×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. novembris, 2017
Drukāt

Partija “Kustība Par!” aicina vēl vairāk optimizēt skolu tīklu (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Partija “Kustība “Par!”” patlaban izstrādā pirmsvēlēšanu programmu, kurā rosināts optimizēt skolu tīklu, piesaistīt ārvalstu ekspertus un no valsts budžeta finansēt politiskās partijas.

Šodien partijas “Kustība “Par!”” programmas konferencē “Pārstartē Latviju”, kurā piedalījās aptuveni 100 kustības biedru, pirmo reizi tika prezentētas topošās programmas iniciatīvas. Kustības eksperti prezentēja dažus no programmā iekļaujamajiem jautājumiem.

Kā vienu no centrālajiem programmas jautājumiem partija izvirzījusi izglītību. “Kustības “Par!”” valdes loceklis Oskars Kaulēns ieskicēja izglītības reformu piedāvājumu, uzsverot nepieciešamību skolās nodarbināt augsti kvalificētus pedagogus.

Viņš norādīja, ka ir jāizvērtē iespēja apvienot pedagoģijas studiju programmas, kā arī jāizstrādā atlases kritēriji tiem, kuri vēlas kļūt par skolotājiem. Pēc Kaulēna teiktā, patlaban par skolotāju var kļūt ikvienas, kas to vēlas un studē pedagoģiju.

“Skolotājus nevajag ražot masveidā, bet gan jāatlasa labākie. Jāizstrādā arī skolu kvalitātes kritēriji, lai panākumi mācību olimpiādēs nebūtu vienīgais kritērijs. Tāpat ir jāoptimizē skolu tīkls,” uzsvēra Kaulēns.

“Kustības “Par!”” valdes locekle Marija Golubeva piebilda, ka, iespējams, vidusskolu pārvaldība būtu jāpārņem valstij, jo pašvaldības nevar skolotājiem nodrošināt vienādu atalgojumu.

Savukārt “Kustības “Par!”” valdes locekle Evita Goša stāstīja par partijas piedāvājumu veselības aprūpes jomā, rosinot aktīvāk pievērsties sirds un asinsvadu slimību profilaksei. “Šajā ziņā ir jāizmato labākā pasaules prakse un jāizstrādā kompleksa veselības veicināšanas programma. Veselības aprūpē uzsvars būtu jāliek nevis uz slimību ārstēšanu, bet uz primāro profilaksi,” uzsvēra Goša.

Partijas piedāvājums ekonomikas veicināšanai paredz nodrošināt mazāku birokrātiju mazajiem uzņēmumiem, atvieglojot tiem grāmatvedību un nodokļu nomaksu. Savukārt tehnoloģiju straujās attīstības izaicinājumu risināšanā partija piedāvā augsti kvalificētam darbaspēkam atvieglot imigrācijas iespējas.

Partija arī uzskata, ka Latvijas esošā ekonomikas struktūra nav ilgtspējīga un ir vāji industrializēta, tāpēc nepieciešams izstrādāt jaunu industrializācijas stratēģiju un plānot nozaru attīstību.

“Kustība “Par!”” iesaka valstiskā līmenī domāt gan par lielo uzņēmumu attīstības iespējām, gan arī atbalstīt mazos uzņēmumus reģionos, jo līdzšinējā atbalsta sniegšanas plānošana neatbilst tam, ko sagaida reģionos.

Partija arī iesaka cīnīties ar nodokļu sistēmas necaurredzamību un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. To rosināts panākt, ieviešot obligātu vispārēju iedzīvotāju ienākumu un īpašumu deklarēšanu, kā arī citus pasākumus.

Partijas valdes loceklis Andulis Židkovs informēja par nepieciešamību nodrošināt politiskajām partijām lielāku valsts budžeta finansējumu, tādējādi mazinot partiju atkarību no sponsoriem.

Patlaban partijas saņem valsts budžeta finansējumu aptuveni 612 000 eiro apmērā, tomēr, pēc Židkova domām, tas nav pietiekams. “Palielinot valsts budžetu vismaz līdz 2,7 miljoniem eiro tiks nodrošināta neatkarība no sponsoriem,” uzskata partijas valdes loceklis.

“Kustības “Par!”” ieskatā, būtu veicamas arī reformas korupcijas mazināšanas jomā, jo korupcijas uztveres indeksā pēdējos piecos gados nav novērotas būtiskas izmaiņas. Kustības pārstāvis Uģis Zeltiņš stāstīja, ka būtu nepieciešams Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku izraudzīt starptautiski izsludinātā konkursā. Savukārt politiskās korupcijas jautājumiem KNAB vajadzētu būt prioritāriem.

Zeltiņš arī iesaka destabilizēt “valsts nozagšanas” shēmas, piemēram, paredzot, ka personai, kas palīdzējusi atklāt smagu koruptīvu noziegumu, tiek nodota lietā konfiscētā manta. “Tādējādi tiktu apgrūtina iesaistīto saziņa, jo tiktu mazināta iesaistīto savstarpējā uzticēšanās,” pauda eksperts.

Iepriekš partijas “Kustība “Par!”” vadītājs Daniels Pavļuts sacīja, ka šodien netiek prezentēta gatava partijas programma, jo, mainoties vispārējai situācijai, līdzi laikam mainīsies arī partijas programma. Tiesa, šodien konferencē aplūkotie jautājumi tiks ietverti partijas priekšvēlēšanu programmā.

“Partijas programmas mērķis ir pārstartēt Latviju. Ir nepieciešami jauni politiski risinājumi, kas nodrošinās taisnīgu un tiesisku valsti, gudru ekonomiku, pieejamu veselības aprūpi, drošību utt.,” uzsvēra Pavļuts.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Es ar grūtībām varu saprast, kāpēc katrā nopietnā jautājumā jāpiesaista “ārzemju eksperti”? Ja paši nesaprotam savu sittuāciju… ko mums var palīdzēt ārzemnieki? Vai izglītības iestāžu optimizētāji saprot, ka slēdzot skolu viņi nodara lielāku ļaunumu, nekā simts krievu diversanti desmit dienās?

 2. Skolas un slimnīcas jāatbrīvo no visiem tīkliem! Un jāveido vienotu bloku ar Vienotību! Uz priekšu!

 3. Lecam pa vecam!

 4. Dievs pasarg no šīs ,,augstākās patiesības” sektas! Augstprātība un populisms bez seguma! Jebkurš saprot, ka daudz kas nav labi. Latvijā. Bet jāsāk ir ar attiecīgo līderu morāli un sirdsapziņu.

 5. Nu tapat atradisies kas par viniem balsos ,jo pie mums mulku gana ,tapat ka par parejiem kas 20 vairak gadu neka nedara uz labo pusi .

 6. Padomija Atkal Rullē

 7. …paredzot, ka personai, kas palīdzējusi atklāt smagu koruptīvu noziegumu, tiek nodota lietā konfiscētā manta…..
  Padomju Latvija mūžos lai dzīvo!Spoži lai Briseles vainagā mirdz!

 8. Šie ir nicināmu perversu salašņu – tautas latviskuma kodola apzināti škēlēji! Viņu liberastu “vienotība” bija īsti draņķi, šie ir draņķi kvadrātā!

  • Laimdotas Straujumas valdībā darbojās kā divu ministru (ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska un ārlietu ministra Edgara Rinkēviča) padomnieks nu rihtigs suna suuds

 9. pārstartēt Latviju vajag !
  Tikai… atsaucot visas 90. gadu priHvatizācijas un liekot tiem “uzņēmējiem” atmaksāt valsts kasē nolaupīto visu līdz šim gūto “peļņu”!!

 10. no profilaktiskajiem pasākumiem var nokampt vislielākos otkatus.

 11. par šiem gan nevēlēsim!
  visi – liberasti un pervertie tir salīduši!

 12. Jautājums LA redakcijai Atbildēt

  Cik jums, LA, šie neoliberasti samaksāja par šādu LETAS raksta reklamēšanu?Kaunaties, tradīciju aizstāvji (LA), reklamēt bezizmēra individuālisma ideoloģiju, sorosa aģentus.

  • Jā, jā – provinciālā “viedība” visā plaukumā. Šķiet, ka, atbilstoši vēstures liecībām, viena otra tauta arī beigās izzūd, par katru cenu cenšoties uzstiept visiem tikai vienu ” pareizo dzīvesziņu”. Mja.

 13. Vēl vairāk optimizēt tikai skolu tīklu? Par slimnīcām un sanatorijām aizmirsāt? Par piesaistītajiem ārvalstu ekspertiem paši maksāsiet? Un kādēļ tādus staigātājus no partijas uz partiju valstij,t.i. nodokļu maksātājiem,būtu jāfinansē???

 14. Jo vairāk partiju,jo vairāk balsu ienaidniekiem!

 15. Kārtējie”glābēji”, kas tikai grib šķelt latviešu balsis. Tik vai tā šie 5% barjēru nepārvarēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+