×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. marts, 2015
Drukāt

Pasākumiem 4.maijā KM papildus prasa 202 tūkstošus eiro (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas karogi 11.novembra krastmalā.

Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 25.gadadienas atzīmēšanai 4.maijā dažādiem pasākumiem papildus nepieciešami 202 tūkstoši eiro, par kuru piešķiršanu 31.martā lems valdība no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, liecina Kultūras ministrijas (KM) sagatavotā informācija.

Daļa pasākumu tiks īstenoti institūcijām pieejamā budžeta ietvaros, bet daļai centrālo pasākumu nepieciešams papildu finansējums. Sabiedrības informēšanai tiks izveidota 4.maija pasākumu interaktīvā karte internetā un mobilā aplikācija.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija informē, ka dažādi svētku pasākumi ir plānoti Jelgavā, Liepājā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī.

Papildu finansējums lūgts konkursiem skolēniem, vēsturisko liecību izstādēm, bukletu izdošanai un starptautiskām konferencēm, “Facebook” šķirkļa izstrādei oficiālajā Latvijas “facebook” profilā “If you like Latvia, Latvia likes you” un vēl daudziem citiem.

Papildu finansējums nepieciešams arī programmas tiešraidei no Rēzeknes Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 5 programmās. Studija tiktu izvietota Rēzeknē, programmas saturs tiktu translēts ne tikai abu radio programmu ēteros, bet arī dzirdams pilsētas laukumā, tajā skaitā svinīgie koncerti, kā arī Saeimas svinīgā sēde. Studija būtu atvērta tipa, kas ļautu iesaistīt garāmejošos cilvēkus, tā būšot noformēta Latvijas karoga krāsās.

4.maijā Rīgā plānota Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un ES karogu pacelšana laukumā pie Brīvības pieminekļa un svinīgās uzrunas. Latvijas pašvaldības tiks aicinātas nodrošināt skolu audzēkņu sabraukšanu Rīgā, lai klātienē vērotu svētku norisi, sākot ar karoga pacelšanu.

Papildu finansējums nepieciešams arī, lai laukumā pie Brīvības pieminekļa uzstādītu ekrānu un demonstrētu ar 4.maija tematiku saistītus kinomateriālus, kā arī video konkursa “Mūsu 4.maija deklarācija” uzvarētāju darbus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  Absurds – kā kādā āziātu hanistē, paši despoti un varmākas slavēs savu kliķi un dārgi svinēs tās tautā dziļi nicināmo gadadienu -riebekļi

 2. Un ka ar 21. augustu? Atbildēt

  4. maija republika sakotneji bija diemzel paklausigo nomenklaturistu izveidota iztapiga Gorbacova vasalvalsts… Un pa lielu tiesu, kautkas tads joprojam pastav. Pareizie cilveki pareizas vietas. Tikai ar 21. augustu brivibas cirvis cirta Kremla satanam pa roku! Un 21. augusts ir lielakas cienas verts.

 3. Kārtējā podā norautā nodokļu maksātāju samaksātā nauda

 4. kas paliks pāri, to izteres 9 maijā

 5. faktiski, valsts noziedznieki, pusi taču nozags

 6. Obligāti jāprasa papildus:”Latvijas prezidentūrai Eiropas Padomē tiek tērēti 100 miljoni eiro valsts naudas, un viņi visus pasākumus tik VIP viesiem taisa. Es izmantoju maksimāli visu, kur varu tikt. Speciāli! Lai viss aiziet nevis viņu, bet manā gultnē. Lai cilvēki atmostas – par ko mēs vispār spēlējam.”
  Igors, iesaukts par “Party bomzi” (IR.lv)

Draugiem Facebook Twitter Google+