×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Pašaudzēta prece

aboli_leta

Laiku pa laikam gribētu pārdot pašu dārzā augušos ābolus, sīpolus un citas lietas. Kādas ir nepieciešamās formalitātes, lai to varētu darīt Zolitūdes masīvā vai Zolitūdes tirgū nomas maksas pa atsevišķām dienām un vai iespējams tirgoties turpat pie vieglās automašīnas, neizmantojot telpas? 
Kristīne

 

Ja pašaudzēto produkciju paredzēts realizēt tirgū, jāsaņem atļauja un to izsniedz tirgus administrācija (tā arī nosaka tirdzniecības vietas cenu). Ja saimniece vēlas savu preci tirgot mikrorajonā, to var darīt tikai noteiktās vietās (tās publicētas Rīgas domes mājas lapā www.riga.lv sadaļā uzņēmējiem – saskaņotās pastāvīgās ielu tirdzniecības vietas, to var noskaidrot arī Rīgas pilsētas izpilddirekcijās).

Kā paskaidroja Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas Ekonomikas attīstības, nekustamā īpašuma un projektu nodaļas vadītāja vietniece Tatjana Baumane, ja zeme pieder pašvaldībai, nodevas likme par vienas pastāvīgās ielu tirdzniecības vietas izmantošanu fiziskai personai, kurai nav jāreģistrē saimnieciskā darbība, un tā tirgo pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, ir viens lats dienā. Ja zemes īpašnieks nav pašvaldība, cenu nosaka zemes īpašnieks.

Lai saņemtu atļauju, personai, kas vēlas tirgoties pašvaldības noteiktajās ielu tirdzniecības vietās, jāuzraksta iesniegums Rīgas rajona vai priekšpilsētas izpilddirekcijai, kuras administratīvajā teritorijā izvēlētā tirdzniecības vieta atrodas,

Tirdzniecības atļaujas saņemšanai nepieciešamie dokumenti: iesniegums (jāiesniedz oriģināls); rakstisks saskaņojums ar attiecīgās zemes īpašnieku vai tiesisko valdītāju – privātpersonu vai valsts un pašvaldības īpašuma valdītāju (jāuzrāda oriģināls); individuālā darba veicēja apliecība vai Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāja reģistrācijas apliecība (jāuzrāda oriģināls), vai apliecinājums, ka neveic saimniecisko darbību vai saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” var nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējs, kā arī nenodarbina citas personas; zemes lietošanas tiesības apliecinošs dokuments, ja zeme atrodas ārpus Rīgas pilsētas administratīvajām robežām (nepieciešama tikai pašu izaudzēto augļu, dārzeņu, ogu, stādu un dēstu tirdzniecībai) – jāuzrāda oriģināls; saskaņojums ar Rīgas pilsētas būvvaldi, ja patstāvīgajā tirdzniecības vietā tiek izmantota paša tirgotāja iekārta (sīkāka informācija Rīgas domes mājas lapas sadaļā uzņēmējiem – atļaujas un licences). Tirgojoties Zolitūdes tirgū, par metru plata tirdzniecības galda izmantošanu dienā jāmaksā 1,50 latu, tikpat liela summa pārdevējam jāizdod, ja viņš vēlas produkciju tirgot no savas mašīnas.

Ielu tirdzniecību regulē Ministru kabineta 2010. gada 12. maija noteikumi Nr. 440 “Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību” un 2010. gada 1. jūnija noteikumi Nr. 499 “Higiēnas prasības augu izcelsmes produktu primārajai ražošanai un tiešai piegādei galapatērētājam nelielā apjomā”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+