×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. novembris, 2013
Drukāt

Pārtrauc glābšanas darbus; zudušas cerības atrast vēl kādu izdzīvojušo (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Lielveikala "Maxima" jumts pēc trešā iebrukuma.

Glābēji nolēmuši līdz rīt rītam pārtraukt glābšanas darbus sagrautajā lielveikalā “Maxima” Zolitūdē, jo veikala konstrukcijas apdraud darbu veicējus.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane pastāstīja, ka lēmums par glābšanas darbu atsākšanu pēc konsultācijām ar tehniskajiem ekspertiem tiks pieņemts rīt no rīta, aptuveni ap plkst.7 vai 8.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš ar nožēlu konstatēja, ka iespējas zem gruvešiem atrast vēl kādu izdzīvojušo līdzinās nullei.

“Vērtējot situāciju, kādas ar dzīvību nesavietojamas traumas bija guvuši līdz šim bojā gājušie, atrast vēl kādu izdzīvojošo nav iespējams,” piebilda Ploriņš.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš teica, ka līdz brīdim, kad notika trešais nogruvums, no gruvešiem nebija atbrīvoti 80 kvadrātmetri teritorijas un glābēji bija tuvu glābšanas darbu noslēgumam.

Traģēdijas vietā turpinās dežurēt glābēji un citu dienestu darbinieki. Kā novēroja LETA, daļa glābēju pamazām pamet notikuma vietu. Traģēdijas vietā turpinās dežurēt viena mediķu brigāde, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Par to, vai uz vietas būs nepieciešams vairāk mediķu tiks lems atkarībā no situācijas.

Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis piebilda, ka pašlaik bez vēsts pazudušo cilvēku skaits ir samazinājies līdz septiņiem, bet tas nenozīmējot, ka visi šie cilvēki atrodas zem drupām un bojā gājušo skaits varētu būt arī mazāks. Pazudušo skaits dienas gaitā samazinājies, jo daļa cilvēku savus pieteikumus atsaukuši, jo sakontaktējušies ar saviem radiem un paziņām.

Pētersone vēl piebilda, pēc konsultācijām ar tehniskiem ekspertiem, pa nakti turpināsies darbs ar būvniekiem, būvinženieriem un citiem tehniskiem ekspertiem, lai pieņemtu lēmumu par to, kā tiks atsākti glābšanas darbi.

Kā novēroja aģentūra LETA, tad cilvēki turpina nākt uz traģēdijas vietu, lai noliktu svecītes. Savukārt par glābēju lēmumu notikuma vietā pārtraukt glābšanas darbus, sanākušie cilvēki nepauda sašutumu, bet gluži pretēji izturējās saprotoši.

Tomēr daži sapulcējušies iedzīvotāji sākuši apspriest glābšanas darbu norisi, proti, cik tā bijusi kvalitatīva, kāpēc atsevišķos brīžos traģēdija vietai nav pielaisti atsevišķi eksperti, vai izmantoti suņi gruvešos iesprostoto cilvēku meklēšanā. Tomēr Pētersone-Godmane noliedza ne tikai šīs, bet arī citur izskanējušās runas par glābēju nekvalitatīvo darbu.

“Glābšanas darbu process noritējis atbilstoši situācijai un saskaņā ar noteikto kārtību,” piebilda Pētersone-Godmane.

Zolitūdes lielveikalā “Maxima” šovakar ap plkst.18 noticis trešais jumta nogruvums, kas nebija izraisīts speciāli. Glābēji šajā nogruvumā necieta.

Glābšanas darbi tajā vietā nenotika un pēc glābēju saskaitīšanas konstatēts, ka neviens nav cietis, teica Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava.

Šodien pēcpusdienā zem Zolitūdes lielveikala “Maxima” gruvešiem atrasts 54.traģēdijā bojāgājušais. Vēl septiņi cilvēki policijā ir pieteikti kā pazuduši.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vispār šī Maximas veikala sagrūšana rada vairākus jautājumus. Ja atmet pieņemtos stereotipus, tad šī telpas sagrūšana ir visai īpatnēja: TV kadros var redzēt, ka grūstot jumtam,1. un 2.gadījumā veidojas ovālas formas iegruvumi. Kāpēc tieši šāda forma? 3.nogruvums, ko nofilmējuši BBC vairāk atgādina tādu, kas veidojas nevis dabiska nogruvuma, bet gan sprādziena vai tam līdzīgas ierosmes rezultatā. Un kas ir raksturīgi: visos gadījumos viss notiek VIENLAICīGI un ĻOTI STRAUJI. Dabiskā ceļā nogruvumi bez ārējas ierosmes parasti tik strauji nenotiek.

  2. godmanieni ka ieraugu,shvaki paliek

Draugiem Facebook Twitter Google+