Mobilā versija
+15.0°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
25. augusts, 2017
Drukāt

Valdis Krastiņš: Izšķiroša tikai viena ideoloģija: Latvija un tās ļaudis (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Atkal jauna partija! Nudien, galva sāk griezties! Par kuru tad nu kaifot, kuru vēlēt?

Personīgi pazīstu divu jaundibināmo partiju vadītājus, arī jau agrāk nodibinātās Jaunās konservatīvās partijas priekšnieku. Visi viņi ir godavīri, vēlas labas un derīgas lietas, grib atjaunot un iztīrīt iestāvējušos Latvijas politiskās dzīves varžu dīķi. Un nepiederu pie sazvērestības teoriju piekritējiem, kuri runā par “kārtējo Kremļa projektu”. Vēlreiz – vēlme droši vien ir godīga un laba. Vai izdosies?

Puslīdz droši, ka ne. To nosaka mūsu vēlētāju kontingents – tīri matemātiski. Jaunā konservatīvā partija Rīgā savāca labu daļu latviešu vēlētāju balsu, bet Rīga ir īpašs gadījums, kur ļoti lielu lomu nospēlēja etniskais pretnostatījums: krievu vēlētājs par savējiem – t. i., “Saskaņu”, latvieši par savējiem – šajā gadījumā par konservatīvajiem. Viņus var apsveikt ar šo panākumu, bet ārpus Rīgas latvieši lielākoties nejūtas apdraudēti un diezin vai balsos par partiju, kura ir tāla un nepazīstama. Domāju, ka “jaunie konservatīvie” Saeimā nonāks, bet deputātu skaits nebūs liels.

“Kustība PAR” vēl tikai dibinās partiju, vēl tikai publicēs programmu, bet jau jaušams, ka viņi savu vēlētāju lokā vēlas iesaistīt arī krieviski runājošos. Lieliska iecere, bet tā var atdurties pret krievu vēlētāju konservatīvismu, bailēm no visa jaunā – it sevišķi, ja to sludina latviski. Un tikai ar latviešu vēlētāju balsīm var nepietikt, daļa aizies citām partijām.

Cik var noprast no dažām rindām, Valdis Šakars, pats būdams uzņēmējs, apelēs pie vidējiem un mazajiem, kuriem apriebies pašreizējais birokrātiskums. Te sekmes atkarīgas no iesaistīto skaita, kurš kļūs redzams dibināšanas procesā.

Nu, un tālāk? Izredzes iegūt patiešām nozīmīgu balsu skaitu būtu nacionālai partijai, kura savāktu daļu no irstošās “Vienotības”, daļu no Nacionālās apvienības, varbūt kādu daļu no ZZS un citiem. Tā būtu raiba kompānija, bet arī atmodas laikā zem viena karoga pulcējās dažādi domājoši ļaudis viena, nacionāla mērķa sasniegšanai.

Jo tad mums bija – un arī šodien ir – tikai viena ideoloģija: Latvija un tās ļaudis. Ja turpretim turpināsim karot savā starpā, tad Latviju savā varā paņems “Saskaņa” un tie, kas aiz tās stāv.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Man kaut kā ir nojausma, ka “nacionāļi” no NA ir vairāk saistīti ar Putlera kantori, kā tā pati Saskaņa. Tikai tas ir ļoti noslepenots. Reāli NA ir spēks, kas nobremzē jebkuras potenciālās nacionālo interešu izpausmes. Laba kremliska stratēģija lai apklusinātu pārliekās (kremļaprāt) nacionāļās izpausmes Latvijā. Tiešām, bezzobainība 26 gadu garumā. Aktīvi viņi ir tikai tad, ja ir kādi nacionāli svētki vai zolīdi jāaizrāda Saskaņai, kāds kremlisks gājiens. 9 maijs piemēram. Un pēc tam, vienmēr, nolien stūrī, aiziet dekrētā, vai spītīgi klusē. Skatās, no malas, kā tiek shēmots, kā tauta izbrauc ekonomiskā trimdā, kā Oligarhi trako un shēmo, kā Latvijas zeme, uzņēmējdarbība un ekonomika nonāk svešzemnieku un oligarhu, kam nekas nav dārgs, īpašumā, kā ……… kaut gan Tieslietas ir tieši NA pārvaldījumā. Neviena cita ! Tas viss man liek aizdomāties par “kremļa pirkstu” ! Vai tik viņi – NA, nav īstākie KANGARI ?!

  2. Nu, ko Jūs !!! Vai tad mēs neesam nacionālā partija ???!!! Jūs vai tad neredzat, kādus iespaidīgus politiskus ziepju šovus, cik lielas “asaras” mēs protam birdināt, jau 26 gadus, pie Brīvības pieminekļa un Krastmalā ???!!! Vai tad Jūs neredzat cik bezzobaini un infantīli mēs aizstāvam tautu un mūsu vadībā, kā valsts tieslietu pārvaldītājiem, ir izveidojusies tiesiski demagoģiska koruptīva sistēma ???!!! Vai tad Jūs neredzat, kā mūsu tautieši, pateicoties mūsu pūlēm arī, bariem vien tiek izsūtīti ekonomiskā trimdā ???!!! KUR JŪS LABĀKUS NACIONĀĻUS PAR MUMS ATRADĪSIET ???!!! Kāds Bordāns ???!!! Balsojiet par mums !!! Un par mūsu Maksātnespējas Aģentūras kasi !!!

  3. Nu BET JAUNLAIKU EIROPEISKĀS VĒRTĪBAS!!!

  4. Cik jau Latvijā nav bijušas partijas , bet īpaši nekas nav mainījies! Tās neskaitāmās partijas neko vēlētājiem labu nedod kā tikai rada apātiju iet vēlēt!Kāpēc KUNGI nestājas esošjās partijās un neieved kārtību valstī?

Harijs Tumans: Kā savaldīt "ciklopus" un pasargāt valsts intereses (7)Gaidot valsts simtgadi, dažādu šim svarīgajam notikumam veltīto pasākumu un ieceru saraksts kļūst aizvien garāks.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nepilsonijas pilsoņi

Saeima pagājšnedēļ noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu, kas paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem. Patlaban nepilsoņa statuss tiek piešķirts reti – 2016. gadā tikai 52 bērniem. Bet jau tagad nepilsoņu bērnam iegūt pilsonību ir vienkārši – uz dzimtsarakstu nodaļas darbinieka jautājumu, vai vecāki jaundzimušajam bērnam izvēlas Latvijas pilsonību, jāatbild ar “jā”. Tas tiek atzīmēts reģistrā un dzimšanas apliecību bērns uzreiz saņem ar Latvijas pilsonību. Tiem vecākiem, kas saka “nē”, vairākumā gadījumu noteicošā esot iespēja vieglāk ceļot uz Krieviju, jo nepilsoņiem nav vajadzīga vīza.

Kā raugāties uz jaunizstrādāto izglītības saturu skolām?
Egils Līcītis: Un visi raksta prezidentamBet tad uzrodas vēstuļu draugi, kurus Vējonis nemaz negrib par vēstuļu draugiem, un sarakstīšanās ar tādiem nedara godu augstiem amatvīriem.
Viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts (19)Sudrabas komisijā žurnālistu organizācijas viena otru apsmidzina ar indīgām ķimikālijām
Draugiem Facebook Twitter Google+