×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Krējums plūst uz Rīgu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgai ne sevišķi veicoties ar tūristu piesaistīšanu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai. Kultūrcilvēki ir tie, kas kā laika kavēkli izvēlas brīvdabas operas izrādes apmeklējumu, gūst estētisku baudījumu laikmetīgās mākslas izstādēs, sajūsminās par mūsu izslavēto jūgendstilu, garas stundas vada muzejos, ceļot zināšanu līmeni. Viņu intelekts ir nesalīdzināmi pārāks par prastajiem ceļotājiem, kam nereti visa mantība ir mugursomā, vēsturiski interesē tikai tas, kad mūsu pilsētā atvērts pirmais īru pabs, un galvā patukšie apcirkņi pildās ar vienu “māk­sliniecisku” vēlmi, kur un kā brīvdienās labāk iedropēt. Un, jo lētāku izpriecu vietu izdodas atrast, jo biežāk viņi turp aizceļo svētākā pielūgsmē nekā muhamedānis uz Meku.

Diemžēl šovasar Latvijā valdošie klimatiskie ap­stākļi, tumšās atmosfēras frontes, kas klājas pāri Baltijas krastiem, uz šo pusi nevedina nedz cilvēkus, kuri gribētu bagātināties kultūrā, nedz alus pļumpētājus un šmigas cienītājus. Meteorologi sen pelnījuši, ka viņus aizvelk uz upuraltāri, taču ko vairs līdzēs šādi nests zieds debesu pārvaldniekiem tur augšā, ja plānotais ienesīgais ievākums tūrisma biznesā jāatliek uz vēlāku laiku, uz tveicīgāku dienvidu.

Turpretī citugad Rīga ieteicamo ceļojumu tirgū pārspēs Venēcijas Svētā Marka laukumu un Costa del Sol pludmales. Tā notiks, kad kļūsim Eiropas politiskā galvaspilsēta, uzņemoties prezidentūru, dienaskārtības noteikšanu kontinentā un godpilno pienākumu sagaidīt simtiem delegāciju un tūkstošiem eirokrātu. Viesmīļi un bufetnieces, naktsmītņu izīrētāji un taksisti var sākt eiro naudas pakošanu. Atbraukušie būs pārticīgi, labi audzināti ļautiņi ar smalkiem apaviem un uzvalkos, kas vēl silti no franču modelētāja adatas. Tie vis nebūs rupji zaldāti zābakos, kas izraustīja kliņģerītes Ventspils puķu dobēs un vajāja tiklas meičas pa ielām. Šie ārzemnieki, kā jau Briseles krējums, gribēs iepazīties ar jaunāko Rīgas deju, klausīties džezu, ēst stēkhaužos un sākt rītu ar šampanieša pokālu.

Pasākumi izkārtoti kā krelles. Kolīdz vieni dalībnieki nosprieduši visu, kā vajag, izgulējušies viesnīcu pēļos, tā vietā ieradīsies citi Eiropas dienestdēli un dienestmeitas, konferenču publika uz Latvijas izrīkotām godu maltītēm un svinīgajām sēdēm. Visām civilajām un militārajām iestādēm pavēlēts izrādīt vislielāko labvēlību augstajiem viesiem, vajadzības gadījumā sniegt nepieciešamo palīdzību. Pasākums patiešām būs ar rezonansi, tamdēļ policijai nopirks mocīšus, ar ko braukt limuzīnu eskortā, ministriju telpās parādījušies krāsu televizori, ierēdņu darba apģērbs nu ir samērā ciešama, par valsts līdzekļiem iegādāta klozīte, nevis kombinezoni un džemperīši ar ausekļiem. Dūklava kungam ZM stallī jāuztur poniju ganāmpulks tam gadījumam, ja eirogalvaspilsētu sadomātu apciemot augstdzimušas personas, visādi prinči un princeses, kam tīk izjādes svaigā gaisā vai manēžā. Lai taču viņi šeit brauc, ja nav par prastu!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja tik tos ponijus kāds lauksaimnieks nenomiglos…

Draugiem Facebook Twitter Google+