Foto – Juris Kalniņš

Pārsteigums Ļubļanā; nākamā spēle pret frančiem 0

Latvijas basketbolisti vakar Eiropas čempionāta otro posmu Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā sāka, ar 85:51 sagraujot Ukrainas izlasi un nopietni piesakoties ceturtdaļfinālam.
 Latvijas izlasei nākamā spēlē Ļubļanā būs rītvakar pret frančiem un sāksies pulksten 22. Svētdien 15.30 mūsējie sacentīsies ar Beļģijas izlasi.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Ukrainas basketbolistu līdzdalība otrajā posmā ir ne mazāk pārsteidzoša kā latviešu nokļūšana Ļubļanā. Viņi jau tagad pārsnieguši savu līdzšinējo virsotni Eiropas čempionātā, kas ir 13. vieta 1997. un 2005. gadā, bet pirms diviem gadiem ukraiņi finālturnīru Lietuvā pabeidza 17. vietā. Taču šoreiz viņi pirmajā posmā citu pēc citas apspēlēja Beļģijas (58:57), Izraēlas (74:67), Vācijas (88:83) un Lielbritānijas izlasi (87:68), zaudēja vienīgi favorītiem frančiem (71:77) un ieņēma otro vietu A grupā. Izlasē iesaukti tikai divi basketbolisti no citu valstu klubiem, ieskaitot naturalizēto amerikāni Jūdžinu Džeteru, pārējie spēlē Ukrainas čempionāta komandās, tādēļ labi pazīstami mūsu izlases galvenajam trenerim Aināram Bagatskim un viņa asistentam Artūram Štālbergam, jo abi strādā šīs valsts basketbola klubos “Budivelnik” un “Mykolayiv”.

Pirmais grozu mača otrās minūtes beigās iekaroja Džeters, taču drīz vien Dairis Bertāns ar precīzu trīspunktu metienu vadībā izvirzīja latviešus. Viņa aizsākto trejaču sēriju (visā spēlē – 15 no 29) turpināja Kristaps Janičenoks, Jānis Strēlnieks, Jānis Blūms un Rihards Kuksiks, un maisam gals bija vaļā. Turpretī sāncenšiem nekrita nu nepavisam. Spēles pirmajai ceturtdaļai punktu pielika Mārtiņš Meiers, panākot 24:11.

Otrā ceturkšņa sākumā ukraiņi savu deficītu samazināja līdz 11 punktiem, bet ne uz ilgu laiku. Kad Janičenoks bija guvis astoņus punktus pēc kārtas, pretinieki paņēma minūtes pārtraukumu. Nelīdzēja – plus 20 punkti (42:22) mūsējiem bija lielākais pārsvars pēc pirmā puslaika visās Slovēnijā aizvadītajās spēlēs. Otrajā puslaikā tas pieauga gandrīz divtik, lai gan Bagatskis laukumā laida visus 12 basketbolistus. Savus pirmos divus punktus Slovēnijā guva Jānis Bērziņš (attēlā), tukšā palika vienīgi Rolands Freimanis. Rezultatīvākais atkal bija Janičenoks (14), zaudētājiem – Serhijs Gladirs no “Mykolayiv” (12).

Basketbols

EIROPAS ČEMPIONĀTS, E GRUPA

Latvija – Ukraina 85:51 (24:11, 42:22, 65:32), Janičenoks 14, Kuksiks 13, Meiers 11+10 AB, Strēlnieks 8+7 AB, Mejeris 8, Bertāns 7, Blūms, K. Bērziņš un Šķēle pa 6, Šeļakovs 4, J. Bērziņš 2, Freimanis; Gladirs 12, Džeters un Kravcovs pa 7, Pustozvonovs un Pustovijs pa 6.