Kultūra
Literatūra

Pārsteigums pēc brīvlaika: skolu izdaiļo milzu grāmatu vāki0

Publicitātes foto

Kāda vidusskola Ilinoisas štatā (ASV) atradusi neparastu veidu, kā ieinteresēt jauniešus grāmatu lasīšanā, ziņo BBC.

Mandeleinas vidusskolas audzēkņi, atgriežoties skolā pēc ziemas brīvlaika, atklāja, ka skolas gaitenis, kurā izvietoti angļu valodas un literatūras kabineti, ieguvis jaunu noformējumu. Siena pie trim no kabinetiem “apvākota” ar vinila plakātiem, kas noformēti kā pazīstamu autoru grāmatu vāki.

Skolas komunikāciju pārstāvis Rons Žirards pastāstīja BBC, ka projekta mērķis bija “panākt, lai skolēni runā par izlasīto”.

“Parasti šādas sarunas notiek tikai klasē, bet tagad tās dzirdamas arī gaiteņos, kad audzēkņi redz grāmatas, kuras ir izlasījuši,” pauda Žirards.

Projekts izrādījies ļoti populārs arī sociālajos tīklos, kur tas ieguvis apzīmējumus “brīnišķīgs”, “fantastisks” un “pārsteidzošs”.

Izvēlētās grāmatas ir Emīlijas Brontē “Kalnu aukas”, Kazuo Išiguro ” Neļauj man aiziet”, Fredrika Bakmana “Beartown”, Lelijas Ņūmenas “Oktobra sēras: Dziesma Metjū Šeperdam”, Džeisona Reinoldsa un Brendana Kīlija “Visi Amerikas zēni”, kā arī Kristofera Makdugala “Dzimis, lai skrietu”.

Šis projekts pamudinājis sociālajos tīklos ar savu pieredzi dalīties arī citas skolas, kurās īstenoti līdzīgi projekti – piemēram, kādā skolā Mičiganā skolēnu skapīši noformēti kā Harija Potera sērijas grāmatas.

LA.lv