Mobilā versija
+2.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
30. septembris, 2014
Drukāt

Pasaule bērna acīm: atklās izstādi “KidsroomZOOM! Riga”

Martin Pabis / publicitātes fotoMartin Pabis / publicitātes foto

No 2. līdz 31. oktobrim Rīga 2014 programmas ietvaros norisināsies starptautiska bērnu mēbeļu un rotaļlietu dizaina izstāde “KidsroomZOOM! Riga”, vēsta Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris.

Izstādes vadmotīvs šim notikumam ir “laboratorija”, kur bērni ir kā mazi pētnieki, kas iepazīst pasauli caur savu pieredzi ar visām maņām: redzi, tausti, dzirdi, smaržu un garšu. Ir būtiski, lai vidē, kurā bērns aug, būtu iespējas darboties, eksperimentēt un attīstīties.

Izstāde ir veidota, lai izzinātu bērnu patiesās vajadzības un radītu jēgpilnu ikdienā lietojamu dizainu, tā apvieno lietišķās mākslas un produktu izstādi. Iepriekš “KidsroomZOOM!” izstādes notikušas Milānā, Vīnē, Florencē, Grācā un citur, arvien veidojot speciālu ekspozīciju.

Visu oktobri ik nedēļas nogali izstādē notiks radošās darbnīcas bērniem, ko vadīs dizaineri no Itālijas, Austrijas un Latvijas. Pirmā darbnīca – iepazīšanās ar Tomasa Maitca piedāvātajām ONDU fotokamerām – unikālu koka fotoaparātu, kurš darbojas pēc Camera Obscura principa, un Austrijas dizaina klasiku – konstruktoru Matador, notiks sestdien, 4. oktobrī, plkst. 12 -15

Izstāde aplūkojama Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas), 7.dzīvoklī. Darba laiks no trešdienas līdz piektdienai plkst. 12-18, brīvdienās plkst. 12–16. Izstāde un radošās darbnīcas apmeklējamas bez maksas.

Izstāžu cikls “KidsroomZOOM!” aizsākās kā mākslas kritiķes, žurnālistes un kuratores Paulas Noē (Itālija) un bērnu mēbeļu dizainera Tomasa Maitza (Austrija) iniciatīva. Visa pamatā bija ideja – radīt izstādes formāta platformu kā īpašu notikumu Milānas dizaina nedēļas laikā, kas pilnībā paredzēta mākslai, dizainam, pārtikai un citām ar bērniem saistītām jomām, par norises vietu izvēloties un iekārtojot īres dzīvokli pilsētas centrā.

Sergio Magnano / publicitātes fotoSergio Magnano / publicitātes foto

Izstādē būs pārstāvēti tādi zīmoli un dizaina studijas kā Alburno (IT), Alicucio (IT), Bumoon (FR), D van Dirk (NL), Debesy (LT), Hugu (LV), IO Kids (UK), Kalon (USA), Kinkeliane (NO), Krethaus (AR), Kukuu (LV), Litogami (FR), Magis (IT), Makedo (AU), Matador (AT), Moluk (CH), Mon Petit Art (FR), Nonah! (FR), Ondu (SI), Paade Mode (LV), Perludi (AT), Punch’n’Cuddle (UK), Rijada (LV), Stick-lets (USA), Stocs (NL), Studio delle Alpi (LUX), Studio Roof (NL), Toctoclab (IT), Tukluk (AT), uc.

Izstādē būs apsktāmas arī dizaina klasiķu radītās rotaļlietas DIC un Xcelsior kopīgi veidotā ekspozīcijā Master’s toy, kuras autori ir Gints Mālders un Mārtiņš Ratniks.

Pievienot komentāru

"Es ceru, ka esmu koks". Inga Žolude raksta jaunu romānuProzaiķe Inga Žolude (1984) dzimusi Rīgā, ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē.
Draugiem Facebook Twitter Google+