×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Kādi ķirmji grauž “Vienotības” ēku? Saruna ar Arti Kamparu pirms partijas kongresa (15)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Latvijas Avīzē” pirms “Vienotības” partijas kārtējā kongresa, kas notiks sestdien Salaspilī, viesojās ģenerālsekretārs Artis Kampars. Valdošā partija jau ilgāku laiku mēģina restartēties, atgūt atzinību vēlētāju acīs, jo pēc septiņiem gadiem pie valsts stūres daudziem tā šķiet zaudējusi asumu un piedzīvojusi kritumu reitingu tabulās. Par “Vienotības” tālākām gaitām Kampara kungs stāsta Mārim Antonevičam un Egilam Līcītim.

– Ģenerālsekretār, jūsējie runā kā gorbačovieši. Ka būšot nepieciešama pārkārtošanās, iepriekšējās darbības analīze, bet nav “glas­nostj” elementa. Nav saprotams, kādi darbi seko runām. Jums ir par to skaidrība? Kongresā dos atbildes?

– “Vienotība” ir ilglaicīgs spēlētājs politikā. Vēlētāji, kuri tic Latvijai kā Rietumu pasaules daļai un Eiropas Savienības dalībvalstij, varēs arī turpmāk uz mums paļauties, jo šo piederību un virzienu nelokāmi aizstāvēsim. Tas nozīmē iestāties par demokrātijas pamatprincipiem, visu veidu brīvībām, toleranci, kā arī citām eiropeiskām vērtībām. Kongresā diskutēsim par problēmām, kādas partijā nenoliedzami ir. “Vienotība” ilgstoši bijusi vadošā koalīcijas partija – izvadījusi valsti no krīzes un turpinājusi izaugsmes periodā, arī šodienas Eiropas turbulencēs, saasinoties starptautiskajai situācijai. Piekrītu nereti sabiedrībā dzirdētajam viedoklim, ka partijā ir nepieciešams paškritisks izvērtējums. Tāpat vajadzīga arī paaudžu maiņa, jaunu biedru piesaiste.

– Esat formulējuši “Vienotības” problēmas?

– Izvērtējums ir veikts. Problēmas ir identificētas gan vairākkārtējās diskusijās partijas valdē, gan reģionālo nodaļu semināros. Kā jau minēju, daļa problēmu ir saistītas ar to, ka ilgstoši esam bijuši pie varas un ar mums kā premjera partiju tiek sasaistīta atbildība par valsti kopumā. Parasti politikā darbojas svārsta princips un vēlētāji laiku pa laikam maina savas politiskās simpātijas – ievēl pie stūres labējākus vai kreisākus politiķus, kas ik pēc laika mainās.

Taču Latvijā situācija ir atšķirīga. Diemžēl apmēram trešdaļu vietu mūsu parlamentā aizņem tādi spēki, kuru atrašanās izpildvarā nozīmētu lielus riskus mūsu neatkarībai. Svārsts pret viņiem atsitas, un vēlētājiem paliek visai ierobežota izvēle. Tie, kas sevi nodēvējuši par sociāldemokrātiem, ir kreisa jēra ādā paslēpušies promaskaviski vilki. Otra acīmredzama problēma – vēlētājam nav saprotamu ziņu par “Vienotības” darbiem, partijas piedāvājumu. Premjera Valda Dombrovska laikā ikviens zināja, ka viņš glābj valsti, velta visas pūles, lai izvestu no krīzes. Šodien sabiedrībai Laimdotas Straujumas vadītās valdības mērķi un darbi ne vienmēr ir skaidri saprotami.

Prioritātes, protams, ir definētas, un notiek ikdienas darbs, tomēr sabiedrībā tas neatbalsojas un bieži izskan jautājums – kas sagaida ikvienu no mums? Ir būtiski dot atbildi, diemžēl “Vienotības” deleģēto valdības locekļu komunikācija ne vienmēr ir veiksmīga. Koalīcijas partneriem ar to nereti veicas labāk, jo kolēģi izvēlas darboties vienīgi savas nozares problēmu ietvaros, neiesaistoties plašākās diskusijās. Savukārt “Vienotībai” kā koalīcijas līderei ir nepārtraukti jāmeklē kompromisi. Ilgstošā laika periodā esam nepietiekami uzsvēruši savus mērķus un virzību uz to sasniegšanu. Mūsu ministriem jādodas pie sabiedrības ar darbiem un iecerēm, par kurām viņi iestājas degošām acīm. Tādēļ “Vienotības” domē esam apstiprinājuši rīcības programmu ar konkrētiem darbiem, kas paveicami un, mērķtiecīgi strādājot, ir izpildāmi nākamajos trīs gados – līdz Latvijas simtgadei.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kampars pats ir viens riktīgs ķirmis.

 2. Tumbockins Kampars,Vaislas Skapars ar deelu,penzionaru maco,massoviks zateiniks -libanas ciedru Meri,un Zakjis aitas aadaa…luuk mani viiriskibas etaloni..

 3. Par ko te gari plapat? Visiem joprojam valdosajiem ir 1 kirmis – kurs visdrizak ir prokremlisms, joprojam saistiba ar maskavas saimnieku, kurs dod norades, kuru realizacija seit ari visu laiku traumejosi izpauzas musu valstij un tautai, un kas no normala skatu punkta neka nav ne saprotams, ne izskaidrojams.
  Tapec, kamer tie nebus nomesti un padziti, ari soditi par daudzajiem apzinatajiem noziegumiem pret valsti, tikmer te nekas labaks nav gaidams.

 4. Būtu labāk savus ledusskapjus remontējis! Nāk globālā sasilšana un labāk kārtīgs aukstuma meistars nekā tukšs ģenerālsekretuts.

 5. Es nedomāju, ka tie ir ķirmji, bet sausā puve kas nāk no iekšas. Tā sākās jau ar trīcvaidziņu Dombrovski un viņa TUĀm, bet to turpina Zaķis, Āboltiņa, Kozlovskis un Straujuma. Vārdu sakot, vecie padomiskie nomenklatūristi.

 6. Jāupurē no A līdz Z Atbildēt

  Tas ir Aboltińu un Zaki! Tad varbūt tādā garā Vienotība atgūs kaut kādu ticamību. Partijai publiski un manāmi jāattīras un jāatrod sakarīgu vadoni! Drosmīgs uzdevums!!

 7. Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

  Skatoties no Vaacijas: var balsot par vai pret ‘vienotiibu’, var patikt vai nepatikt Kampara kgs, bet shaada primitiiva degjeeneraata liimenja intervijas Latvijas zhurnaalistikai un sabiedriskajiem meedijiem ir vienkaarshi kauns! Shokeejosh KAUNS!!! Absoluuts zhurnaalista/interveetaaja eetikas truukums. Un ne tikai konkreetajaa intervijaa, bet lielaakajaa daljaa Latvijas laikrakstu/zhurnaalu/meediju! Var saliidzinaat tikai ar vanjkaam!

 8. Tārpi zārkam cauri lien,
  Koku grauž un laku,
  Pagrauž, pagrauž, paosta,
  Sajūt beigu smaku!

 9. Vienotība pazudīs no skatuves tikai viena iemesla dēļ – MANTKĀRĪBA savienojumā ar SHĒMOŠANU. Partija sākumā centās būt godīga. Bet pēdējos gados – viena afēra aiz otras. Izcilnieki: Āboltiņa, Zaķis, Kampars, Reirs, Ašeradens un citi. Arī tie mazpazīstamie cilvēki, kurus Vienotība ir iesēdinājusi naudīgo valsts uzņēmumu Valdēs un Padomēs, piemēram, AirBaltic Padomē – Nikolajs Sigurds Bulmanis.

 10. Kādas tik muļķības negvelž tie politiķi un žurnālisti, lai kaut kā mīkstinātu un attaisnotu to pārkrāsotajam , internacionālajam padomju režīmam kalpojošo partiju klaji prettautisko, latviešu tautai naidīgo politiku!
  Varas partijas “zaudējušas asumu”, tās “grauž ķirmji”, tām “trūkst paškritiska izvērtējuma”, “vajadzīga paaudžu maiņa”, “komunikācija ar tautu ne vienmēr veiksmīga”u.t.t.
  Bet tam, ka vēlēšanu farsā valdošais režīms ik pēc zināma laika nepopulāro partiju vietā vēlētājiem piespēlē tos pašus brekšus zem cita partijas nosaukuma arī ir atrasts “gudrs” nosaukums – svārsta princips.

 11. Kampar, Vienotībai ir jāiet skuju taka.Un Tev kā Āboltiņas labajai rokai vajadzētu rādīt priekšzīmi. Kampar, pietiek tukšas runasanas {ko Tu vislabak proti} jāsāk strādāt Latvijai ne tikai rūpēties par domu biedru grupējumu. Personīgi māes par Jums nebalsosim.

 12. Tie ķirmji ir no Kampara tumbočkas! Atraduši kam prasīt. Zaķi, Āboltiņa un citas VIENOTĪBAS patiesās sejas.

  • Vismaz viņi ir atklāti politiķi un neslēpjas kā tādi ādami, kas diskusijās nepiedalās un iepurkšķina pa kluso.

 13. Latvieši, cīņa nav galā! Atbildēt

  “Līkne ir krītoša, un tas ir skaidrs signāls, ka nepieciešama skaidra un noteikta rīcība”.
  Latvieši vairs nedrīkst atļauties, ka netiek ievēroti mūsu likumi (valsts valodas, nodokļu utt.), ka opozīcija iestājas pret Latvijas vērtībām. Par to atklāti jārunā, lai neļautu daļai krievalodīgo un nelojālo, nodevīgo, uzpirkto latviešu slepus, un daļai atklāti darboties pret Latvijas interesēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+