×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Pārtraukts iepirkums par Okupācijas muzeja piebūves celtniecību, tiks izsludināts jauns (3)

Foto: LETAFoto: LETA

“Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir pārtraukusi šī gada aprīlī izsludināto iepirkumu “Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa Latviešu strēlnieku laukumā, Rīgā, izveide”, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

VNĪ pārstāvis Arnis Blodons aģentūrai LETA sacīja, ka VNĪ iepirkuma komisija 2015. gada 30. septembrī pieņēma lēmumu pārtraukt slēgto konkursu saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 38.panta otro daļu, jo nolikumā tika veikti būtiski grozījumi.

“Šis iepirkums tiks izsludināts atkārtoti,” norādīja Blodons.

Kā iepriekš norādīja VNĪ būvniecības projektu vadītājs Aivars Mirkšs, līgumu ar būvnieku, kurš būs uzvarējis konkursā par “Nākotnes nama” būvniecību, bija plānots noslēgt septembrī, un bija paredzēts, ka būvniecība ilgs 14 mēnešus.

Mirkšs norādīja, ka Okupācijas muzeja rekonstrukcijā pašlaik VNĪ iekļāvušies valdības piešķirto līdzekļu robežās līdz 4,5 miljoniem eiro. Tomēr, ja būvniecība neiekļausies noteiktajos termiņos, tāme var pieaugt. “Jo ātrāk sākas būvniecība, jo izmaksas ir mazākas,” komentēja Blodons.

Kā ziņots, par Okupācijas muzeja piebūves “Nākotnes nams” tehniskajiem risinājumiem lems eksperti un sabiedrības pārstāvji publiskā diskusijā, ko plānots noslēgt līdz Ziemassvētkiem, vienojušies Rīgas pašvaldības un muzeja pārstāvji.

Iepriekš Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis atzinumā Rīgas pilsētas būvvaldei ieteicis neatbalstīt būvatļaujas izsniegšanu Latvijas Okupācijas muzeja piebūves būvniecībai.

Septembrī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pieņēma lēmumu pagarināt ar muzeja piebūves “Nākotnes nams” būvprojektu saistītās dokumentācijas izvērtēšanas termiņu, kas saskaņā ar Administratīvā procesa likumu var būt līdz 2016. gada 11. maijam.

Pret piebūves īstenošanu iestājušies tādi arhitekti kā Zaiga Gaile un Andis Sīlis, uzsverot Okupācijas muzeja ēkas kultūrvēsturisko vērtību. Tajā pašā laikā gan kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), gan Ministru prezidente atbalsta piebūves īstenošanu. Arī Rīgas mērs un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs pauduši, ka Okupācijas muzeja paplašināšanas projekts ir jāturpina.

Reaģējot uz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta lēmumu par astoņiem mēnešiem pagarināt laiku, kurā Rīgas pilsētas būvvalde var izskatīt jautājumu par “Nākotnes nama” būvatļaujas izsniegšanu, Latvijas Okupācijas muzeja biedrība ir uzrakstījusi protesta vēstuli.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tādu piebūvi nevajag.
    Izskatās, ka kāds grib nopelnīt. Un muzejam tikmēr ir traucēta darbība, kamēr šie šeptmaņi atkal mēģina izsaimniekot valsts kasi.

  2. Apnikušas šīs pseidorahitektu gailes prinča un co netīrās spēlītes ap Okupācijas muzeju! Jāsāk būvniecība!

    • simboliski;-)))DDD Atbildēt

      Zin’, Larisa, man projekts atsauca atmiņā tos pašus OKUPĀCIJAS laikus. Toreiz daudzi uz iedalītajām sešām “sotkām” būvēja DĀČAS. Un nabagākie darīja tā – sākumā atrada kādu norakstītu celtnieku vagoniņu, bet pēc tam “stroikā” pafenderēja ķieģeļus un uzcēla piebūvi – akurāt kā cien. Birkerta projektā …

Draugiem Facebook Twitter Google+