×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Anda Līce: Nekāda Brisele, nekāds NATO neizvilks no krīzes (14)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dzīve sagrauj visus mītus. Mums jau kopš padomju laikiem ir stāstīts, un mēs arī paši sev turpinām iegalvot: dzīve ar katru dienu kļūs labāka, ar labumu saprotot, ka visas taustāmās lietas – nauda, manta, pārtika – nezin no kurienes radīsies aizvien vairāk. Kaut kas tāds iespējams vien tad, ja cilvēki strādā labi un daudz. Ja viņi svešas gribas priekšā nelokās kā niedres vējā un beidz sev stāstīt pasakas.

Pašapmāna cena vienmēr ir ļoti augsta. Izrādās, brīvība bez ierobežojumiem ir postoša. Atpūta un izklaide, kļūdamas svarīgākas par darbu, cilvēku degradē. Paļaušanās vienīgi uz palīdzību no malas ļauj neatgriezeniski palaisties slinkumā. Nekāda Brisele, nekāds NATO nespēs mūs izvilkt no krīzes, pasargāt no Krievijas vai kādas citas plēsīgas valsts, ja neveiksim pilnīgu savas attieksmes revīziju pret dzīvi un nespēsim atbildēt uz jautājumu, kādā valstī mēs pēc savas, nevis citu gribas, vēlamies dzīvot.

Kuram gan padomju Krievijas ideoloģiju un patiesos ģeopolitiskos mērķus vajadzētu pazīt labāk par tiem, kas to visu ir izbaudījuši uz savas ādas? Tomēr izrādās, tas jau ir aizmirsies, to ir pārspējis šīs valsts tirgus vilinājums, melīgā propaganda par neatdzimušas valsts it kā jaunu politiku un gļēva piesegšanās ar politkorektumu. Visu cieņu Jaunajam Rīgas teātrim un Gunai Zariņai – viņi pateica “nē” ne jau krievu kultūrai un tautai, bet gan šīs valsts politikai, kuru tauta tomēr ir pieļāvusi. Boikots ir iedarbīgs un sen pārbaudīts līdzeklis, ja vien mūs no tā neattur nespēja pārvarēt savu ego, kā tas notika ar lielveikala “Maxima” sākto boikotu. Ja ES dalībvalstīm šā brīža izdevīgums un personīgais komforts izrādīsies svarīgāks par ļoti skaudro patiesību, tām arī savās teritorijās nāksies piedzīvot ne vienu vien Krimu.

Lielu postu valstij spēj nodarīt atsevišķu amatpersonu iecirtība, kas nāk no apstākļu pilnīgas neizpratnes, bet vēl biežāk no populisma. Tomēr laiks visu noliek savā vietā. Patīk tas mums vai ne, nekas nav tik mainīgs kā pasaules karte, mūsdienās vairs nav iespējams par krīzēm jebkurā planētas vietā sacīt, ka tās notiek tālu no mums. Vai Abrene, kuru Latvija atdeva Krievijai un par kuru tolaik daudzi tik gauži raudāja, šodien nebūtu mūsu Krima?

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. В случае Украины страны Запада демонстрируют двойные стандарты, забывая о собственной истории оккупаций. Об этом на пресс-конференции заявил мэр Вентспилса Айвар Лембергс (Latvijai un Vеntspilij, СЗК).

 2. Beigu beig’as izr’ad’isies:SLIC’EJU GLAB’SANA IR PA’SU SL’IC’EJU DARBS! t’A TAS PATREIZ IR AR uKRAINU kRIMAS “‘kRIMEN’ALLIET’A un t’a tas b’us ar “”Baltijas Trejmeiti’n’am”‘,kad L’acis sadom’as t’as nolikt “”sun’i’sa poz’a”‘…Eiropa neies karot ,jo piekususi.Slikti izklaus’as?Tom’er tuvu paties’ibai.

 3. Kur valsts prezidents? Atkal pamucis, vai savā Eiropas naudas viesu mājā? Modiniet un vediet uz pili!

  • Bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga lekcijā ASV paziņojusi, ka Krievijas dalība Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomē visas ANO darbību ir padarījusi «impotentu attiecībā uz visiem nodomiem un mērķiem», kā arī brīdināja, ka Vladimira Putina vadītā Krievija «spiedīsies uz priekšu, cik tālu vien var, un, kad tā netiks atgrūsta, spiedīsies vēl tālāk». Lūk valsts šodienas politiskā vadība un uz to arī ir jāliek cerības

 4. Dzīvojam citā realitātē, ka nav kas sadod pa purnu ASV un Lielbritānijai, kad tās, solot Ukrainai nedalāmību, piedāvāja iznīcināt ātomieročus. Ukraina iznīcināja ātomieročus, bet nodevēji ASV un Lielbtitānija nodeva Ukrainu, neko nedara, lai turētu vārdu un aizsargātu Ukrainas nedalāmību. Nav, kas sadod pa muti Obamam un Elizabetei, un Merkelei, kas 2010. gadā nevēlējās, lai NATO izstrādā stratēģisko aizsardzības plānu Baltijai.

  Tai vietā, lai Lielbritānija un ASV rīkotos un turētu vārdu, tie iegrūž Ukrainai rīklē SVF aizdevumus, smacējot ukraiņu tautu ar parādiem uz ilgu laiku.

  Krievija sarīkoja jaukas olimpiskās spēles, bet ES un Brisele par to Putinam pasniedz dāvanu – nemierus Kijevā, jo Ukrainas prezidents neparakstīja ar ES asociācijas līgumu.

  **

 5. jautajums raksta autorei! cik jums gadu?40 gados vienkarsie laudis,rupnicu stradnieki,kalpi simpatizeja sarkanas armijas ienaksanai.kapec?tapec ka bagatie saiminieki,rupnicu,fabriku ipasnieki par darbu maksaja santimus!tika ievesti viesstradnieki no polijas,lietuvas lai vel mazak varetu maksat par padarito darbu!tagad notiek tas pats!tad lielako tiesu latvijas iedzivotaju bija mazizglitoti un nezinaja talakas sekas!kapec Rigas iedzivotaji atbalsta Usakovu?tapec ka neviens mers nerupejas par vienkarsajiem laudim!tiem rupeja sava un partiju kabatas!latviskajam partijam Latvijas iedzivotaji vairs neuzticas!

  • Virs RD virmo skatlis 54

  • Dārgais biedri!Nu labi,pieņemsim ,ka PSRS bija visu strādnieku un zemnieku paradīze! Bet tagadējā Krievijā,no sociālisma ir palicis Ļeņina līķis Maskavas vid’u!Pie varas tur ir darba’lau’zu izkalpinataji.Ar liel’am imperijas ambicijam.

 6. Tas, ko padomju civilizācijas mēsli ir pastrādajusi Gruzijā un Ukrainā, liecina par to, ka nekādā gadījumā nedrīkst ticēt tam, ko sola rietumu lielvalstis un NATO! Kad Ukraina, pēc padomju deģenerātu civilizācijas mēslaines sabrukuma, atteicās no kodolieročiem, rietumu lielvalstis garnatēja (!!!) aizsargāt tās teritoriālo suverenitāti! Tagad visa pasaule var pārliecināties, ka rietumu lielvalstu garantijas neko nav vērtas! Latvijas iedzīvotajiem šis apstaklis noteikti ir jāņem vērā, kad kāds no politiķiem paziņos, ka mūs aizsargās… Neviens neaizsargās, jo parakstītie līgumi un garantijas ir tikai uz papīra. Ar to var aiziet vienīgi uz ateju.

 7. Abrene nebūtu mūsu Krima.Mūsu Krima ir ne tikai OKUPĀCIJAS seku nenovēršana, bet pārkrāsoto komunistu gudrā rīcība un varas saglabāšana.Diemžēl viņi nesaprot, ka sarkanie fašisti arī viņus noslaucīs no šīs zemes.

 8. Kas būs mūsu attieksmes revidents par mūsu dzīves veidu?Tāds vēl nav dzimis.Esam kā lopiņi zaļā pļavā bez gana un kūts ar neierobežotu izvēli ,ko paver visas 4 debess puses.Būtu vismaz kā zvēri mežā ,tur ir kaut kāda kārtība.

 9. Boikots=pašapmāns.
  Par kādu boikotu var runāt, ja jau 20.maijā Rīgā, Dailes teātrī sākas Maskavas Dailes teātra (MXT) viesizrādes, kas noritēs krievu valodā?! Ja mūsējie nebrauks uz Krieviju, tad Krievijas krievi ieradīsies šeit vēl lielākā skaitā, lai izvērstu savu aģitāciju ( Ja kalns nenāk pie Muhameda, tad Muhameds dodas pie kalna).

  • Arī Jaunais vilnis nav aiz kalniem, kuru rīkot Truksnis akceptēja. Kā reāli izpaudīsies boikots???Cik lielvalstis to ir akceptējušas??? Padraudēt ar pirkstu – tu mēs varēsim un viss, jo tādu, kā Cilinskis mums nav daudz un mūsu valdība nav mugurkaula un perfektas diplomātijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+