×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Pārtikas produktiem jākļūst lētākiem (4)

Foto - LETAFoto - LETA

“Patērētājs var būt mierīgs un pat priecīgs un nedomāt par to, kur dabūs papildu naudu, ja pārtika kļūs dārgāka. Tā nevajadzētu būt. Cenām ir pamats samazināties, jo galvenais ražošanas resurss – graudi – ir ļoti lēti, naftas cena ir samazinājusies – 
tie ir divi svarīgi resursi. Ja piena iepirkuma cena samazinājusies divkārt, graudu cena samazinājusies pat par 30% un degviela ir lētāka, tad galaprodukts ir lētāks,” stāstīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe. Visi cenu kritumi vērojami šā gada beigās, tādējādi līdz galaproduktam tas nonāk lēnāk, un tas ļauj apgalvot, ka šis process turpināsies un nākamā gada sākumā dažiem produktiem cenu samazinājums var kļūt izteiktāks.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Zemneiki dzīvo no rokas mutē. Vispirms katrā saimniecībā jābūt klētij, kurā varētu uzglabāt sēklu vismaz gadam uz priekšu. Gadā, kad graudi lēti, arī tos vajadzētu uzglabāt, līdz brīdim, kad cena pieaug. Bet mums jau ZZS tikai skaitās zemnieki. Patiesībā liekēži vien ar visu Z ministru.

  2. Naftas cenas samazīnās, bet mūsu bāleliņu pārstrādātāju un torgašu alkatība tikai aug augumā ! Nesen portālā kasjauns.lv notika diskusija par Latvijā ražotajiem zivju konserviem kuro iekšā bij viena žļurga ! Lai es tādu Latvijas produkciju pirkšu ??? Nekādus konservus nepirkšu un iesaku citie tos blēžus ignorēt ! Arī daudzās desās ir nenosakāma masa kur viss ir samalts līdz nanodaliņu līmenim tā ka nevar konstatēt no kā tās ražotas, vai tādus produktus mums ieteiksat pirkt ? Nē, un vēlreiz nē !

  3. nu nezinu gan,kur lētāk. ja sākoties imbargo, limbažu kefīrs maximā tika piedāvāts par 0,69 centiem,tad jau tagad atkal cena debesīs – 0,89 centi. neticu,ka tirgotāji uz tā rēķina samazinās cena,viņi taču ir naudas badā!:)

  4. nu nav nekas letaks

Draugiem Facebook Twitter Google+