Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
18. maijs, 2012
Drukāt

Partizānu vārdā


shaipus_4

Pazīstamais Latgales koktēlnieks un pedagogs Antons Rancāns sarakstījis grāmatu “Šaipus. Viņpus”, kurā, izmantojot visus iespējamos materiālus, pētīta Ziemeļlatgales nacionālo partizānu darbība.

 

Tie bija ļaudis, kas bija gatavi atdot savu dzīvību Latvijas neatkarības vārdā. Autors centies hronoloģiski izsekot partizānu darbībai. Aprakstījis galvenās darbojošās personas, sākot ar viņu piedzimšanu. Personām un dažādām darbībām devis arī savu subjektīvo vērtējumu, atklājis, kā rodas varonība, kā dzimst nodevība, cik cilvēks var būt stiprs, cik – vājš. Arhīvu dokumenti, publikācijas, atmiņas. Tas viss kopā ne tikai parāda partizānu darbības tehnisko pusi, bet ļauj saprast arī pagājušā gadsimta 40. un 50. gadus, kas ne tikai Latgalei, bet visai Latvijai un tautai bija smagākie gadu desmiti.

 

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (12)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+