×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Partijas “Par Dzimto Valodu!” kandidātu sarakstā arī Girss un Berdņikovs

Foto - LETAFoto - LETA

Partija “Par Dzimto Valodu!” sākusi veidot kandidātu sarakstu pašvaldību vēlēšanām Rīgā, kurās partiju līderi nestartēs, jo viņiem nav Latvijas pilsonības, aģentūrai BNS atzina partijas valdes priekšsēdētājs Vladimirs Lindermans.

Uz Rīgas domi pretendēs aptuveni 40 līdz 50 partijas pārstāvju, starp tiem būs jurists Illarions Girss, kā arī Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieks politikas zinātnes doktors Andrejs Berdņikovs.

Patlaban ir zināmi jau aptuveni 20 partijas “Par Dzimto Valodu!” kandidāti Rīgas domes vēlēšanām, kuru vārdi varētu tikt publiskoti tuvāko nedēļu laikā. Abi partijas redzamākie cilvēki nav Latvijas pilsoņi, kas viņiem ir šķērslis kandidēšanai. Taču viņi mērķēs uz nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Lindermans neslēpa, ka arī pats vēlētos kandidēt jau pašvaldību vēlēšanās, taču tas nebūs iespējams, jo līdz vēlēšanām neizdosies atrisināt pilsonības jautājumu. “Varbūt man to izdosies paveikt līdz Saeimas vēlēšanām,” sacīja Lindermans.

Arī partijas valdes loceklis Jevgēnijs Osipovs pašvaldību vēlēšanās nepiedalīsies, jo nav pilsonis. “Man arī nebija mērķa piedalīties pašvaldību vēlēšanās,” teica Osipovs, jo viņam ir lielāka interese par dalību Saeimas vēlēšanās.

Partija Rīgas domes vēlēšanās cer uz 10% vēlētāju atbalstu, iegūstot piecas sešas vietas domē.

Girss pauda, ka  “Par Dzimto Valodu! ” atņems daļu vēlētāju balsu “Saskaņas centram”. Taču partija cer arī uz to vēlētāju atbalstu, kas pēdējos gados vēlēšanās nav piedalījušies. “Tie ir aptuveni 40% vēlētāju – liels skaits iedzīvotāju, kuri zaudējuši ticību politikai. Mēs vēlamies atgūt viņu uzticību un pierādīt, ka ir cilvēki, kas iesaistās politikā idejas, nevis pašlabuma dēļ,” sacīja Girss.

Viņš pieļāva, ka “Par Dzimto Valodu!” balsos arī latvieši. Patlaban notiekot pārrunas ar vairākiem latviešu tautības pārstāvjiem par kandidēšanu partijas “Par Dzimto Valodu!” sarakstā. Taču šo kandidātu vārdus partija publiskošot vien neilgi pirms vēlēšanām, jo šie cilvēki esot pakļauti lielam sabiedrības spiedienam. “Viņus, iespējams, dēvēs par nodevējiem. Tāpēc šos kandidātus atklāsim pēdējā brīdī, lai viņus nepakļautu pārmērīgam spiedienam,” klāstīja Girss.

Tāpat viņš pastāstīja, ka partija uzrunājusi vairākus Latvijā dzīvojošus ārzemniekus no Eiropas Savienības valstīm kandidēt vēlēšanās. Sarunas notiekot ar dažiem pārstāvjiem no Anglijas, Dānijas un Zviedrijas. “Daudziem ir bailes iesaistīties, jo viņiem ir ko zaudēt – darbs, ģimene. Neteikšu, ka pārrunas ar potenciālajiem kandidātiem ir vieglas,” vērtēja partijas valdes loceklis.

Partija “Par Dzimto Valodu!” apņēmusies iesniegt kandidātu sarakstu visu lielo pilsētu pašvaldību un, iespējams, arī atsevišķu novadu domju vēlēšanām.

Liepājas domē šī partija cer iegūt divas vietas, pastāstīja Osipovs.

Viņš pauda pārliecību, ka vienu vietu Liepājas pašvaldībā partija noteikti iegūs, bet, ja tā pirms vēlēšanām labi pastrādāšot, tad  “Par Dzimto Valodu! “Liepājas domē pārstāvēšot divi deputāti.

Partijai patlaban pievienojoties daudzi cilvēki, un tai neesot problēmu izraudzīties piemērotus kandidātus.

Jau ziņots, ka partija “Par Dzimto Valodu!”, iespējams, nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās neizvirzīs savu kandidātu Rīgas mēra amatam, bet varētu atbalstīt pašreizējo Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (“Saskaņas centrs”).

“Ušakovs nav ideāls, taču, manuprāt, viņš ir līdz šim labākais Rīgas mērs kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Viņš ir arī labākais kandidāts no pašreizējiem iespējamajiem Rīgas mēra amata pretendentiem,” iepriekš norādīja Girss.

Politisko partiju reģistrā jūlijā iegrāmatotas izmaiņas Lindermana dibinātajā partijā “13.janvāra kustība”, kuras nosaukums mainīts pret “Par Dzimto Valodu!”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+