×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Pārtrauc Ziemeļu transporta koridora projekta izstrādes iepirkumu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ziemeļu transporta koridora projekta shēma.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pārtraucis iepirkumu par Ziemeļu transporta koridora trešā un ceturtā posma būvniecības ieceres tehniskā projekta izstrādi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

“Iepirkums tiek pārtraukts, jo pastāv nopietns risks, ka atsevišķu projektā pieteikumā iekļauto aktivitāšu (saskaņojuma saņemšana no inženierkomunikāciju turētājiem un nekustamo īpašumu īpašniekiem) izpilde var netikt izpildīta noteiktā termiņā, kā arī TEN-T piešķirtais finansējums ir jāizlieto līdz 2015.gada 31.decembrim, kas atbilstoši reālai situācijai vairs nav iespējams, radot pašvaldībai papildu finanšu slogu 1,779 miljonu eiro apmērā,” teikts paziņojumā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā pavēstīja, ka līgums par Ziemeļu transporta koridora trešā un ceturtā posma būvniecības ieceres tehniskā projekta izstrādi netiks slēgts.

“Ņemot vērā pastāvošo paaugstināto risku, ka līdz šā gada 31.decembrim, kas ir līgumā minēto darbu un Eiropas Savienības piešķirtā līdzfinansējuma apguves termiņš, pat pie ļoti intensīva darbu izpildes grafika, var netikt veikta līgumā paredzēto darbu izpilde, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir pieņēmis lēmumu par Ziemeļu transporta koridora trešā un ceturtā posma tehniskā projekta izstrādes līguma neslēgšanu,” skaidroja departamentā.

“Projekta pārtraukšana neietekmēs kopējās Rīgas Ziemeļu transporta koridora īstenošanas ieceres, turklāt pašvaldība izvērtē iespēju arī turpmāk sadarboties ar Eiropas Komisijas Inovācijas un tīklu izpildaģentūru (INEA) nepieciešamā finansējuma saņemšanai no Eiropas Komisijas 2014.līdz 2020.gada plānošanas perioda budžeta, veicinot Rīgas Ziemeļu transporta koridora tālāku īstenošanu,” piebilda pašvaldībā.

Savukārt attiecīgajā iepirkumā uzvarējušo komersantu komentāru par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta lēmumu aģentūrai BNS trešdien iegūt neizdevās.

Jau rakstīts, ka janvāra beigās par uzvarētāju attiecīgajā iepirkumā atzina piegādātāju apvienību “G.B.V.”, kas sastāv uzņēmumiem “BRD projekts” un “Vektors T”. Kopējā līgumcena 2,361 miljons eiro, savukārt prognozētā līgumcena konkursā bija 2,94 miljoni eiro.

Tāpat vēstīts, ka Rīgas domes deputāti februāri beigās atbalstīja aizņēmuma ņemšanu 2,857 miljonu eiro apmērā no Valsts kases vai cita aizdevēja, kas piedāvā izdevīgākus aizņēmuma nosacījumus, detalizētai Ziemeļu koridora trešā un ceturtā posma tehniskā projekta izstrādes finansēšanai.

Rīgas Ziemeļu transporta koridora projekta mērķis ir atslogot no transporta radītās slodzes Rīgas centru, iekļaut Eiropas nozīmes autoceļu tīk Rīgas ostu un palielināt Latvijas piedāvātā austrumu–rietumu transporta koridora konkurētspēju, tostarp uzlabojot arī vides kvalitāti Rīgā. Projekts paredz izbūvēt paaugstinātas caurlaidības autoceļu, kas šķērsos Rīgu rietumu–austrumu virzienā, neskarot pilsētas vēsturisko centru. Plānotais autoceļa garums ir 30 kilometru. Projekta izmaksas lēstas miljarda eiro apmērā.

Koridors ir sadalīts četros posmos, no kuriem triju posmu lielākā daļa atrodas Rīgas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā, bet ceturtais posms atrodas ārpus Rīgas un šķērso daļēji Jūrmalas pilsētas un Babītes novada administratīvās teritorijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šitā karte daudz sakarīgāka par Rail Baltica cilpām. Varētu palaist blakus. Vai Neilam parādījāt?

Draugiem Facebook Twitter Google+