×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2012
Drukāt

Pasakainā nakts uz sestdienu

atklasana_serd_173

Nav iespējams īsos vārdos aprakstīt visu, kas naktī uz aizvadītās nedēļas sestdienu notika trīsdesmitās olimpiādes spēļu atklāšanas ceremonijā Londonas jaunajā stadionā, klātesot 60 tūkstošiem skatītāju, bet šīs izrādes vērotāju skaits TV tiešraidē vai ierakstā tiek lēsts ap četriem miljardiem visā pasaulē.

 

Svētkus atklāja pirmais “Tour de France” uzvarējušais Lielbritānijas riteņbraucējs Bredlijs Viginss, ar milzu zvanu ieskandinot pasakaino šovu “Brīnumu salas”, kurā atspoguļojās gan britu nacionālajam pašlepnumam zīmīgas ainas, gan arī veselīga pašironija. Šova režisors Denijs Boils bija atturējies no gigantiskiem efektiem, to vietā akcentējot kultūras iezīmes un piesaisti Britu salu vēstures dažādām lappusēm. Izrādē piedalījās slaveni Lielbritānijas aktieri un mūziķi, piemēram, komiķis Rovans Atkinsons jeb misters Bīns un Pols Makartnijs, kura nemirstīgais hits “Hey, Jude” septiņu minūšu garumā vainagoja visu vairākas stundas ilgušo ceremoniju.

Vēl pirms Makartnija sēšanās pie klavierēm olimpisko uguni uz stadionu ar kuteri atveda futbola zvaigzne Deivids Bekhems un atdeva leģendārajam airētājam Stīvam Redgreivam, no kuru uguni pārņēma Lielbritānijas jauno sportistu septiņnieks un stadiona centrā lika tai iedegties lielajā lāpā. Mastā pacēlās baltais karogs ar pieciem olimpiskajiem apļiem. Skatītājus un sportistus sveica spēļu rīcības komitejas vadītājs Sebastjans Ko un Starptautiskās olimpiskās komitejas prezidents Žaks Roge, bet spēles atklāja Lielbritānijas karaliene Elizabete II.

Sekoja 204 nacionālo olimpisko komiteju delegāciju parāde, kurā latvieši stadionā iesoļoja ar numuru 104. Sarkanbaltsarkano karogu nesa pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, karognesējam sekoja Vadims Vasiļevskis, Zigismunds Sirmais, Ainārs Kovals, Madara Palameika, Sinta Ozoliņa-Kovala, Līna Mūze, Māris Urtāns, Edgars Eriņš, Laura Ikauniece, Dmitrijs Jurkevičs, Dace Lina, Poļina Jeļizarova, Mareks Ārents, Uvis Kalniņš, Gabriela Ņikitina, Armands Zvirbulis, Anastasija Grigorjeva, Konstantīns Ovčiņņikovs, Matīss Burģis, Jānis Šmēdiņš, delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers un 13 treneri. No goda viesu ložas tautiešus sveica Valsts prezidents Andris Bērziņš, kuram līdzās bija vēl apmēram 80 valstu un valdību vadītāji.

Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs pavisam 45 atlēti 13 sporta veidos. Daži no viņiem Londonā ieradīsies tikai šonedēļ vai pat vēlāk. Spēles beigsies 12. augustā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+