Ekonomika
Bizness

Pašapkalpošanās kasēs norēķinās rekordliels pircēju skaits0

Veikalos “Maxima” šajā vasarā ir bijis rekordliels pircēju skaits, kas par pirkumiem ir izvēlējušes norēķināties tieši pašapkalpošanās kasēs, portālu “LA.lv” informēja “Maxima Latvija” pārstāvji.

To skaits ir pieaudzis pat divarpus reizes, salīdzinot ar 2017.gada vasaru.

“Maxima Latvija” IT departamenta direktors Mārtiņš Smilga norādīja, ka šobrīd aizvien skaidrāk redzams, ka klientu vidū pieaug tendence izmantot “Maxima” sniegtās ērtības pašapkalpošanās kasu formātā, lai ērti un operatīvi norēķinātos par pirkumiem.

Tas, kas pirms laika likās kā inovācija, jau tagad ir standarts pircējiem, ko apliecina pirkumu skaita pieaugums šī formāta kasēs – 157 %, salīdzinot ar 2017. gadu, uzsvēra Smilga.

Arī kopējais pirkumu skaits “Maxima” veikalu tīklā ir audzis par 3,4%. Šī iemesla pēc pircējiem tiks sniegtas arvien plašākas iespējas norēķināties pašapkalpošanās kasēs visā Latvijā, atklāja Smilga.

Visvairāk klienti pašapkalpošanas kases izmanto nelieliem ikdienas pirkumiem, ko veido vidēji seši produkti, un pirkuma vidējā summa ir 7 – 8 eiro. Lielākā vidējā pirkuma summa šovasar ir bijusi jūnija mēnesī “Maxima” veikalos Ogrē – 16,75 eiro.

Savukārt kopējais pircēju skaits, kas šovasar norēķinus veica pašapkalpošanas kasēs, sasniedzis trīs miljonus, liecina “Maxima Latvija” dati.

Šobrīd pircējiem pašapkalpošanās kases ir pieejamas 43 “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Kopumā investējot vairāk nekā vienu miljonu eiro, “Maxima Latvija” no marta līdz augusta vidum ir ieviesuši vēl teju 80 pašapkalpošanas kases veikalos Rīgā, Salaspilī, Jūrmalā, Ikšķilē, Ķekavā, Limbažos un Saldū.

Šī gada laikā ir plānots ieviest pašapkalpošanas kases vēl deviņos “Maxima” veikalos Rīgā, Valmierā un Iecavā, tādējādi nodrošinot iespēju vēl lielākam klientu lokam saņemt ātrus un ērtus norēķinu pakalpojumus.

“Maxima Latvija” veikalu pašapkalpošanās kasēs pircēji par pirkumiem var norēķināties ar banku maksājumu kartēm, tai skaitā, ar bezkontakta maksājumu kartēm, un vairākos veikalos šajās kasēs var maksāt arī ar skaidru naudu.

Saistītie raksti

Visās pašapkalpošanās kasēs var veikt uzkrājumus “Paldies” kartē un arī norēķināties ar “Paldies” kartē uzkrāto naudu. Tāpat tajās var norēķināties ar “Maxima Latvija” dāvanu kartēm un izmantot “Uzņēmumu karti”.

LA.lv