Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
1. septembris, 2016
Drukāt

Likums neļauj apgriezt astes, bet suņi traumas gūst visai bieži (6)

1. Asiņainās prieka traumas

1no5
Foto - Linda DombrovskaFoto - Linda Dombrovska

Sagaidot saimnieku mājās, katrs suns luncina asti. Šaurās telpās ir daudz šķēršļu, kur astes galam atsisties, un tā biežo vien arī notiek. Ko nozīmē maza plaisiņa ādā? Visur citur it kā neko. Taču, ja tā ir pašā suņa astes galā, kuram luncinoties centrbēdzes spēka ietekmē asinis burtiski šļācas kā no šļūtenes, situācija rādās jau citā gaismā. Visas sienas, spoguļi, mēbeles, viss ir nelieliem asins pilieniem, smērējumiem notašķīts. Ir slavenais teiciens – sadzīst kā sunim. Šajā gadījumā tas nestrādā!

Tieši tāpat notiek medībās. Ātri kustoties pa aizaugušām vietām, krūmājā, niedrēs suns satraumē astes galu. Vecas niedres griež kā ar nažiem! Medību azarts neļauj viņam sajust traumu uzreiz, jo tam tobrīd nav lielas nozīmes. Taču dziedēšana prasa daudz pūļu, un sunim šādas brūces nozīmē inficēšanās un nekrozes briesmas. Tad kur ir tas humānisms, kā vārdā tika aizliegta astes kupēšana?

 1. Asiņainās prieka traumas
 2. Likumi un pētījumi
 3. Kāpēc aizliedza kupēt astes un ausis?
 4. Vai astes kupēšana sāp?
 5. Kā ārstēt?

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Aizliedz tie, kam nav reālas saskarsmes ar suni. Ak, sunītim kupē asti, tas ir briesmīgi.

 2. Cik cilvēku ir dzīves laikā traumējuši pirkstus?
  Griežam tik nost. ….

 3. Paldies! Labs raksts!

 4. Tā notiek kad likumu lemj cilvēki kuriiem nav sakara ne ar dzīvneiku turēšanu, kopšanu, audzēšanu, ne ar lauksaimniecbu, finansēm utt. lietām par kurām cilvēkam nav ne jausmas.

  • Ja gan! Tapec labak kupet kamer vel mazińi. Es jau daudzus suńus redzeju ar traumetam astem.
   Te likums doma par kko citu, ne par dzivniekiem. Ja vajag- tad vajag!

  • vai tu būtu tas vienīgais ideālais viszinis šai pasaulē tevis nosauktajās sfērās? Vēl nevienu medību vai laukos dzīvojošu suni neesmu redzējis ar sabeigtā vai savainotām astēm!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4.3
Alūksne +2.1
Daugavpils +2.3
Saldus +3.6
Liepāja +6.3
Jelgava +3.9
Ventspils +4.6
Limbaži +3
Madona +2.8
Rēzekne +2.3
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+