×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Pārtikas paku sagādei trūcīgajiem atvēlēs 41 miljonu eiro (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Tā saukto pārtikas paku un cita materiālā atbalsta nodrošināšanai vistrūcīgākajiem iedzīvotājiem tuvāko septiņu gadu laikā plānots atvēlēt 41,02 miljonus eiro Eiropas Savienības (ES) finansējuma, informē Labklājības ministrijā (LM).

Paredzēts, ka turpmāk līdz šim zināmo pārtikas palīdzības sniegšanu pilnveidos, un cilvēki saņems ne tikai pārtiku, bet arī citu atbalstu materiālā vai pakalpojumu veidā.

Plānots, ka trūcīgās ģimenes šo ES atbalstu varētu saņemt, sākot ar 2015.gadu. Līdzšinējo Eiropas Komisijas (EK) pārtikas palīdzības programmu aizstās Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām. Tā finansējumu izmantos visas 28 ES dalībvalstis.

Lai nodrošinātu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām pārvaldību un kontroli, procesā iesaistītas vairākas institūcijas – LM, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) un Finanšu ministrija.

SIF organizēs pārtikas un/vai pamata materiālās palīdzības iepirkumu. Atbalsta ietvaros iedzīvotāji varēs saņemt bez maksas pārtiku un/vai pamata materiālo palīdzību – pamata patēriņa preces personīgai lietošanai. Pārtikas pakas saturu un produktu kvalitātes prasības paredzēs Ministru kabineta noteikumos.

Plānots, ka palīdzību no Eiropas Atbalsta fonda varēs saņemt par trūcīgām vai maznodrošinātām atzītās ģimenes, īpaši daudzbērnu un nepilnās ģimenes, trūcīgi cilvēki un mājsaimniecības, krīzes (ārkārtas) situācijā nonākušie cilvēki. Cilvēka vai mājsaimniecības atbilstību palīdzības saņemšanai apliecinās pašvaldības sociālā dienesta izziņa.

Kopumā palīdzības sniegšanai ES dalībvalstīm fondā paredzēti aptuveni 3,8 miljardi eiro. ES sniegtais finansējums būs jāpapildina ar valsts budžeta līdzfinansējumu 15% apmērā. Katra dalībvalsts 2014.gadā sagatavos un apstiprināšanai Eiropas Komisijā  iesniegs septiņu gadu darbības programmu fonda finansējuma izmantošanai vistrūcīgāko iedzīvotāju atbalstam.

2014.gada aprīlī Latvijā trūcīgas personas statuss bija spēkā 80 255 iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kāpēc izziņu par trūcīgo statusu izsniedz tekošajā mēnesī kad iesniegta deklerācija? Labi, ja izsniegtu dažu dienu laikā bet normatīvie akti paredz, kad mēneša laikā tiek pieņemts lēmums, tātad izziņu izsniedz labi ja tekošā mēneša beigās tātad tiek nozagts pirmais mēnesis. Pareizāk būtu deklerāciju iesniegt vienu mēnesi agrāk ja jau tik ilgi ir jāizsūkalo tās deklarācijas saturs. Reāli izziņu pie ārstiem var izmantot divus mēnešus.

 2. nevar sagaidit izzinu par trucigo statusu un soc.pabalsts jau 1,5 men. un ta jau veselu gadu,mes est negribam,kauns

 3. Valdība visu laiku lemj, sasauc komisijas, iesniedz priekšlikumus. Laiks iet, bet cilvēkam jādzīvo , jāēd. Vai tie, kuriem šīs pakas ir tik svarīgas, var gaidīt neēduši, kad valdība ar piebāztajiem vēderiem izdomās vai tam neēdušajam dot to paku. Ja jau tik ilgi ir gaidījuši,, lai pagaida vēl bez ēšanas. Ūdens jau ir vēl pieejams, lai padzeras, kamēr mēs-tautas kalpi izlemsim, ko ar jums trūcīgajiem darīt. Tautas kalpiem pašiem mazas algas un mazi pabalsti.

 4. Varbūt tomēr daudz lietderīgāk šos miljonus būtu ieguldīt darba vietu veidošanai, lai trūcīgie varētu pārvērsties par nodrošinātiem?

 5. Kur likt pakas, ja netur lopiņus? Iemainīt pret trauku!

 6. .. nezales neiznikst .. Atbildēt

  ..NRA ..publicee ,ka Igaunijaa viena pilseta uz bankrota slieksna … kaa sacit ,jasaka smejies vai raudi .. blakus igauniemm ir tada pavisam mazza supervalsts -Latvija .. kas ,jau kuroo gadu ir bankrotaa .. kaa smejies vai raudi …

 7. Ne jau visi ir bomzi un dzeraji.Ir ari invalidi,kas nevar stradat un kuriem tiesham partikas pakas ir liels atbalsts,Jo saka,ka paedis cilveks ir laimigs.

 8. Kur ir palikushas pakas,kas pienakas manai gimenei[gaidam jau no maija,kad atkal sanemsim.]

 9. Var palīdzēt, bet dodot iespēju arī par šīm pakām atstrādāt sabiedriskos darbus. Var sākt kaut vai ar upes krastu kopšanu ( zāles pļaušana, kritalu vākšana u.t. ) Pārējais veido dīgdienību, kura senāk bija raksturīga Āfrikai un šodien arī Eiropai, bet to neredzēsi Āzijā, kur visus radina pie darba…

  • Ja bus jaatstrada,tad ari pakas nebutu vajadzigas.Kam pakas,ja var par naudu nopirkt veikala to ko gribi nevis to ko iedod.Pati esmu sanemusi sis pakas.Sakuma neapmierinaja saturs,bet tad pielagojos.Tagad,kad nesanemu man naudas nepaliek pat tik lai lidz nakamajai iztiktu,jo japerk paku saturs veikala.Rezultata nevaru berniem nodrosinat ekskursijas un citus kulturas pasakumus par kuriem jamaksa.Es ari uzskatu,ka sada palidziba ir cilveka degradesanas sakums.Daudz lietderigak butu darba piedavajums.

 10. Nu pilnīgs idiotisms! Tādā veidā atradina no jebkura darba, pieradina pie alkohola un rada pamatu bomžu dzīvei. Ja šo naudu izlietotu darba vietu izveidei, ļoti vienkārša darba vietu, ko var izpildīt mazkvalificēts strādnieks, pie tam piespiedu kārtā šiem maznodrošinātajiem liktu strādāt par iztikas minimumu, vienalga, naudā vai graudā, tad būtu kāda jēga. Bez šaubām, visi gadījumi nav vienādi, bet vietējās pašpārvaldes savus cilvēkus pazīst un var sadalīt kategorijās, kam vajag dot zivi un kam tikai makšķeri – lai pats papūlas! Šī palīdzība pārtikas paku u.c. veidā ir Latvijas lāsts un pagrimuma cēlonis.

  • Jums laikam nav saprotami statusi: trūcīgais un maznodrošinātais. Varu nedaudz paskaidrot. Maznodrošinātā statusu iegūst cilvēki, kuri strādā, bet uz vienu cilvēku ir vairāk par 128 eiro un mazāk par 178 eiro. Cilvēki strādā, bet ar šo atalgojumu nespēj savilkt “galus”. Maznodrošinātajām personām ir ļoti niecīgs atbalsts no valsts. Ja ir kaut vien scents virs 128 eiro tā tu esi maznodrošināts. Es nelietoju ne alkoholu, nesmēķēju, nedzeru kafiju, nelietoju cukuru un saldumus un nespēju nomaksāt maksājumus un izskolot bērnus. Strādāju, bet savu darbu ar otru darbu apvienot nevaru. Tad iesaki kā lai izdzīvo?

 11. No kurienes rodās tik neadvekāta summa par tik trūcīgām pakām !?

Draugiem Facebook Twitter Google+