×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Pašam par visu savs skatījums

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Bārbeles pagasta iedzīvotājs Jānis Kalējs “Latvijas Avīzi” abonē jau ilgus gadus. Sākumā lasījis citu izdevumu, bet drīz vien pievērsies “LA”, ko tolaik sauca “Lauku Avīze”.

Jānim ir 76 gadi. Viņš piedzīvojis izsūtīšanu uz Sibīriju 1941. gada 14. jūnijā. Abi ar brāli bijuši mazi puisēni. Pēc pieciem gadiem ar tā saukto bērnu ešelonu pārvesti atpakaļ Latvijā. Vēlāk ilgus gadus strādājis par melioratoru un kopš tā laika vismaz pusi Latvijas pazīstot kā savu kabatu. Reiz kāds amata brālis laikrakstā izteicis nožēlu par meliorācijas nopostītajām lauku viensētām. Jānis tādam viedoklim nepiekrīt. Lai tiktu pie plašajiem tīrumiem, viensētas bija jānojauc, turklāt daudzas jau bija tikpat kā sagruvušas. Pēc tam kolhozā strādājis par iecirkņa priekšnieku. Uzkrājis dzīves pieredzi, un tagad viņam teju vai visos jautājumos ir savs viedoklis.

Vai Latvijai vajadzīga Zemessardze? Dabiski, ka vajadzīga, uzsver Jānis. Šveicē, piemēram, armija ir ļoti maza, toties Zemessardze kāda! Visi regulāri tiek apmācīti, mājās ieroči un valstij neviens negrasās uzbrukt. J. Kalējam prātā “LA” 1. aprīlī Voldemāra Krustiņa komentārā rakstītais, kā Molotovs skaidro, kāpēc Somija netika sagrābta un pievienota Krievijai. “Būtu ieguvuši nedzīstošu brūci… Tur (Somijā) ļaudis ir ļoti nepiekāpīgi. Tur pat mazākums būtu ļoti bīstams.” Bet mēs, latvieši, esam pārāk pakļāvīgi, uzskata lasītājs.

No pēdējā laika publikācijām uzteic žurnālista Viestura Sprūdes materiālu “Aizsargi – valsts un latviskuma sargi” 3. aprīļa numurā. Jānis būtu vēlējies plašāku informāciju par Latvijas aizsargu milzīgajiem īpašumiem. Rakstus par vēsturi izgriež un krāj. Laikrakstu lasa, sākot ar sportam veltītajām lappusēm. Eh, sportam gan vajadzēja atvēlēt vairāk vietas, lai smalki un pamatīgi aprakstītu visas spēles un sasniegtos rezultātus! Toties lasītāju viedoklis pēdējā lappusē itin nemaz neinteresē, no tiem viņš neesot atkarīgs, jo pašam par visu savs skatījums.

Ar politiku gan esam purvā, un, kā ārā tikt, nav zināms, teic pensionārs. Vai agrāk mūs kāds saukāja par fašistiem? Kā var atļaut Lembergam visu laiku muļķoties, ja nevar notiesāt? Piebalgs, kad krita banka “Baltija”, solīja – viss ir droši, bet nākamajā dienā banka tomēr ciet! Un tādu tauta gatava likt par premjeru. Labi, ka pats atteicās, cilvēks vismaz šoreiz solīds…

J. Kalējs pievienojas Viļa Vītola pārdomām rakstā “Krīze ir izdevība” (“LA”, 31. martā), sevišķi rindkopā par tiesnešiem, kas šo amatu ieņem kopš padomju laikiem un bijuši kompartijas biedri. Lai iet agrāk pensijā! Bet kam tic pats Jānis Kalējs? “Nacionāļiem, tie vienīgie vēl ietur nacionālo līniju,” atbild “LA” ilggadējais lasītājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+