×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Partijā “Latvijas attīstībai” iestājies Rihards Pīks (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Rihards Pīks saka uzrunu Starpkultūru dialoga gada atklāšanas konferencē "Kultūru dialogs vienotā sabiedrībā".

Einara Repšes vadītajā partijā “Latvijas attīstībai” (LA) iestājies bijušais ārlietu ministrs un Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Rihards Pīks, informē LA pārstāve Dagnija Lejiņa.

Pīks atzīst, ka lēmumu par dalību LA pieņēmis vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, viņš atbalstot partijas ideoloģisko un programmatisko nostāju – veicināt Latvijas uzņēmējdarbības vidi. “Ir skaidra saikne starp sekmīgiem uzņēmējiem un valsts labklājību. Ja būs spēcīgi uzņēmēji, būs aktīva ražošana – tās ir labi apmaksātas darbavietas un labklājība. Latvijā ir jāstiprina uzņēmīguma gars, jo veiksmīgi uzņēmēji ir tie, kas “maksā” algas mūsu skolotājiem, ārstiem, pensionāriem un ierēdņiem.”

Pīkam ir vērā ņemama politiskā pieredze gan darbojoties Saeimā, gan arī kā ārlietu ministram un EP deputātam. Ievēlēts EP 2004.gadā kā viens no pirmajiem deputātiem no Latvijas, viņš aktīvi darbojās Ārlietu komitejā un Budžeta komitejā, kā arī Eiropas Savienības un Krievijas Parlamentārās sadarbības komitejā.

“Lai arī Eiropas Savienība nereti šķiet tāla un birokrātiska organizācija, tomēr pieņemtie lēmumi ietekmē mūsu dzīvi ikdienā, vai tie būtu tiešmaksājumi lauksaimniekiem vai tirdzniecības atvieglojumi mūsu uzņēmējiem. Latvijas interešu pārstāvniecībai ir jābūt aktīvai un profesionālai,” norāda Pīks.

Treškārt, viņam svarīgi ir pievienoties profesionālai un pieredzējušai komandai. “Partija veidojas kā kompetences centrs, kurā koncentrējas zināšanas un prasmes ekonomikas attīstībai. Tie ir pieredzējuši, dzīvē pārbaudīti vadītāji, profesionāļi ar dziļām zināšanām ekonomikā, finansēs un uzņēmējdarbībā,” klāsta politiķis.

LETA vēsta, ka Pīks astoņdesmitajos gados bijis kinorežisors, 1997.gadā ieņēmis kultūras ministra un 2004.gadā ārlietu ministra amatu, tajā pašā gadā ievēlēts par EP deputātu. Iepriekš uz Saeimu kandidējis no dažādu partiju sarakstiem – LZS/KDS/LDP koalīcijas, Tautas partijas un partiju apvienības “Par Labu Latviju”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kārtējais eurohamelions?

 2. Ko darīt, ja Vienotība ir tā sacūkojusi savu reputāciju, ka maz neliekas…
  Pīks bildē rāda: nenāciet man par tuvu! Atgrūž. Slikts foto.
  Ko var darīt, par kādu būs jābalso. Pašlaik liekas – par to partiju, kurā Straujumas izbrāķētais ministrs, vismaz viens vīrs, kas turas pretim bailīgiem veciem komjauniešiem.

 3. Vēl viena laba kompānija!

 4. Attīstīs Latviju? Atbildēt

  Ne jau partija svarīga! Svarīga-sile!

 5. Pīks bija vienīgais, kurš uzklausīja un nełāva pieñemt ES regulu par “sanitārajām normām tigojot vietējo ražotāju preci”. Sī regula būtu iznīdējusi visus mazos tirgotājus un ražotājus Jūrmalciemos no Liepājas līdz Salacgrīvai nełaujot tirgoties ar zivju źāvējumiem pēc ES pieńemtajâm sanitārajām normām, kādas nav nevienā valstī. Balsošu pat Pīku un to darīs daudzas zivju sievas.

 6. Tur sanāk visi iepriekš dažādi bankrotējušie.

 7. Par Pīku biju labākās domās, vai tiešām viņš cer, ka repše tiks politikā?

 8. Atkal viens .. grib tikt pie barotavas siles .
  Redzēju Latvijas uzņemšanu NATO ,kad .. neizrādīja nekādu sajūsmu , kad Rumānijas pārstāvis nevarēja apturēt prieka asaras . Eiropā ir tikai viens imperalistu agresors Krievija

Draugiem Facebook Twitter Google+