×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Pārsteigums: VID versija par bēdīgi slaveno dokumentu ar neskaitāmiem parakstiem (12)

Foto: LETAFoto: LETA

VID vadītāja Ilze Cīrule

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nav nekādas saistības ar “Latvijas Pasts” lēmumu par sava darbinieka atbrīvošanu no amata, uzsvērts dienesta paziņojumā pēc nu jau skandalozā dokumenta publicēšanas sociālajos tīklos, uz kura redzami neskaitāmi paraksti.

Vienlaikus VID uzsver, ka šāda sadarbības partnera “nekorekta rīcība” dienestam ir ļoti nepatīkams pārsteigums un rada pamatotas bažas par turpmāko sadarbību.

“Attiecībā uz dokumentu vizēšanu jeb saskaņošanu kā tādu, vēršam uzmanību, ka tas nav VID izgudrojums; šāds process ir noteikts Ministru kabineta noteikumos, kas mūsu valstī nosaka dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtību,” attaisnojas VID.

Konkrētā dokumenta nosaukumu un saturu drošības apsvērumu dēļ VID neatklāt, bet apliecina, ka tas ir divpusējs līgums, kura saturs skar dažādas atbildības jomas, tajā skaitā arī datu un informācijas drošības jautājumus, par ko liecina arī uz dokumenta redzamie konkrēto VID amatpersonu, piemēram, Finanšu policijas pārvaldes, Muitas policijas pārvaldes saskaņojumi attiecīgā dokumenta saturam.

“Tādējādi konkrētajā gadījumā šāds daudzums vīzu jeb saskaņojumu šim dokumentam bija objektīvi nepieciešams, jo pakalpojums, par kuru slēgts šis līgums, tiešām aptver un skar vairāku VID struktūrvienību darbības jomas un atbildību, tajā skaitā, finanses, drošību, tehnisko nodrošinājumu, juridiskos jautājumus. Attiecīgi šo struktūrvienību eksperti un viņu vadītāji ar savu parakstu uz konkrētā dokumenta apliecināja savu piekrišanu dokumentā paustajam,” parakstu skaidri izskaidro VID.

Valsts iestāde informē, ka šobrīd sākts darbs pie jaunās dienesta darbības stratēģijas, un viens no tās mērķiem ir saistīts tieši ar iekšējo procesu vienkāršošanu, tajā skaitā arī attiecībā uz dokumentu apriti un saskaņošanu.

Jau ziņots, ka “Latvijas Pasta” Iekšējās drošības dienesta vadītājs Ivars Čivčišs, kurš pirms dažām dienām sociālajā tīklā “Twitter” publicēja attēlu ar Valsts ieņēmumu dienestā saskaņotu dokumentu, kas parakstīts apmēram divdesmit reizes, izbeigtas darba attiecības. Pats dokuments no viņa tvīta ir izdzēsts, tomēr sociālajos tīklos tas vēl joprojām ir atrodams.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. ja neparakstīsi papīru par nelikumību slēpšanu – darbu nedabūsi !
  Ja jau tiešām bija vajadzība iepazīstināt tos visus ar šo papīru, tad vajadzēja būt stabiņā sanumurētiem uzvārdiem un amatiem, nevis kā uz dzimšanas dienas kartītes haotiski.
  Vismaz lamātajā padomju laikā tā bija – uzreizi redzams, vai visi nepieciešamie ir parakstījuši.
  Katrs dokuments raksturo darbošanās stilu.

 2. Manuprāt, šis dokuments nav izēstas olas čaumalas vērts: tas ir no oda izpūsts zilonis. Ja VIDam ir šāda dokumentu saskaņošanas kārtība un tā strādā, tad kāda tur citiem daļa?

 3. Par kādu tēmu vajag LP līgumu ar VID? Es intereses pēc, jo nevaru iedomāties,ko uzņēmums nolīgst ar VID?

 4. Cik tad svarīgs tas dokuments bija,ja vienā dienā to varējā izskatīt vismaz sešas ,ļoti svarīgas amatpersonas? Vai dotajā dokumenta gadījumā viss bija 100% kārtībā un varēja parakstīt visi 22 ? Bet prieks par to,ka viena iepirkuma pildspalvas ir vairākos kabinetos.

 5. Tālis Linkaitis ir lohs. Līgumam mēdz būt arī pielikumi, kuri tad arī sastāda lielāko dokumentu apjomu.

 6. Skeneris un e-pasts tajā dienā nestrādāja. Uzticību nav, galvenais lai ir paraksts. Visu var nepild.

 7. Teiksiet, ka ierēdņi nestrādā. Jūs redzat, kā pūlās! Vājprāta murgi, kas notiek mūsu mīļajā zemītē. Kārtējo reizi viss noslepenots, NEKO NEVAR PASKAIDROT – NEDRĪKST, NEVIENS NEPARKO neatbild.
  Cik ilgi vēl tā turpināsim??! Priekš kam mums tik daudz institūciju, ja neviena no tām nenes atbildību??!
  Tauta iet mazumā.

 8. NESEN VID darbu uzsākusī Cīrules k-dze cik tik spēks var aizstāvēt savu VID,
  bet ja Latvijas VID strādā 4-5 000 darbinieku, bet Igaunijas VID tikai 1 000.
  Dīvainā kārtā Igaunijas budžeta ieņēmumi ir vismaz 3 x LIELĀKI nekā Latvijā …
  Ko par to teiksit?

  • Mums tā ieņēmumu starpība izkūp ierēdņu un “valstsvīru ” algās.

  • Iekasētu nodokļu daudzums jau nav atkarīgs tikai no VID darba, bet arī no ekonomikas lieluma un tā, cik liela ekonomikas daļa vispār maksā nodokļus. Izskatās, ka Igaunijā abi šie rādītāji ir lielāki, nekā Latvijā.

 9. īstenu stulbeņu zeme-ne ko pielikt,ne atņemt

 10. un beigās tāpat neviens nekad neatbild!

Draugiem Facebook Twitter Google+