Pārtrūkst Rīgas “Dinamo” četru uzvaru sērija 0

Pārtrūkusi Latvijas komandas Rīgas “Dinamo” četru uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā, jo pirmdien savā laukumā ar 3:4 (3:1, 0:2, 0:1) nācās atzīt spēcīgā Somijas kluba Helsinku “Jokerit” pārspēku, turklāt šo vienību rīdziniekiem līdz šim vēl nav izdevies pieveikt.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30

Latvijas komandas labā šajā cīņā vārtus guva Čārlzs Genovejs, Lauris Dārziņš un Kristaps Sotnieks, kamēr “Jokerit” rindās ar rezultatīviem raidījumiem izcēlās Jani Rita, Līnuss Umarks, Stīvs Mozess un Ate Ohtamā.

Pirmajās minūtēs iniciatīvu savās rokās pārņēma “Jokerit” hokejisti, kas septītajā minūtē vainagojās ar vārtu guvumu – rīdzinieku vārtsargu Jakubu Sedlāčeku ar atkārtotu metienu pārspēj Rita. Tiesa, nebija pārāk ilgi jāgaida līdz neizšķirtam, jo jau nākamajā minūtē Genovejs pēc neliela karuseļa pretinieku zonā ar metienu no zilās līnijas panāca 1:1. Laukumā turpinājās aizraujoša cīņa, kas vainagojās panākumiem tieši Rīgas “Dinamo” nometnē – pēc zviedra Līnusa Videla piespēles no aizvārtes vadībā jau rīdziniekus izvirzīja Dārziņš. Turpmākajās minūtēs Latvijas komanda bija uz viļņa un vairākkārt bīstami apdraudēja “Jokerit” vārtsarga Henrika Kārlsona sargāto “būri”.

Pirmajai trešdaļai tuvojoties izskaņai, duelis starp abām komandām izlīdzinājās, taču 18.minūtē veiksme atkal uzsmaidīja rīdziniekiem – pretuzbrukumā Videls uz vārtu priekšu piespēlēja Sotniekam, kurš ar vienu pieskārienu raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī. Pašā perioda noslēgumā Rīgas “Dinamo” tika pie vairākuma, kas gan vēl izmantots netika, bet Latvijas komanda otro trešdaļu sāka ar viena hokejista pārsvaru.

Tiesa, vairākumu Rīgas “Dinamo” tā arī neizmantoja, turklāt perioda trešajā minūtē rezultātu līdz minimumam pēc lieliskas izspēles samazināja Umarks, bet uz noraidīto soliņa tobrīd atradās Miķelis Rēdlihs un Milans Jurčina. Pēc daļējas mazākuma izturēšanas pie iespējas spēlēt vairākumā tika jau rīdzinieki, taču to izmantot neizdevās, lai gan laba iespēja tā izskaņā bija Dārziņam. Kad komandas jau spēlēja vienādos sastāvos, lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu bija “Jokerit” hokejistiem, taču mājiniekus no vārtu zaudējuma teicamā stilā glāba Sedlāčeks.

Tieši mača viducī noraidījumu nopelnīja Gunārs Skvorcovs, un arī šo vairākumu Helsinku komanda prata izmantot – ar metienu no zilās līnijas jau savus 20.vārtus sezonā guva Mozess, kurš izcēlās 33.minūtē. Atlikušajā trešdaļā starp abām komandām aizritēja līdzvērtīga cīņa, kas gan nebija vārtu gūšanas iespējām bagāta.

Trešo trešdaļu Rīgas “Dinamo” vārtos sāka kanādiešu vārtsargs Džefs Delorjērs, kurš tādejādi debitēja Latvijas komandas rindās, nomainot Sedlāčeku. Perioda sākumā rīdziniekiem neizdevās izmantot skaitlisko vairākumu, turklāt pēc tam nācās palikt arī mazākumā, kad noraidījumu par pretinieka klupināšanu nopelnīja Jurčina. Arī šis vairākums Helsinku komandas hokejistiem bija sekmīgs, jo naskākais pie rīdzinieku vārtiem bija Ohtamā, pārspējot Delorjēru 48.minūtē.

Pāris minūtes vēlāk Latvijas klubs tika pie vēl vienas izdevības spēlēt vairākumā, taču arī šoreiz tas paliek neizmantots. Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Rīgas “Dinamo” ar grūtībām spēja izveidot bīstamas vārtu gūšanas iespējas pie pretinieku vārtiem, turklāt nepalīdzēja arī Delorjē nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju.

Rīgas “Dinamo” komanda iepriekš bija uzvarējusi pirmajos četros mājas spēļu sērijas mačos – 4:1 pret Minskas “Dinamo”, 3:1 pret spēcīgo Maskavas “Dinamo” vienību, ko pārstāv Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, bet trenē Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, 1:0 pēcspēles metienos pret Baratislavas “Slovan” un 4:2 pret spēcīgo Sanktpēterburgas SKA vienību.

Četras uzvaras pēc kārtas Rīgas “Dinamo” komanda izcīnīja pirmoreiz šosezon.

Mājas spēļu sēriju Rīgas “Dinamo” turpinās līdz 1.decembrim, bet nākamajā mačā rīdzinieki piektdien samēros spēkus ar līgas pastarīti Habarovskas “Amur”.

Pirmoreiz šosezon Rīgas “Dinamo” ar “Jokerit” tikās 29.septembrī Helsinkos, kad “Dinamo” komanda zaudēja ar 2:3, izšķirošo ripu savos vārtos ielaižot 26 sekundes pirms cīņas beigām. Savukārt 15.oktobrī Helsinkos mājinieki bija pārāki ar 5:2.

Pagājušajā nedēļā “Dinamo” komanda papildināja sastāvu ar kanādiešu vārtsargu Džefu Delorjēru, kurš savas karjeras laikā aizvadījis 62 spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Rīgas “Dinamo” komandā šosezon jau ir divi spēcīgi vārtsargi – otro sezonu aizvada čehs Jakubs Sedlāčeks, bet vasarā vienībai pievienojās arī Edgars Masaļskis, kurš nav spējis uzvarēt cīņā par pamatvārtsarga vietu.

Kopš 31.oktobra rīdziniekiem traumas dēļ nav palīdzējis krievu uzbrucējs Pjotrs Sčastļivijs. Tāpat iepriekš “Dinamo” nosūtīja uzbrucēju Juri Upīti uz vienības fārmklubu “Liepāja”, kas sacenšas Latvijas čempionātā, bet vismaz šajā mačā vēl vienībai savainojuma dēļ nepalīdzēja uzbrucējs Kaspars Saulietis. Tāpat rīdzinieku sastāvā joprojām nav aizsarga Georgija Pujaca.

“Jokerit” komanda savu debijas sezonu KHL aizvada ļoti sekmīgi un šomēnes septiņās spēlēs tikusi pie sešām uzvarām.

Pagājušās nedēļas beigās vienību negaidīti atstāja pieredzējušais aizsargs Jere Karalahti. Šosezon KHL viņš 22 spēlēs guva vienus vārtus un izpildīja deviņas rezultatīvas piespēles, bet karjeru turpinās Zviedrijas komandā Jenšēpingas HV-71.

Pašlaik Rīgas “Dinamo” ar 37 punktiem 32 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā atkritusi uz pēdējo, 14.vietu, no labāko astoņnieka atpaliekot par sešiem punktiem.

Tikmēr “Jokerit” ar 69 punktiem 34 mačos atrodas konferences un visas līgas trešajā pozīcijā, atpaliekot vien no Maskavas CSKA un SKA vienībām.

Rīgas kluba vadība iepriekš komandas sniegumu sezonas ievadā novērtēja kā neapmierinošu, ar šādu pašu vērtējumu atkārtoti klajā nākot arī aizpagājušajā nedēļā.

Starpsezona Rīgas “Dinamo” nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komanda, pēc padomes priekšsēdētāja Jura Savicka teiktā, tikai oktobra vidū esot atradusi jaunu ģenerālsponsoru pēc līdzšinējā galvenā naudas devēja gāzes kompānijas “Itera” aiziešanas un spējusi norēķināties ar hokejistiem.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam salīdzinājumā ar pagājušo sezonu paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas “Lev” no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekamu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas “Spartak”, bet Ukrainas kluba Doņeckas “Donbass” dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi – jaundibinātā vienība “Soči” un Toljati “Lada”, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, un Helsinku vienība “Jokerit” no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē – 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji. Šosezon tikusi likvidēta iepriekš divreiz aizvadītā Cerības kausa izcīņa, kurā sacentās Gagarina kausā neiekļuvušie klubi.

Rīgas “Dinamo” iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot “Donbass” pārākumu.