×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. oktobris, 2013
Drukāt

Pārtikas pabalstu izmaksai Rīgā nākamgad plāno izlietot 646 000 latu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

AS "Latvijas Maiznieka" produkcija.

Pārtikas pabalstu izmaksai Rīgā nākamgad tiek plānoti 646 000 latu jeb 919 000 eiro, kas ir par aptuveni 25% mazāk nekā 2012.gadā, kad šiem pabalstiem tika izlietoti 804 780 lati.

Rīgas domes Labklājības departaments norāda, ka 2013.gadā turpina samazināties trūcīgo personu un sociālo pabalstu saņēmēju skaits. 2014.gadā valstī plānotā minimālās mēneša algas paaugstināšana un 2013.gada nogalē paredzētā pensiju indeksācija rada ietekmi uz pabalstu saņēmēju skaitu, tāpēc prognozējams, ka saruks arī personu skaits, kas saņem vienreizēju pabalstu pārtikas iegādei.

Rīgas pilsētas pašvaldībā patlaban nav spēkā esoša normatīvā akta, kas reglamentētu pieteikšanos vienreizējam pabalstam pārtikas iegādei, taču vēl aizvien Rīgā ir liels to personu loks, kuru ienākumi ir zemi, kuriem ir dažādas sociālas problēmas un ir nepieciešama palīdzība pamatvajadzību nodrošināšanai.

Lai palielinātu Rīgas iedzīvotāju uzticību pašvaldības darbībai un finansiāli atbalstītu sociāli mazāk aizsargātās iedzīvotāju grupas, Rīgas domē izstrādāti saistošie noteikumi, lai šīm iedzīvotāju grupām sniegtu iespēju saņemt vienreizēju pabalstu pārtikas iegādei.

Noteikumi paredz, ka pabalstu, kura apmērs vienai personai ir 45 eiro, var saņemt bērns invalīds vai ar celiakiju slims bērns, kuram nav noteikta invaliditāte un kas saņem valsts atbalstu, kā arī valsts vecuma pensijas, invaliditātes pensijas vai sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji, kuri dzīvo atsevišķi vai ģimenē, kurā nav nevienas personas darbspējīgā vecumā, ja ģimenes pēdējo trīs mēnešu vidējie ienākumi nepārsniedz 257 eiro katram ģimenes loceklim mēnesī.

Pabalstu pārtikas iegādei varēs saņemt arī valsts vecuma pensijas saņēmēji, invaliditātes pensijas saņēmēji vai sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji, kas dzīvo ģimenē, kura normatīvo aktu noteiktā kārtībā atzīta par trūcīgu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Plānošana laba lieta.

Draugiem Facebook Twitter Google+