Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Latvieši nenodos “Saskaņai” sava nama atslēgas0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Vēlētāji izštudierējuši pieejamo partiju lieltirāžas presi un skrejlapas, ko pastkastēs ik rītu sapičkā apzinīgie pastnieki un rudens gadatirgos iznēsā čaklie avīžzēni. Mierīgajiem iedzīvotājiem rūc galva no neskaitāmo deklarāciju, proklamāciju stiprā čefīra, ka tagad sāksies reāli darbi, nevis tukšas runas.

Aģitācijas materiālu daiļrade mijas vietām ar pazemīgu prozu, makšķerējot balsis, vietām ar varoņepiem par deputātu kandidātu titānisko darbu, un propagandai ir iespaidīga rezonanse. Rakstītais rosina iztēli un fantāziju par svarīgiem atgadījumiem, kuri pēc 2018. gada oktobra mēneša 6. dienas var skart Latvijas valsti un tās apdzīvotājus. Pārsteidzošs ir temps, kādu ievēlēšanas gadījumā uzņems 13. Saeimas deputātu simts, kas nomainīs vecos ķeizariņus un ķersies pie kardinālām reformām.

Darāmo deputācija paveiks sešās dienās, septītajā atzīs visu labu esam un atpūtīsies uzceltajā paradīzē. Sakarā ar gaidāmo dzīves standartu paaugstināšanos darbaļaudis droši var sākt tērēt iekrājumus, iegādājoties lielgabarīta mēbeles, mājas elektrotehniku un kvalitatīvāku pārtiku, jo saņems ievērojamus algas pielikumus, atvieglojumus nodokļu ievākšanas posteņos, materiālā stāvokļa uzlabojumu.

Ģimenes lai savlaicīgi pasūta bērnu ratiņus, jo tiks nodrošinātas ar lieliem pabalstiem, kad sekos demogrāfisko jautājumu risinājums un beibī bums. Latvijā tiesiski būvēs valsti, kurā nevaldīs despotija un partiju diktatūra, cilvēkus nedalīs bagātos un nabagos, un pilsoņiem piešķirs tiesības vēlēt tautas prezidentu.

Uzstādīto premjera amata kandidātu un sarakstu pirmo numuru personālijās ir par jaunekļiem pārvērsti sirmgalvji un uzticību pelnoši jaunekļi, kas jau prot sasiet kurpju šņores bez pieaugušo palīdzības. Uzlūkojot daudzus amatvietu kandidātus, var jautāt – kāpēc nākamajā filmā loma atkal piedāvāta aktierim Danielam Kreigam, nevis mūsu supervaroņiem.

Politiskie līderi pēc ārienes, dabiskā saprāta, oratormākslas meistarības der par premjerministriem. Pozitīvās pārmaiņas notiks, summējot pieredzējušo spēku zināšanas ar jaunuzņēmumu enerģiju. Jauno spēku pirmizrādes, talanti, drosme, savdabība tiek uzņemta ar lielu publikas labvēlību. Cilvēkos iemājo aizvien vairāk cieņas un pietātes pret latviešu politiķiem, mums pašiem pat īsti nezinot, kāpēc. 13. Saeima izvērtīsies par noteicošo periodu valsts attīstībā, tiecoties pēc ideāla iedzīvotāju labklājības celšanā un dziļā integrācijā Eiropas Savienībā.

Kopdarbībā jāiesaista arī tradicionāli krievvalodīgo “Saskaņas” partiju, kura tagad simpatizē rietumvalstīm ar to demokrātisko iekārtu, nevis autoritatīviem režīmiem. Jāpārtrauc “Saskaņu” diskriminēt, sist, pazemot, jāpalīdz pedagoģiski pāraudzināt un atteikties no novecojušām metodēm, kad ir meli, lieli meli un ir “Saskaņas” priekšvēlēšanu kampaņa.

Nevajag vilt vēlētājus, ka saskaņieši aizsvieduši prom veco dzīvi un izgājuši no skapja kā sociāldemokrāti. Par to zvaigā eksperti, netic tauta, īpaši, ja darbaļaužu aizstāvjiem aiz muguras noslēpies lielburžujs Šlesers. Neder ar viltu visur tiražēt priekšsēdētāju Ušakovu, kurš vēlēšanās nemaz nestartē. Nila plakāti aug augumā, nu jau tas ir 6 metrus garš zaķis ar burkānu uz Rīgas daudzstāveņu sienas.

Konkurentiem tā gan nav slikta zīme, ja kaķuvīru sauc talkā – tie, kas strādā par latviešiem, kā saraksta pirmie numuri laikam gan nepievilina elektorātu. Toties pārī ar priekšsēdi nobildētie, kurus reklamē uz autobusu pakaļgala, bojā reputāciju. Blakus starojošam, sportiskas formas vadonim sievietes izskatās kā celulīta nomocītas, bet vīrieši kā B kategorijas politiķi. Zinātnieki izpētījuši, ka Rīgas domes saskaņietis vidēji gadā svarā pieņemas par 10 kg, bet Saeimas frakcijas biedrs opozīcijas guļvietā – par 5 kg.

Deputātam, kurš grib startēt vēlēšanās, ir pirmais uzdevums – nokristies svarā līdz 60 kilo, lai balsotājiem neradītu treknā runča antipātisku tēlu. Par pilnīgi falšu un no gaisa grābtu jāatzīst Vjačeslava Dombrovska apgalvojumu, ka viņa vadītā liste dabūšot vairāk nekā pusi vēlētāju balsu. Ēzeļa ausis dabūs, nevis 51 procentīgu atbalstu. Kā gan saskaņieši darbosies valdībā, ja puspartijai SAB atņēmis pielaides valsts noslēpumam. Nav jākarina makaroni uz ausīm, ka latvieši nodos ušakoviešiem sava nama atslēgas. Krievmīļu nav tik daudz, lai uzticētos mūsu partneriem un labiem paziņām no “Saskaņas”.

LA.lv