×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Cilvēkam pašam jāseko saviem pārmaksātajiem nodokļiem. VID to neatgādinās (13)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

“Nejauši uzzināju, ka man bijusi nodokļu pārmaksa 224 eiro apmērā, taču ieņēmumu dienests ik gadu turpināja atskaitīt nodokļus. Valsts ieņēmumu dienests (VID) atsūtīja vēstuli, ka nekas netikšot atmaksāts, jo trīs gadu laikā neesmu to pieprasījis. Kāpēc VID man jau iepriekš godīgi nepateica, ka ir nodokļu pārmaksa? Kāpēc tāda netaisnība?” jautāja JĀNIS JŪRMALĀ.

Valsts ieņēmumu dienesta sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa vispirms atvainojas jautājumu uzdevējam par radušos situāciju, taču vienlaikus atgādina, ka sekot līdzi nodokļu lietām ir katra paša pienākums.

Lasi vairāk žurnālā “Praktiskais Latvietis” 9.lpp. šeit.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ja cilvēkam PAŠAM mūsu valstī VISAM JĀSEKO, tad priekš KAM VISA ŠĪ BAISMĪGĀ IESTĀŽU VARZA VAJADZĪGA???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? KO GALU GALĀ DARA VID??? Vai tad katram darbiniekam NAV savas funkcijas šajā iestādē??? ĻOTI SLIKTA DARBA ORGANIZĀCIJA UN ATTIEKSME PRET CILVĒKIEM!!! ĻOTI NOLAIDĪGA, NEVĪŽĪGA, NOZIEDZĪGA!!! KAD BŪS LATVIJĀ FUNKCIONĒJOŠAJĀS IESTĀDĒS KĀRTĪBA???!!!

 2. Valsts kontrolei darbiņš Atbildēt

  Vai Valsts kontrole varētu pateikt par kādu summu VID iedzīvojies,neatmaksājot pārmaksātos nodokļus visus šos gadus?

 3. Lai to izlasītu ,ir jāveic apmaksa! Rīkļu rāvēji-Praktiskais latvietis !

  • Lūk, tieši kā skolas bērniem – TIESĪBAS IR, bet PIENĀKUMU NEKĀDU!!!
   Vai ES nav vienotas prasības arī VID?, kā tas notiek citās valstīs?? Kārtējo reizi Latvija izceļas ar NELIETĪBU UN SLINKUMU!!

 4. Jā ir pārmaksāti nodokļi VID to redz un automātiski būtu jāatskaita tie atpakaļ personai – nodokļu maksātājam. Tas ir izdevīgi, tā var aptīrīt iedzīvotājus, tos nemaz neinformējot. Normālā valstī valsts pārmaksāto atgrieztu atpakaļ bez jelkādas liekas birokrātijas.

 5. VID ir negodīga rūpala. Neuzticos ne par grasi.

 6. Uzskatu,ka paziņot par pārmaksātiem nodokļiem ir VID pienākums,kā piņemts Eiropā.

 7. nu ja kur nu mums līdz Eiropas līmenim tik, Anglijā, ja pārmaksāti nodokļi, kaut vai pāris mārciņas atsūta čeku un ne par ko nav nekas jāpieprasa un jāinteresējas, mums, ka tik kaut ko nožilīt

 8. birokrātu iestāde Atbildēt

  fuj vid

 9. Vienlaikus vēlētos atgādināt Valsts ieņēmumu dienesta sabiedrisko attiecību daļas galvenajai speciālistei Kristīnei Augstkalnei-Jaunbērziņai ka arī ir pienākumi, jeb saskaņā ar likumu, nodokļu pārmaksa ir jāatmaksā trīs mēnešu laikā. Ko VID daudzu gadu garumā ignorē, izmatojot vissmieklīgākos argumentus,lai attaisnotu sistemātiski masveida likumpārkāpumus. Piemēram šogad arguments bija -deklarāciju skaits palielinājies par 24%.

 10. diez kāpēc par nesamaksātajiem nodokļiem naski,naski tiek atgādināts un vēl pa fikso sodiņš uzlikts…?

 11. ,,man arvien biežāk liekas,ka esmu izdarījusi pareizo izvēli-aizbraukt no valsts,,Lielbritānijā pirmajā gadā biju pārmaksājusi nodokļus,jo bija uzrādīts nepareizs tax kods.Par to telefoniski paziņoju attiecīgajā iestādē.Pēc nedēļas atsūtīja vēstuli ar aprēķiniem un pārmaksas summu,vēl pēc nedēļas saņēmu čeku.Viss ,kas man bija jādara-ar šo čeku jāidodas uz banku,kur tas tika apmaksāts.

  • “..Par to telefoniski paziņoju attiecīgajā iestādē..” Tātad tika sekots līdzi un arī darīts (kaut tas bija tikai viens telefona zvans), lai atgrieztu pārmaksātos nodokļus. Katrs pats savas laimes kalējs, lai kurā valstī arī neatrastos 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+