Latvijā
Politika

Pārsūdzēti divi CVK lēmumi par kandidātu svītrošanu no Saeima vēlēšanu sarakstiem1


Arhīva foto.
Arhīva foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Administratīvajā apgabaltiesā ir saņemti divi pieteikumi, apstrīdot Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumus no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot deputāta kandidātus, aģentūra LETA noskaidroja Administratīvajā apgabaltiesā.

Tiesā saņemts pieteikums no “Rīcības partijas” deputāta kandidāta Aivara Zablocka. Tāpat tiesā saņemts pieteikums par CVK lēmumu svītrot partijas “Par alternatīvu” deputāta kandidātu Valdi Taupmani, taču šo pieteikumu ir iesniegusi trešā persona, kuras identitāti tiesa nevarēja atklāt.

Tiesā norādīja, ka abi pieteikumi nodoti tiesnešiem, taču lēmumi par šo pieteikumu tālāku virzību, piemēram, to pieņemšanu, vēl nav pieņemti.

Savukārt no Latvijas Krievu savienības kandidātu saraksta svītrotā Tatjana Ždanoka plāno piektdien, 24.augustā, pārsūdzēt tiesā CVK lēmumu par viņas svītrošanu no Latvijas Krievu savienības saraksta. Politiķe vēl lems, kā tehniski to izdarīt, reizē norādot uz iespēju pārsūdzības iesniegumu nosūtīt pa pastu.

Tiesā nav saņemti iesniegumi no pārējiem deputāta amata kandidātiem, kuru vārdi svītroti no vēlēšanu sarakstiem.

Jau ziņots, ka bez minētajām personām CVK no vēlēšanu sarakstiem svītrojusi “Rīcības partijas” deputāta kandidātu Nikolaju Žeļezņakovu, politiskā spēka “Par alternatīvu” pārstāvi Zigfrīdu Laicānu, Latvijas Reģionu apvienības deputātu kandidātu Edgaru Krūmiņu, partijas “Progresīvie” pārstāvi Katrīnu Brandalu un Latvijas Centriskās partijas kandidātu Aivaru Silinieku.

Saistītie raksti

Brandala, Krūmiņš, Silinieks un Žeļezņakovs no vēlēšanu sarakstiem izslēgti, pamatojoties uz Saeimas vēlēšanu likuma 5.panta 3.punktā minēto ierobežojumu. Tas paredz, ka Saeimas vēlēšanām nevar pieteikties personas, kuras ir sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta.

Savukārt Zablockis, Taupmanis un Laicāns nevarēs startēt vēlēšanās saistībā ar minētā likuma 5.panta 4.punktu. Tas startēt vēlēšanās liedz personām, kuras Krimināllikumā paredzētā nodarījuma izdarīšanas laikā atradušās nepieskaitāmības stāvoklī, ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī vai arī pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas saslimušas ar psihiskiem traucējumiem, kas tām atņēmusi iespēju saprast savu rīcību vai to vadīt, un kurām sakarā ar to piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis vai arī lieta izbeigta bez šāda piespiedu līdzekļa piemērošanas.

13.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

LA.lv