×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2012
Drukāt

Pārtraukts nomas līgums ar masāžas salonu Rīgas 29.vidusskolā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Reaģējot uz medijos izskanējušo informāciju par masāžas salonu, kas bez maksas izmanto Rīgas 29.vidusskolas telpas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) veicis pārbaudes skolā, kā rezultātā nomas līgums ar masāžas salonu pārtraukts, savukārt no skolas direktores un atbildīgās departamenta amatpersonas pieprasīts paskaidrojums, aģentūra LETA uzzināja departamentā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ziemeļu rajona iecirknī šoruden saņemts iesniegums no rajona iedzīvotāja, ka Rīgas 29.vidusskolā darbojas masāžas salons, kurā darbojas nezināms vīrietis, šonedēļ TV3 raidījumam “Bez tabu” pastāstīja iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieks Atis Čakārnis. Sūdzības autors paudis bažas par nepilngadīgo personu izmantošanu un iespējamu pedofīliju.

Pārbaudot informāciju, policisti noskaidrojuši, ka starp skolas direktori un 1955.gadā dzimušu Ukrainas pilsoni noslēgts līgums par masāžas salona atvēršanu skolas telpās, nododot telpas lietošanā bez atlīdzības. Pārbaudot ukraiņa personību, noskaidrots, ka viņam ir tikai tūrista vīza, kuras derīguma termiņš jau sen beidzies, tāpēc vīrietis nodots imigrācijas dienestam tālākai jautājuma risināšanai par dokumentu sakārtošanu vai izraidīšanu no valsts.

Vietējie iedzīvotāji raidījumam stāstīja, ka ar masāžām un konsultācijām skolas telpās nodarbojies kāds “tēvs Joans”, kas uz Latviju braucot katru gadu un naudu par saviem pakalpojumiem neņemot. Pie viņa nākot daudz ticīgo gan lūgties, gan risināt problēmas, taču pārsvarā viņš nodarbojoties ar “manuālo terapiju mugurkaulam”.

Skolas sociālais pedagogs norādīja, ka tēvs Joans skolā darbojies arī pērn, taču viņš pauda neizpratni, ar kādām tiesībām vīrietis ielaists skolas telpās. Ar direktori notikuši vairāki strīdi par šo jautājumu, norādot, ka šādam masierim izglītības iestādē nevajadzētu atrasties, taču sūdzības nav tikušas uzklausītas un ukrainis turpinājis darboties.

Direktore Olga Poluškina no jebkādiem komentāriem atteicās.

Rīgas domes IKSD pārstāve Indra Vilde aģentūrai LETA pastāstīja, ka pašvaldības darbinieki izskanējušo informāciju devušies pārbaudīt un atklājuši pārkāpumus, jo telpas iznomātas trešajai personai bez atlīdzības.

“IKSD padotības iestādēm ir tiesības iznomāt telpas, taču tas notiek pamatojoties uz virkni normatīvo aktu. Izvērtējot skolas noslēgto telpu iznomāšanas līguma kopiju, departamenta speciālisti konstatēja, ka pārkāpta departamenta instrukcija, jo telpas ir iznomātas trešajai personai bez atlīdzības. Instrukcijā ir paredzēti arī bezatlīdzības līgumi, taču tie attiecas tikai uz gadījumiem, ka viena skolā iznomā telpas citai, piemēram sporta skola treniņu nodrošināšanai nomā telpas parastajās skolās. Šie bez atlīdzības līgumi tiek slēgti starp departamenta padotības iestādēm,” uzsvēra Vilde.

Departamenta instrukcija nosaka arī kārtību, kādā telpu noma jāveic un kādiem mērķiem telpas iznomājamas. Visbiežāk tie ir gadījumi, kad telpas iznomā trešajai personai izglītības vai kultūras procesa veikšanai, piemēram, kursu organizēšanai.

“Tā kā šis līgums [Rīgas 29.vidusskolā] ir slēgts ar trešo pusi, tas nedrīkst būt bezatlīdzības līgums un šajā gadījumā skolas direktorei, kā arī departamenta speciālistam, kurš līgumu vīzējis departamenta vadībai, jāsniedz paskaidrojums par šo gadījumu. Pēc paskaidrojuma un visas situācijas izvērtēšanas, tiks lemts par turpmāko rīcību attiecībā uz minētajiem speciālistiem,” norādīja Vilde.

Departamentā par masāžas salona esamību un darbību sūdzības neesot saņemtas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+