×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Pārsūdzēts tiesas spriedums nogalinātās Elīnas Pupiņas lietā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tiesas sēde. Tiesa pasludina spriedumu krimināllietā, kurā par savas draudzenes nogalināšanu strīda laikā apsūdzēts Jānis Gaigals. Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa.

Rīgas apgabaltiesa saņēmusi lietu, kurā pārsūdzēts apsūdzētajam Jānim Gaigalam piespriestais desmit gadu ilgais cietumsods par jaunietes Elīnas Pupiņas nogalināšanu, pastāstīja tiesas pārstāve Inta Šaboha.

Pagaidām datums, kad lietu sāks skatīt, nav zināms.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa Gaigalam piesprieda cietumsodu 10 gadu un viena mēneša apmērā, liekot viņu apcietināt tiesas zālē.

Gaigals atzīts par vainīgu gan Pupiņas nonāvēšanā, gan arī zādzībā.

Tiesa tāpat piemēroja Gaigalam policijas kontroli uz vienu gadu, kā arī nolēma piedzīt no viņa materiālo atlīdzību par labu cietušajiem: Aijai Pupiņai 13 090 eiro, Mihailam Pupiņam – 14 601 eiro, bet Agnesei Pupiņai – 5000 eiro apmērā. Gaigalam būs arī jāatlīdzina tiesāšanās izdevumi.

Saskaņā ar krimināllietas materiāliem apsūdzētais 2012.gada 15.maijā atradies savā dzīvesvietā Rīgā, kur gaidījis draudzeni Pupiņu. Kad viņa ieradās dzīvoklī, starp viņiem izcēlās sadzīvisks strīds.

Būdams alkohola reibumā, apsūdzētais vīrietis ar abām rokām satvēra sievietes kaklu un sāka viņu žņaugt, bet pēc tam sievietei vairākas reizes iesita pa galvu. Pēc nodarītajiem miesas bojājumiem sieviete nomira.

Lieta iepriekš vairākas reizes tika atlikta, lai izskatītu noslepkavotās jaunietes radinieku izteiktos lūgumus, vienā no tiem tika lūgts veikt līķa ekshumāciju. Tāpat noslepkavotās meitenes radinieki bija lūguši veikt papildu ekspertīzes dažādiem lietiskajiem pierādījumiem – drēbēm, datoram, mobilajam telefonam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+