×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2016
Drukāt

Partiju nelikumīgā finansēšana: lietā figurējot arī eksprezidents Bērziņš un Brigmanis (21)

Foto LETAFoto LETA

Partiju nelikumīgās finansēšanas kriminālprocesā, kura ietvaros aizturēts miljonārs Jūlijs Krūmiņš un Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS), figurējot eksprezidents Andris Bērziņš un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. To šodien vēsta žurnāls “Ir”.

Atsaucoties uz neoficiālu informāciju, “Ir” ziņo, ka eksprezidentam Bērziņam kā labam Krūmiņa kaimiņam Siguldā, iespējams, uzticēts atrast turīgus formālos ziedotājus ar atbilstošiem ienākumiem, kas īsto naudas devēju vietā iemaksātu vairākus desmitus tūkstošu ZZS priekšvēlēšanu kampaņai. Savukārt Brigmanis figurē kā par finansējumu ZZS atbildīgais vadības pārstāvis, kuru Truksnis informējis par to, kā viņam sokas ar naudas piesaistīšanu.

Brigmanis par šo informāciju žurnālam atbildējis izvairīgi: “Es šobrīd neizdalīšu nevienu individuālu sarunu. Mans kā Zemnieku savienības priekšsēdētāja pienākums ir rūpēties par to, lai ir ziedojumi.” Uzsverot, ka likums precīzi nosaka ziedošanas kārtību, Brigmanis norādījis, ka katrs ziedotājs nesot savu personīgo atbildību, par tās ievērošanu. Par eksprezidenta Bērziņa iespējamo lomu šajā stāstā viņam nekas neesot zināms.

Jau ziņots, ka KNAB pagājušajā nedēļā Krūmiņu aizturēja kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partiju finansēšanu. Šajā lietā tika aizturēti arī Truksnis un savulaik ar partiju “No sirds Latvijai” saistītais Jorens Raitums. Ceturtais lietā aizturētais varētu būt SIA “Blaizer-AG” valdes priekšsēdētājs Anrī Kursītis.

Ssaskaņā ar KNAB mājaslapā pieejamo informāciju Krūmiņš pirms diviem gadiem ziedojis 15 000 eiro ZZS, savukārt 2011.gadā un 2004.gadā viņš divas reizes ziedojis vairākus tūkstošus eiro Zatlera reformu partijai un partijai “Latvijas ceļš”. Kopumā Krūmiņš visām trim minētajām partijām pārskaitījis 29 268 eiro.

Krūmiņš apgalvo, ka ZZS esot ziedojis tikai vienreiz – izņēmuma kārtā 2014.gadā Ivetas Grigules kampaņai Eiropas Parlamenta vēlēšanās. ZZS viņam nepatīkot, jo tajā esot viņa lielākais ienaidnieks Aivars Lembergs, kuru miljonārs dēvē par vienu no lielākajiem Latvijas zagļiem.

Savukārt miljonāra meita Maija Čerņavska kopš 2005.gada četrām dažādām partijām piecos ziedojumos atvēlējusi kopumā 39 248 eiro – 2014.gadā ZZS pārskaitīti 15 000 eiro. Pārējās Čerņavskas labvēlību ar apjomīgām summām izpelnījušās partija “Saskaņa”, “No sirds Latvijai” un “Latvijas kalve”.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. tu vari būt komunists vai septītās dienas adventists ,bet tev jābūt latvietim .tamdēļ mēs arī kuļamies leišiem un igauņiem no pakaļas ka pie mums to nesaprot.

 2. Kas mani dara uzmanīgu un notikumus visai dīvainus ir tas,ka dažādas nebūšanas skar faktiski TIKAI !!!latviskās partijas !!!SC ir “kristāldzidra”,neviens viņiem neziedo,izņemot zem galda Kremlis,bet brauc ar “radu”džipiem par sīknaudu ,zog nodokļu naudu /gan bei vai kā?/ ,kas notiek RD Ušaka paspārnē vispār noslepenots kā čekas maisi ,milzu prēmijas ,radi amatos,viltusarodbiedrības utt.BET VISS tiek perfekti slēpts,žurnālistus pat šāviena attālumā nelaiž un uz jautājumiem AMATPERSONAS neatbild !!!
  RD un vispār SC sanāk valsts valstī. Nekas netiek atklāts,tikai Kaktiņš stingri turas pie “lieliem”reitingiem.
  Paanalizējiet KAPĒC tas tā notiek !!!ZZS arī kaut kur nošāvis greizi pret SC .Tapēc arī dabū pa kaklu.

  • Piekrītu Pamelai, ir baža.
   Tas noslēpumu plīvurs ap Saskaņu un RD ir pārāk biezs. Vēl interesanti – kas notiek krievu skolās? Ko viņiem tur māca? Vai kāds ir bijis, interesējies, par viņu mācību programmām un literatūru, par stundu gaitām, par skolēnu zināšanām – iepazinies, runājis ar pedagogiem, skolēniem, darbiniekiem, skolu direktoriem?
   Atceros, bija tādi Beļēviča bulciņu kari, kad latviešu žurnālists netika ielaists pat skolas ēdnīcā. Vai kādā klasē, kabinetā, skolotāju istabā kāds žurnālists vai kontrolieris ir bijis? Dažās skolas pat pa durvīm nav ielaisti. Kas tur īsti notiek? Presei taču jābūt brīvai pieejai visam! Kāpēc tāda slepenība? Ja tur kas slēpjams, tad loģiski, ka notiek kaut kas pretlikumīgs. Latviešu presē par krievu skolām ir absolūts klusums.
   Iespaids tāds, ka teju teju no miglas izjās Ušakovs uz balta zirga un paziņos, ka ar šo stundu mūsu nodokļi ieplūdīs Maskavas kasē.
   Un Brigmanis ar Lembergu smaidot aplaudē. Un visi pārējie aiz viņiem…
   Bet latvieši apd-sušies un ad-suši savas partijas gaidīs, kad tos salādēs lopu vagonos.

 3. Brigmani neaiztieciet, Brigmanim liekat mieru! Viņš ir paša Dižpundura amatā iecelts un svētīts, kuru svēto kārtā savukārt iecēla pareizticīgo baznīca! VOT tā!

 4. Brigmani neaiztieciet, Brigmanim liekat mieru! Viņš ir paša Dižpundura amatā iecelts un svētīts, kuru svēto kārtā savukārt iecēla pareizticīgo baznīca! VOT tā!

 5. – Negals ar to cūku! Varbūt pie nodīrāšanas pasaukt kaimiņu talkā! Kā nu bija viņa vārds …Kociņš.. Bērziņš… Krūmiņš? Nē, Krūmiņš jau nu gan nē!
  Pēc kaimiņa ierašanās, aplūkojot labi, tas Jūlim, sit kaut nost, izskatās kaut kur redzēts. Kad lieta ar cūku nodarīta, kaimiņš laipni uzprasa:
  – Vai nevēlaties vienu tenisa partiju?
  – Kāpēc ne!
  Šoreiz, vēlreiz aplūkojot kaimiņu, tas liekas ne tikai kaut kur redzēts, bet pat dzirdēts. Teniss iet no rokas, bet attiecības abu starpā gan joprojām nav nekādas.
  Te pie Jūļa ierodas dāma labākajos gados. Izskatās it kā pie lidmašīnas iekšā kāpšanas brīdī nobildētā. Gandrīz kā Ingūna, bet tā droši vien nav viņa!
  – Nē, nē! Esmu Ingūna!
  Nu Jūlim liekas, ka dāma ne tikai kaut kur redzēta, bet izklausās pat kā dzirdēta. Pret dāmām Jūlis vienmēr laipns. Iveta tagad sēd augstā krēslā Briselē. Ko tad šī daiļava vēlas?
  – Neko daudz. Kādu nelielu artaviņu… Gribu dibināt partiju…
  – Cik tad balsu plānojat?
  – Nu vismaz 17-18 procenti!
  – Vai tik daudz sanāks?
  – Nu, ar jūsu atbalstu… un piepalīdzēšanu…
  – Lai iet! Tikai mana naudiņa tais jūsu papīros …saprotiet pati… Jūlis, palūkojies uz Ingūnu, sabīstas. Izskatās, ka dāma taisās uz ģībšanu. To viņš nevar pieļaut. Bet nupat atceras izpalīdzīgo kaimiņu.
  – Darīsim tā. Būs cilvēks, kuram neviens negribēs atteikt. Viņš tad arī pats uzrunās vajadzīgos pastnieciņus… naudiņai tak jānāk no dažādiem ziedotājiem, vai ne? Šoreiz Ingūna patiešām gatava noģībt no prieka.

 6. Pēc Krūmiņa atzīšanās varēsim notestēt sabiedrības stulbuma līmeni, ja nākošajā reizē atkal ievēlēs brigmaņus, trukšņus, krauzes, līdakas, grigules, putras u.c. blēžus un potenciālos zagļus.

  • Ja senajā ROMĀ PAR SENATORU VARĒJA IECELT PAT ZIRGU – TAD KĀPĒC NE “- manu runci par deputātu, kārtīgi ēd, neko nedzird, reizēm klusi guļ , jā un arī mauro brīvdienās…

 7. Bez pārsteigumiem un sensācijām, tikai fakta konstatācija par notikušo Latvijas demokratizēšanas procesā pēc 1990.g.4.maijā:
  “…Un tā turpinās. Es [Mārtiņš Brauns] domāju, ka Atmodu arī ļoti labi koordinēja čekisti, kas tagad ir miljonāri. Ja tu vari milzīgu armijas daļu prihvatizēt par sertifikātiem un zināt, kad to izdarīt un kā… Es domāju, ka tie komunistu līderi ir vinnētāji Atmodas gadījumā.” Neizbēgamā latviskuma brīnums (IRir.lv)

 8. Ar tādu ģīmi kā Brigmanim, cilvēkam sen būtu bijis jāsēž aiz restēm.

 9. Kad tiks veikta deboļševizācija? Atbildēt

  Ja jau 1991.gadā būtu veikta deboļševizācija, tad brigmanēni, berjozkini, gorbunovi, lembergi u.c. okupācijas režīma aktīvie pakalpiņi nebūtu palikuši pie varas un Latvija 2016.gadā priekš vienkāršās tautas nebūtu neizdevusies valsts.
  ļoti lielā mērā pie Latvijas nelaimēm ir vainojami pašlaik pie varas esošie bijušie komunisti un okupācijas režīma darboņi, kuri ir nekompetenti un nespējīgi vadīt brīvu un neatkarīgu valsti. Viņi ir spējīgi strādāt tikai zem saimnieka-okupanta vai tikai tad, ja saņem pavēli no Maskavas vai Briseles.
  Brigmanēns okupācijas gados okupācijas režīmā ieņēma augstu sekretāra vietu Saldus pusē – tieši brigmanēns esot devis pavēli nogāzt O.Kalpaka pieminekli.
  Berjozkins okupācijas gados okupācijas režīma struktūras ieņēma vēl augstāku posteni nekā brigmanēns – berjozkins bija ministra vietnieks.

  • Tu taču patrs skrēji8 pie BOĻŠEVIKIEM UN KLANĪJIES KĀ PATS NELABAIS!

   • Kad tiks veikta deboļševizācija? Atbildēt

    Neesmu tik vecs. Uz savas ādas nepiedzīvoju (paldies Dievam!) ne pionierus, ne komjaunatni, ne dienestu krievu okupantu armijā.
    Okupācijas režīma darboņi nedrīkst ieņemt valsts un pašvaldību amatus formāli neatkarīgajā un brīvajā Latvijā.

  • Nevis nespējīgi vadīt neatkarīgu valsti, bet pat ļoti spējīgi interpretēt Eiropas regulas un ieteikumus savā mērcē un iebarot to tautai, ka spējuši piepumpēt savus vēderus teju līdz plīšanai.

 10. kā tad tā, biedri?

 11. Bijusī padomju nomenklatūra rullē.Nedomāju,ka rulli apturēs,pārāk liela inerce.

  • Tāpēc jābalso par jauno paaudzi, par NA.

   • Ne visi iekš NA ir tīri un godīgi Atbildēt

    Iekš NA-VL-TB/LNNK arī ir bijušie komjaunieši un komunisti (kādreiz LNNK bija tāds Berklavs (lai vieglas viņam smiltis) – jaunībā bija ļoti aktīvs komunists, bet vēlāk kļuva par nacionālistu un sāka atbalstīt LNNK raksturīgās deokupācijas un dekolonizācijas idejas). Spilgtākais bijušais TB komunists – Roberts Zīle no Eiropas parlamenta.

 12. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  nu un pat lielprokurorus un vel un vel – paši salikām un nu tas jāatkalpo būs ( kā pēc jurmalgeitas pēdējos kretīnus )…

Draugiem Facebook Twitter Google+