Pārsteigumu diena futbolā – uzvar “Spartaks” un Metas studenti 0

“Metta”/”Latvijas Universitātes” komanda “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas trešās kārtas noslēdzošajā spēlē svētdien savā laukumā ar 3:1 (2:1) pārspēja RFS.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Līdz ar to septiņas no astoņām virslīgas komandām pirmajā kārtā ir tikušas pie kaut vienas uzvaras, turklāt pie punkta tikusi arī bez uzvarām spēlējošā debitante “Babīte”/”Dinamo”.

Šajā mačā abas komandas kopā nopelnīja astoņas dzeltenās kartītes, turklāt laukumā izplūcās ne tikai futbolisti, bet arī abu komandu galvenie treneri Andris Riherts no “Metta”/LU un Andrejs Kaļiņins no RFS, kuri pirmajā puslaikā tika izraidīti no spēles.

Mača rezultātu 22.minūtē atklāja RFS baltkrievu uzbrucējs Leonīds Kovels, bet sešas minūtes vēlāk Vladislavs Fjodorovs panāca izlīdzinājumu. Astoņas minūtes pirms pirmā puslaika beigām Abrahams Ašrifi izvirzīja vadībā “studentus”, bet trešos vārtus laukuma saimnieki guva 61.minūtē, kad Kirils Ševeļovs saņēma lielisku piespēli vārtu priekšā.

“Metta”/LU sezonas pirmajā mačā ar 0:2 piekāpās “Ventspilij”, bet pēc tam ar 2:4 piekāpās arī “Spartakam”. Savukārt RFS sezonu atklāja ar 2:1 uzvaru pār Jūrmalas komandu, kamēr otrajā cīņā nospēlēja 0:0 ar debitanti “Babīte”/”Dinamo”.

Šonedēļ RFS veica ļoti ievērojamu darījumu un savam sastāvam piesaistīja Latvijas izlases pussargu Aleksandru Cauņu, kurš gan pēdējā laikā cīnās ar savainojumiem un tuvākajā laikā vēl spēlēt nevarēs. Starpsezonā viens no RFS galvenajiem papildinājumiem bija talantīgais uzbrucējs Roberts Uldriķis, kurš iepriekš spēlēja “Metta”/LU rindās.

Abu komandu svētdienas duelis bija iesildīšanās nākamnedēļ gaidāmajam Latvijas kausa ceturtdaļfinālam, kurā vienības aizvadīs savstarpējo maču.

LETA jau vēstīja, ka pagājušās sezonas čempione Jūrmalas “Spartaks” svētdien savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja “Riga” vienību.

Abus vārtus jūrmalnieku labā guva krievu pussargs Jevgēņijs Kozlovs.

Kozlovs pirmo reizi atzīmējās 33.minūtē, kad apsteidza pretinieku aizsargus un pārspēja “Riga” vārtsargu Vladislavu Kurakinu, kurš pērn bija viņa komandas biedrs. Otrā puslaika sākumā otro dzelteno kartīti saņēma “Riga” un Latvijas izlases aizsargs Kaspars Gorkšs, kā rezultātā viņam laukums bija jāatstāj. Nonākuši mazākumā, rīdzinieki nedaudz aktivizējās, tomēr Kozlovs ieraidīju otro bumbu viesu vārtos.

“Spartaks” sezonu iesāka ar 1:2 zaudējot citai ambiciozai Rīgas komandai RFS, bet pēc tam ar 4:2 pieveica “Metta”/”Latvijas Universitāti” (LU). Tikmēr “Riga” jauno sezonu iesāka, ar 1:0 uzveicot 2015.gada čempioni “Liepāju”/”Mogo”, bet pēc tam nospēlēja 0:0 ar citu spēcīgu pretinieku “Ventspili”.

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, abas komandas ir būtiski mainījušas savu veidoju, turklāt par “Spartaks” galveno treneri kļuvis polis Mareks Zubs, kamēr “Riga” starpsezonā izcēlās ar skaļiem darījumiem, piesaistot tādus Latvijā labi zināmus futbolistus kā Valēriju Šabalu, Kasparu Gorkšu un Artūru Zjuzinu.

Šīs virslīgas kārtas izspēle tika iesākta sestdien, kad “Liepāja”/”Mogo” ar 3:1 savu skatītāju priekšā uzvarēja debitanti “Babīti”/”Dinamo”, bet “Jelgava” ar 2:1 viesos pārspēja “Ventspili”.

Virslīgas vadībā ar trīs spēlēs iegūtiem sešiem punktiem ir “Liepāja”/”Mogo”, “Jelgava” un “Spartaks”, kamēr četri punkti ir RFS, “Riga” un “Ventspils” komandām. Septītā ar trim punktiem ir “Metta”/LU, bet vienu punktu guvusi Babīte”/”Dinamo”.