×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. augusts, 2012
Drukāt

Pārvaldnieks miris. Ko tālāk?

Foto-LETAFoto-LETA

Slikti, ja pēkšņi nomirst labs nama pārvaldnieks… Ir bezgala daudz jautājumu, kas rodas it kā no zila gaisa. Trakākais, ka piepeši vairs netiek klāt pat pārvaldnieka kontam, jo tas kā mantojums ir iesaldēts uz trim mēnešiem. Taču dzīvokļu īpašniekiem ir jāturpina norēķināties par komunālajiem maksājumiem, bet kā samaksāsi?

Dzīvokļu īpašnieku līgumsabiedrības grāmatvede sapratusi, ka vi-ņai vairs maksāts netiek, un aizbraukusi ciemoties pie radiem. Mājas sētnieks arī dzīvo bez algas. Un, lai gan namā valda kārtība, cik ilgi? Šāda situācija jūlija beigās pēkšņi izveidojās Rīgā, Silikātu ielas 1. nama 2. korpusā.

Sākotnēji jāspēj sasaukt kaut vai organizētu dzīvokļu īpašnieku sapulci, lai tur neierastos visādi ar īpašuma tiesībām nesaistīti cilvēki. Uzskatot, ka pie noteikšanas mājā grib nokļūt blēdīgu dzīvokļu īpašnieku grupa, dzīvokļa īpašnieks Aivars Rozevskis lūdza Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova un Mājokļa un vides departamenta palīdzību 12. augustā iecerētās kopsapulces rīkošanā. Viņš šajā ārkārtas situācijā prasīja steidzami iecelt norīkotu pārvaldnieku, lai novērstu kopīpašuma apdraudējumu. Rīgas domes vadības atbalstu A. Rozevskis tā arī nesagaidīja, bet kopsapulce beidzās ar neko. Jaunu nama pārvaldnieku dzīvokļu īpašnieki neizvēlējās – 11 balsis nosliecās par daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanas uzņēmumu “Hausmaster”, 11 par Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”. “Ja iedzīvotāji nenonāks līdz kopsaucējam, haoss turpināsies. Trešā daļa uz sapulci nenāk, bet lielai daļai nav nekādas skaidrības par likumdošanu. Dzīvokļa īpašuma likumu viņi mūžam rokās nav turējuši,” bilst A. Rozevskis.

Viņš pats balsoja par SIA “Hausmaster”, jo šī firma pārliecinājusi ar mūsdienīgu pakalpojumu piedāvājumu un gatava momentā atvērt jaunu kontu. “Tā sniedz savus pakalpojumus par tādu pašu maksu kā bijušais pārvaldnieks – 35 santīmi par kvadrātmetru, ja pakalpojumus izvēlēsies visi trīs mūsu adresē esošie ēku korpusi, kas tagad palikuši bez pārvaldnieka. Ja pārvaldīšanai piekritīs tikai viena māja, būs 45 santīmi. Bet 3. korpuss jau esot piekritis,” teic A. Rozevskis, rādīdams firmas bukletu ar pārvaldīšanas pakalpojumu piedāvājumu Silikātu ielā 1.

SIA “Hausmaster” projektu vadītāja Alla Koļesņikova skaidro, ka kāda Silikātu 1. namu iedzīvotāja lūgusi sagatavot tāmi namu apsaimniekošanai, redzot, cik veiksmīgi firma apsaimnieko kādas paziņas namu citā Rīgas rajonā.

Dzīvokļa īpašniece Jeļena Kovževņikova stāsta, ka vairāk uzticas pašvaldības namu apsaimniekotājiem. “Ja pirms pieciem gadiem “Kurzemes nami” nebūtu prasījuši latu par kvadrāt-metru, nekad nebūtu atteikušies no namu pārvaldes un meklējuši citu pārvaldnieku. Tagad ir jāredz jaunās tāmes, ko piedāvā “Rīgas namu pārvaldnieks”.”

Vairākas iedzīvotāju grupas gājušas konsultēties uz “Rīgas namu pārvaldnieka” iecirkni “Kurzeme”, un vienai no tām ir iedots apsaimniekošanas līguma projekts, zina teikt pašvaldības uzņēmuma pārstāvis Krists Leiškalns. Paralēli tiek gatavota arī iespējamā apsaimniekošanas izdevumu tāme. K. Leiškalns uzsver – lai gan daudzām daudzdzīvokļu mājām ir lielāki vai mazāki parādi, namu pārvaldīšanā ir vērā ņemama konkurence un katrai mājai ir jāatrod piemērotākais piedāvājums no vairākiem.

Lai nolemtu par pārvaldnieku maiņu, jāsavāc vismaz 51 procents balsu. Korpusā ir 33 dzīvokļi.

Dzīvokļu īpašniekiem pašiem vien būs jāpieņem lēmums, kam uzticēt nama apsaimniekošanu, bet pašvaldība šajā procesā var dot padomus un konsultācijas, uzsver Mājokļu un vides departamenta Apsaimniekošanas pārvaldes kopīpašuma pārvaldīšanas organizēšanas nodaļas vadītāja Ingrīda Mutjanko. Šajā gadījumā bijušais pārvaldnieks Ludis Arnolds Pavilonis tik tiešām centies un bijis labs mājas saimnieks, atzīst I. Mutjanko. Arī tāpēc tagad tik grūti atrast aizstājēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+