amatnieku un mājražotāju tirdziņa un aizraujošas kultūras programmas ar mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu piedalīšanos.

 

Droša ceļošana

Viena lieta ir interesanti atpūtas piedāvājumi tūrisma galamērķos, pavisam cita – drošība, par ko katram ceļotājam jāpārliecinās pašam pirms došanās ceļā. Pēdējo gadu vairāku lielo tūraģentūru maksātnespējas procesi likuši valstiskā mērogā risināt klientu aizsardzības jautājumu. “Tādēļ šā gada vidū arī Latvijā tiks ieviesta jaunā Eiropas Savienības direktīva, kas paredz visu tūrisma pakalpojumu sniedzēju licencēšanu, kas būs vēl viens ceļotāju drošības garants,” informē Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) viceprezidente Kitija Tigule.

Savukārt Ārlietu ministrijas Konsulārā dienesta veltījums “Balttour” 25 gadu jubilejā būs īpaša izstāde par ceļošanas dokumentiem no 16. līdz 20. gadsimtam. “Sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Valsts vēstures arhīvu esam atlasījuši dažādu laikmetu, nozīmes un vēstījuma ceļošanas dokumentus, kuru kopijas varēs apskatīt vienotā ekspozīcijā kopā ar paskaidrojošiem materiāliem. Izrādās, ka ceļošana uz ārzemēm studiju, darba un izklaides nolūkos nav nekāds jaunums, bet Latvijas iedzīvotājiem bijusi raksturīga jau XVI gadsimtā,” atklāj ĀM Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa. Viņa informē, ka maijā stāsies spēkā ES direktīva par konsulāro palīdzību trešajās valstīs tā saucamajiem nepārstāvētajiem pilsoņiem, kas nozīmē, ka arī valstīs, kur nav Latvijas pārstāvniecības, piemēram, Haiti, Latvijas pilsoņi varēs griezties pēc palīdzības kādā citā tur pieejamā Eiropas valsts vēstniecībā un visas no tās izrietošās saistības valstis pēc tam kārtos savā starpā.

Ārlietu ministrijas stendā, kā parasti, varēs atrast informāciju par drošu ceļošanu, bet būs arī jaunums – krustvārdu mīkla par drošas ceļošanas tēmu un loterija pareizo atbilžu atminētājiem. Vēl 29., 30. un 31. janvārī Ārlietu ministrijas “Facebook” profilā “Ceļo droši!” notiks konkurss, kura uzvarētāji saņems bezmaksas biļetes uz “Balttour 2018”.

 

Galerijas nosaukums

 

Uzziņa

Vairāk par izstādi: www.balttour.lv. Sekot līdzi jaunumiem var arī sociālajos tīklos: “www.facebook.com/balttour”.

LA.lv