Latvijā
Politika

Partiju reitingos lielāko kāpumu piedzīvo “KPV.LV”62

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš piedalās Saeimas sēdē. Foto – LETA

Jūlijā partiju reitingos lielāko kāpumu piedzīvojusi “KPV.LV”, apsteidzot “Attīstībai/Par” un Nacionālo apvienību, liecina pētījumu aģentūras SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veiktās aptaujas dati.

Aptauja tika veikta pēc Saeimas deputāta, partijas “KPV LV” līdera Artusa Kaimiņa aizturēšanas.

Aptaujas rezultāti liecina, ka “Saskaņas” reitings jūlijā, salīdzinot ar jūniju, audzis par 0,4 procentpunktiem, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) atbalsts sarucis par diviem procentpunktiem, nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) atbalstītāju loks audzis par 0,7 procentpunktiem, bet apvienības “Attīstībai/Par” reitings sarucis par 0,3 procentpunktiem.

“KPV.LV” reitings audzis par 2,6%, Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) – par 0,1 procentpunktiem, bet “Jaunajai Vienotībai” reitings audzis par 0,2 procentpunktu.

Vispopulārākā partija jūnijā joprojām bijusi “Saskaņa”, par kuru balsotu 21,4% aptaujāto. Par ZZS balsi atdotu 12,4% vēlētāju, par “KPV.LV” – 7%, bet par VL-TB/LNNK – 6,8%. Nākamā populārākā partija ir “Attīstībai/Par” ar 4,4% atbalstu, tai seko JKP ar 3,9% reitingu. “Jaunās Vienotības” reitings saskaņā ar aptaujas datiem jūlijā bijis 2,9%.

Atbilstoši SKDS vadītāja Arņa Kaktiņa teiktajam – ja līdz šim neizlēmušo balsis sadala proporcionāli, tad var teikt, ka droši Saeimā iekļūtu “Saskaņa”, ZZS, “KPV.LV” un nacionālā apvienība. Vēl 5% barjeru varētu pārvarēt “Attīstībai/Par”, JKP un “Jaunā Vienotība”.

Citām partijām cerības pārvarēt 5% robežu, lai iekļūtu Saeimā, izskatās mazākas, liecina aptauja.

LA.lv