×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

Pasaulē dosies mūzikls “Sprīdītis” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 5. oktobrī, plkst.14 Rīgas Latviešu biedrībā notiks Andreja Jansona un Viļņa Baumaņa mūzikla visai ģimenei “Sprīdītis” izrāde, portālam LA.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Mūzikla libretu un tekstus pēc Annas Brigaderes pasaku lugas “Sprīdītis” motīviem rakstījis Vilnis Baumanis. Tā mūzikas autors ir Ņujorkā dzīvojošais latviešu komponists un diriģents Andrejs Jansons, un viņš pats stāsies pie diriģenta pults.

Mūzikls tapis 1978.gadā un pirmizrādi piedzīvojis Bostonā. Vēlākajos gados ar to varējuši iepazīties arī latviešu skatītāji Ņujorkā, Toronto, Melburnā, Sidnejā, Minsterē un Garezerā, bet Rutgers universitātē Ņūdžersijā tapis mūzikla iestudējums angļu valodā.

Jaunākajā iestudējumā, kas tapis ar Rīgas 6. vidusskolas spēkiem, piedalās vairāk nekā simts bērnu un jauniešu no skolas kolektīviem – skolēnu teātra “Skatuves kods”, simfoniskā orķestra un jauktā kora “Saule”. Izrādes režisores ir Sandra Dambiniece un Ingrīda Kušķe, pedagogi – Haralds Bārzdiņš, Inta Godiņa un Ārijs Šķepasts.

Pēc pirmizrādes, kas šī gada pavasarī notika Rīgas Latviešu biedrības zālē, teātra zinātnieks Viktors Hausmanis laikrakstā “Laiks” to novērtēja kā brīnumu, īpaši uzteicot Sprīdīša lomas tēlotāju Deividu Lagzdiņu, “kas bija noteikts un izdarīgs, un nekādā ziņā nekāds ņaudētājs.”

Mūzikla “Sprīdītis” izrāde 5. oktobrī ievadīs Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Kultūras fonda rīkoto II kultūras konferenci “Latvija ārpus Latvijas. Kultūra, vēsture emigrācija un nacionālā identitāte”.

Biļetes cena uz izrādi ir 2 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dienu pēc Annas Brigaderes 153. dzimšanas dienas. Jauka dāvana.

Draugiem Facebook Twitter Google+