×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
12. aprīlis, 2018
Drukāt

Partijas noskata premjera kandidātus (12)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Krišjānis Kariņš

Līdz maijam politisko partiju apvienība, kuru veido “Vienotība” un trīs reģionālās partijas (“Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”), izvirzīs savu premjerministra amata kandidātu, informēja “Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens. Neoficiāli zināms, ka kandidatūras jau tiek apspriestas un viņu vidū galvenais pretendents šim amatam ir Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš. Sarakstā esot iekļauts arī EP deputāts Artis Pabriks. Ašeradens to ne apstiprināja, ne noliedza, vien uzsvēra, ka kandidātu netrūkstot un tie tuvākajās nedēļās tikšot rūpīgi izvērtēti. “Tas, lai kandidāts celtu partijas reitingu, ir svarīgi ikvienai partijai,” norādīja partijas priekšsēdētājs. Tomēr pagaidām Ašeradens nevēlējās izteikties ne par vienu no kandidātiem.

K. Kariņš uz jautājumu, vai viņš piekritīs vadīt Ministru kabinetu, ja viņu izvirzīs šim darbam, atbildēja izvairīgi, uzsverot, ka “Vienotība” vairs nav galvenā, bet ir iekļāvusies apvienības sastāvā – kopā ar līdzīgi domājošiem zem viena jumta.

“Ņemot vērā politisko praksi, par premjerministra kandidātu būtu jāizvirza partijas priekšsēdētājs, tomēr jāņem vērā, ka arī pārējās apvienības partijas var nominēt savus kandidātus. Patlaban notiek partiju apvienošanās process, kad tiek spriests par to, kā partijas sadarbosies, kāda būs katras partijas deleģētā pārstāvniecība, bet pēc tam sekos rūpīga izvirzīto valdības vadītāja kandidatūru apspriešana,” sacīja Kariņš, nenoraidot, ka viņš varētu būt kandidāts.

Turpretī Artis Pabriks uz jautājumu, vai viņš piekristu kļūt par izpildvaras augstāko amatpersonu, ja tāda iespēja rastos, atbildēja, ka viņš ir racionāli domājošs politiķis un nespēj pieņemt to, ka “Vienotība” ir rīkojusies tuvredzīgi, apzināti pieļaujot kļūdu un neizveidojot lielu politisko apvienību, kurā būtu iekļauta gan partija “Latvijas attīstībai”, gan “Kustība Par”.

“Ja būtu izveidota liela politiskā apvienība, tad varētu apsvērt iespēju kandidēt uz premjerministra amatu, bet tas nav noticis, un man nav vēlēšanās iesaistīties to politisko partiju savstarpējās pirmsvēlēšanu cīņās, kuras varēja veidot kopīgu deputātu kandidātu sarakstu. Cīņa par lielo balvu pusspēlē mani nevilina. Tas ir sekli, ka “Vienotība” nemācās ne no savām, ne citu kļūdām,” uzskata Pabriks.

Viņš, vēl būdams Saeimas deputāts, jau bijis izvirzīts par “Vienotības” Ministru prezidenta amata kandidātu, taču toreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš Pabrika kandidatūru divreiz noraidīja.

Saeimas “Vienotības” frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri sacīja, ka, izraugoties premjera amata kandidātu, tikšot noskaidrots, vai partijas priekšsēdētājs vēlas uzņemties šo amatu, jo tad viņam nebūs laika vadīt partiju, un tas ir mīnuss.

Drīzumā par savu valdības vadītāja kandidatūru spriedīšot arī Nacionālā apvienība. Līdz šim partija Ministru prezidenta amatu vēlējās uzticēt Eiropas Parlamenta deputātam Robertam Zīlem. Partijas priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš neslēpa, ka “droši vien Zīle būs viens no kandidātiem, bet kandidāti varētu atrasties arī mūsu partijas ministru un parlamenta deputātu aprindās”.

Nacionālās apvienības valdes pārstāvis Rihards Kols uzskata, ka Zīle varētu būt premjera amata kandidāts, jo viņš ir kompetents gan ekonomikas, gan arī finanšu jautājumos. “Mums noteikti nebūs tikai viens kandidāts. Debatējot par izvirzītajām personām, salīdzināsim viņu līdzšinējos sasniegumus, lai atrastu valdības vadītāja amatam piemērotāko personu,” skaidroja Kols.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze jau iepriekš paziņojis, ka ZZS premjera amata kandidāts būs pašreizējais Ministru prezidents, Liepājas partiju pārstāvošais Māris Kučinskis, jo ar darbu pie reformām viņš esot apliecinājis spēju sekmīgi strādāt. ZZS pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām par premjera amata kandidātiem izvirzīja gan Kučinski, gan arī zemkopības ministru Jāni Dūklavu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Šito smadzeņu kropli par premjeru? laikam pie laika jāiet kārties! Bet īst;a vieta viņam būtu cietumā!

 2. Krišjānis Kariņš ir ārzemnieks un ar to viss izteikts. Lai šeit kaut ko tik svarīgu KĀ VALSTI vadītu, ir jāizaug attiecīgā vidē. Mums jau bija aizsardzības ministrs Amerikā uzaudzis – Pavlovskis -TUKŠA vieta!Kāpēc neviens nerunā par eksprezidenta Andra Bērziņa riebīgo izgājienu pret ARTI PABRIKU? ”Vienotība” un Solvita Āboltiņa viņu NEAIZSTĀVĒJA! KO galu galā Bērziņš bija domājis iesākt ar Zvārdes poligonu Saldus novadā, padzenot no turienes visus zemniekus, atsavinot īpašumus tā arī palika NEATBILDĒTS. Atceros kā šodien, ka Pabriks radio teica, ka zemniekiem nav ko uztraukties, viss būs kā līdz šim. MAKSA BIJA AUGSTA?! Arī Pabriks prot svešvalodas – ja pareizi, tad vismaz trīs – angļu, vācu, krievu. Šaubos, vai Kariņš prot krievu valodu??? Kur garantija, ka ” Jaunā Vienotība” ATKAL NEUZMET Pabriku? Kariņš ir mīksts un NEPIEMĒROTS,VIŅU VAR PIERUNĀT MAINĪT VIEDOKLI, ko tūlīt arī centīsies darīt! Tad jau labāk lai paliek Māris Kučinskis – šejienietis. Pabriks ir labs EP deputāts. Viņš ir sportisks ( ļoti patīk sporta veids, ar ko nodarbojas PABRIKS), izdarīgs un pratīgs runāt raitā valodā, ar savu attieksmi pret uzdoto tēmu! DŪKLAVS NEVAR ATKĀRTOTI BŪT zemkopības ministrs, jo tiešām NEKO NEDARA kā vienīgi savā stilā atrunājas… AŠERADENS lai nokārto OIK jautājumu un tad spriež par citiem. Tādas ir manas domas par rakstīto jautājumu. Piebildīšu – nepiekrītu Pabrika kungam attiecībā par partijām ”Latvijas Attīstībai” un ”Kustība Par”!

 3. Jānis J. Dimants, Jr., m.D. Atbildēt

  Nav ko daudz spriedelēt. Citādi nedam neriksim gala. Un ko nozīmē “ārzemnieks” ?

 4. Tikai ne padomiešus un oligarhus !

 5. Vājš karjerists ar ļoti ierobežotu domāšanu… Vai patiesi kāds uzskata, ka mums vajag tādu premjera kandidātu????

  • Var tik apbrīnot Kariņa kunga toleranti ,attiecībā pret ”vietējo letiņu ”uzbraucieniem.Ja viņš būtu karjerists ,tad mums te tādi pārstāvji ir pārpārēm,kam sava kabata tuvāka.Nez kāpēc Eiropā viņš tiek novērtēts,domāju ,ka pēc viņa darbiem ,nevis nedarbiem.Mums tak godīgi cilvēki ir ļoti traucējoši .

  • Viņš jau kā ekonomikas ministrs vienreiz bija nekāds. Vēl par premjeru, vienīgais punkts, kas der, ir angļu valodas zināšanas, salīdzinoši ar komunistiem.

 6. Dzirdot par tādiem kandidātiem- ar steigu jāiet kārties!

 7. Tikai ne ārzemniekus!

Draugiem Facebook Twitter Google+