Dabā
Medības

Testējam. Pārvietojamais tornis – cik ērts?1

Pietiek vietas sunim, somai un kamerai.

Jau gatavie, saliekamie un pārvietojamie torņi vai trepes ir ļoti populāri okeāna otrajā krastā viņu medību saimniecības veidošanas īpatnību dēļ.

Mēs esam pieraduši pie stabilām konstrukcijām. Šādi gatavi torņi, lai tos pasūtītu kaut vai no Vācijas, lētāk par 200 eiro ar visu piegādi nemaksās. Tādēļ vienmēr ir bijis jautājums – cik šādi torņi ir ērti? Bija iespējams notestēt šādu pārvietojamu torni ar rotējošu krēslu. Ir ļoti ērts, vietas nav daudz, bet somai un mazam sunim vietas pietiek, arī mednieks var apsēsties. Vienīgais lielākais mīnuss ir tas, ka šādu torni var vienkārši nozagt, bet tāpat arī celtu koka torni nelabvēļi var iznīcināt. Par šo tēmu skatīsimies plašāk nākotnē, bet tā ir interesanta un apsverama ideja medību iecirkņa infrastruktūras uzlabošanai.

Jumts tornim
Vai metāla jumts medību tornim ir laba ideja? Torni ar šādu jumtu pamanīju Lietuvā, tur, būvējot torni, bija uzlikti kāda metāla jumta pārpalikumi. Jāsaka, ka šāds jumts ir ļoti skaļš – kad pret to sitas zari, viss tornis skan, tāpat sākas drausmīgs troksnis, kad līst lietus. Dzīvnieki mežā pie šādiem trokšņiem pierod, par to nav jāuztraucas, tomēr pašam brīžiem sajūta ir dīvaina, kad vējā pēkšņi atskan savādas skaņas. Katrs meistaro torni no tiem materiāliem, kas ir pieejami, labs ir arī metāla jumts, bet ar blaknēm un skaņas efektiem.

Jaciņa ierocim
Vislielākais bieds – nejauši saskrāpēt ieroča tēmēkli, laidi vai pat stobru, to liekot seifā vai pārvietojot. Ļoti ērti ir dažādi auduma ietvari, kuros ieroci, tēmēkli vai pat trokšņa slāpētāju var ielikt, lai droši paglabātu. Var tādu jaciņu pašūt mājas saimniece no vienkārša auduma, var šādus apvalkus nopirkt, var vienkārši palienēt kādas lieliskas idejas. Šādā veidā nesaskrāpēsies ne stobrs, ne klusinātājs.

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Ciklona ietekmē trešdien dažviet iespējams ļoti stiprs lietus 1
1 diena
Kate Šterna
Dabā
Pīļu ligzdošanas sekmes un medību sezonas prognozes 1
1 diena
LE
LETA
Dabā
Dienas gaitā termometra stabiņš pakāpsies līdz +25 grādiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
7 stundas