×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Partijas neatbalsta sankcijas

baltkrievija_ts_4

Vairāku Saeimas pārstāvēto partiju pārstāvji pauž bažas, ka ES vēršanās pret Baltkrieviju kaitēs Latvijas ekonomikai, kurai Baltkrievija ir viens no būtiskākajiem tirdzniecības partneriem. Publisku paziņojumu Nacionālās apvienības vārdā jau pagājušonedēļ izplatīja Saeimas deputāts Romāns Naudiņš.

 

Mazāk aktīvi šim viedoklim pievienojas arī citu parlamentā pārstāvēto partiju pārstāvji.

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”) uzskata, ka iecerētās ES sankcijas ir šauras un ietekmēs uzņēmējus, kas ir saistīti ar Latviju. Nesen Kopenhāgenā notikušajā ārlietu ministru sanāksmē viņš paudis viedokli, ka sankcijas jāpārskata. “Man neliekas pareizi, ka šīs sankcijas varētu ietekmēt arī Latviju, kura nesen pārvarējusi ekonomisko krīzi. Sankcijas var radīt arī nelabvēlīgu ietekmi uz Latgali,” sacīja deputāts. Viņš norādīja, ka līdz šim ES mēģinājumi ietekmēt Minsku ar sankcijām beigušies bez rezultātiem un nav spējušas ietekmēt Aleksandra Lukašenko režīmu. “26 ES dalībvalstis simboliski var vienoties, visi var lepoties, bet viena – Latvija – cietīs,” argumentēja O. Ē. Kalniņš.

Arī Nacionālā apvienība uzskata, ka plānotās ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju nenesīs vēlamo mērķi. “Ja šādas ekonomiskās sankcijas tiktu pieņemtas, tās visvairāk skartu Latvijas tranzītu, ostas, eksportu, kā arī visus tos nacionālos uzņēmējus, kuri izmanto Baltkrievijas izejmateriālus ražošanas uzņēmumu nodrošināšanai Latvijā,” paziņojumā norādījis NA deputāts R. Naudiņš.

Tam piekrīt arī “Saskaņas centrs”. Saeimas Ārlietu komisijas deputāts Sergejs Mirskis (“SC”) uzskata, ka ES sankciju pret Baltkrieviju dēļ Latvija ekonomiski daudz zaudēs.

 

“Jautājums vēlreiz jāizskata ES līmenī, ja tā vēlas lietot sankcijas. Nav labi, ka Baltkrievijas cietumos sēž bijušie prezidenta amata kandidāti, un tur nav demokrātijas,” sprieda S. Mirskis, atgādinot, ka no sankcijām ciestu tranzīta un transporta uzņēmumi.

 

“Esam ES valsts, sevi par tādu skaitām. Līdz ar to nevaram izkrist no kopējā ES konteksta,” sacīja Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, jautāts par viņa nostāju attiecībā uz ES sankcijām pret Baltkrieviju. Viņš gan atzina: ja sankcijas tiks piemērotas, Latvijas ekonomika var ciest.

Vienīgā no Saeimā pārstāvētajām partijām, kas uzskata, ka ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju tiešām nepieciešamas, ir Zatlera Reformu partija. Saeimas deputāte Inese Lībiņa- Egnere (ZRP) sacīja, ka ZRP atbalsta ES sankcijas. “Man šķiet amorāli, ka Baltkrievijā uz nāvi ir notiesāti cilvēki un Latvija runā par savām ekonomiskajām interesēm,” sacīja I.Lībiņa- Egnere. “Oficiālās Minskas nostāja man nav svarīga, bet tas, ko saka cilvēktiesību aizstāvji. Kā blakus dzīvojošai tautai mums jāatbalsta cilvēki, kas ir apspiesti,” sacīja deputāte.

Pirmdien jautājums apspriests valdošajā koalīcijā, un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (ZRP) aicinājis nedramatizēt situāciju, jo tās jebkurā gadījumā nenozīmētu tirdzniecības pārtraukšanu ar kaimiņvalsti.

Pēc ārlietu ministra teiktā, runa varētu būt par dažiem ierobežojošiem pasākumiem un sankcijas varētu būt vērstas vien pret atsevišķiem uzņēmumiem vai uzņēmējiem. Ministrs sacīja, ka diplomāti pie šā jautājuma strādās turpmākās divas nedēļas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+