×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Pārtikas ražotājiem gads sācies nervozi gaidāmo nodokļu izmaiņu dēļ (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Latvijas pārtikas ražotājiem šis gads iesācies nedaudz nervozi saistībā ar gaidāmajām nodokļu izmaiņām, atzina Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) valdes locekle Ligita Turnere.

“Gada iesākums daudzās nozarēs ir līdzīgs – tas ir dažādu notikumu gaidpilns un varbūt pat nedaudz nervozs, ņemot vērā gaidāmās nodokļu izmaiņas. Tieši jaunā nodokļu politika ir tā, kas visvairāk satrauc uzņēmējus, jo tiem ir jāplāno turpmāko gadu attīstības perspektīva. Kamēr nav pilnībā skaidra jaunā nodokļu politika, uzņēmumi ir zināmā gaidīšanas režīmā,” sacīja Turnere. Pēc viņas teiktā, pārtikas ražotājus interesē ne tikai iedzīvotāju ienākuma nodokļa un uzņēmumu ienākuma nodokļa izmaiņās, bet arī akcīzes nodokļa izmaiņas alkoholiskajiem dzērieniem.

Būtiski, vai akcīzes nodoklis alkoholiskajiem dzērieniem tiks paaugstināts pēc iepriekš ar nozari saskaņota grafika un likmēm jeb būs izmaiņas, uzsvēra Turnere. Tas liktu pārdomāt, cik Latvijas nodokļu politika ir uzticama un ilgtspējīga. Tāpat pārtikas ražotājus satrauc gaidāmais akcīzes nodokļa likmes pieaugums degvielai un tā iespaids uz produkcijas cenu un uzņēmumu konkurētspēju. Būtu svarīgi, lai nodokļu reforma uzlabotu Latvijas ražotāju konkurētspēju starp Baltijas valstīm, nevis to mazinātu.

Viņa piebilda, ka pārtikas nozares uzņēmumu dienaskārtībā ir arī atvērtais gāzes tirgus un ar to saistītās izmaiņas, jo līgumi par gāzes piegādi ir jānoslēdz jau jūnijā.

LPUF valdes locekle piebilda, ka Latvijas pārtikas nozari ietekmē arī dažādi ģeopolitiskie procesi, tostarp kā un kādi nosacījumi būs eksportam un iekārtu un izejvielu importam saistībā ar Lielbritānijas plāniem izstāties no Eiropas Savienības. Tāpat aktuāli ir arī vēlēšanu rezultāti Francijā un to ietekme uz uzņēmumiem ekonomiskajiem sakariem ar šo valsti.

Turnere sacīja, ka pozitīvi vērtējama strauji uzsāktā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu – pārtikas nozares darbinieku apmācības projekta un Pārtikas produktu kvalitātes klastera – darbība, kas ļaus ražotājiem pilnveidot personāla kvalifikāciju un apgūt jaunus eksporta tirgus. Tāpat veiksmīgi darbojas arī Pārtikas kompetenču centrs, kurā ražotāji ar Eiropas atbalstu un sadarbībā ar zinātniekiem var izstrādāt un ieviest ražošanā jaunus produktus un tehnoloģijas.

LPUF ir Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiskā organizācija, kas apvieno pārtikas uzņēmumus un profesionālās asociācijas, pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskajās organizācijās, aizstāv biedru intereses starptautisko normatīvo aktu izstrādē, kā arī sniedz LPUF biedriem informatīvo atbalstu. Federācijā ir apvienojušies uzņēmumi, kas aizņem vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus. Tajā ir pārstāvētas gan nozaru asociācijas, gan vairāki desmiti lielu, vidēju un mazu uzņēmumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ilmars 5limena profesionals magistrs Atbildēt

    Sodien Saeimai nebija drosmes no NIkadastra likuma izbalsot visus pantus [65-76] par kadastralo vertesanu ,lai bedzot razotaji varetu normali planot savu attistibu ,jo iebalsoja atkal PSRS laika normu izmantosanu nakotne.

Draugiem Facebook Twitter Google+