×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Pasaku burvei Stārastei – simts (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Svētdien, 2. februārī, daudzu paaudžu bērnu iemīļotajai rakstniecei un māksliniecei Margaritai Stārastei apritēs apaļi simts gadi.

Par godu mākslinieces dzimšanas dienai daudzviet Latvijas bibliotēkās izveidotas viņas grāmatu izstādes, bērnu auditorijās notiks literāri sarīkojumi. Interesantākā māksliniecei veltītā izstāde no sestdienas, 1. februāra, būs apskatāma Rīgas Centrālās bibliotēkas Imantas filiālbibliotēkā “Margarita Stāraste zīmē” – tajā līdztekus grāmatām būs izstādītas pirms septiņiem gadiem tapušas mākslinieces mazdēla Nila Erdmaņa fotogrāfijas.

Pašu Margaritu Stārasti viņas apaļajā jubilejā gan varam sumināt tikai neklātienē. Vēl pirms dažiem gadiem, neraugoties uz ļoti cienījamo vecumu, māksliniece darbojās, tapa jauni tēli un virknējās aizraujošās pasakās. Diemžēl 2008. gadā Margarita Stāraste piedzīvoja insultu, zaudējot kustību spējas, pastāstīja mākslinieces mazdēls: “Taču vecmammas prāts ir skaidrs, viņa ar manas māsas Ievas starpniecību seko līdzi notikumiem pasaulē. Starp vecmammas iecienītajiem laikrakstiem ir arī “Latvijas Avīze”, tāpat māsa Margaritai Stārastei lasa priekšā grāmatas un apgalvo, ka atmiņa viņai labāka nekā jaunajiem.”

Nils Erdmanis pastāstīja, ka mākslinieces meita, mākslas zinātniece Lilita Klinkerte patlaban strādā pie apjomīgas un izsmeļošas Margaritai Stārastei veltītas grāmatas, kuras pirmā daļa būs veltīta mākslinieces biogrāfijai, bet otrā – daiļradei.

Mākslinieces mazdēls izpauda arī sapni, kā ar Margaritas Stārastes tēlu palīdzību varētu veicināt Latvijas atpazīstamību pasaulē: “Bastejkalnā netālu no Brīvības pieminekļa aug liels ozols. Es iztēlojos, ka zem tā varētu novietot mākslinieces pasaulē pazīstamākā tēla – Zīļuka – bronzas skulptūru. Līdzīgi kā Brēmenei Brēmenes muzikantu skulptūra, šī būtu lieliska vieta, kur ceļotājiem nofotografēties par atmiņu no Rīgas un Latvijas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Lai vinai ir stipra veseliba.Lai vinai viss izdodas.Vina gramatas ir loti pasakainas,burvigas.To nekad naizmirst!

  2. Vislabākie vēlējumi māksliniecei jubilejā un lielais paldies par sirsnīgajām bērnu grāmatām. Neko skaistāku un labāku bērniem neesmu redzējusi, un savu meitiņu arī audzinu ar M. Stārastes pasakām un gleznām.

  3. Vismīļākie sveicieni māksliniecei jubilejā!
    Un vislielākais paldies par jaukajām bērnības atmiņām!

  4. Veselību un daudz baltu dieniņu māksliniecei lielajā juvilejā!

  5. Visskaistākās bērnības atmiņas ar jaukajām, mīļajām ilustrācijām.Arī mani bērni auga ar Stārastes grāmatiņām.Mana tante ļoti brīnišķīgi zīmēja, un bērnībā mēs mēģinājām arī mazliet atdarināt vai nozīmēt Stārasti, bet tas nudien neizdevās.Skaistākās grāmatiņas kādas vien tik redzētas.

Draugiem Facebook Twitter Google+