×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. augusts, 2012
Drukāt

Pasaulē krasi cēlušās pārtikas cenas

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pārtikas cenas pasaulē jūlijā salīdzinājumā ar jūniju cēlās par 6%, kas galvenokārt saistīts ar graudu un cukura cenu kāpumu, ceturtdien paziņoja Romā bāzētā ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO).

FAO informēja, ka tās aprēķinātais globālais pārtikas cenu indekss, kurā iekļaujas 55 produkti, tostarp graudi, eļļas augu sēklas, piena produkti, gaļa un cukurs, pagājušajā mēnesī pieaudzis par 12 punktiem – līdz 213 punktiem.

Organizācijas eksperti norāda, ka sausuma vilnis ASV negatīvi ietekmējis kukurūzas ražu, un šīs graudaugu kultūras cenas globālajā tirgū jūlijā cēlās par 23%.

Savukārt kviešu cenas jūlijā salīdzinājumā ar jūniju palielinājās par 19%, jo tika pazemināta kviešu ražas prognoze Krievijā.

Turklāt sliktu laikapstākļu dēļ Brazīlijā, Indijā un Austrālijā ir cēlušās arī cukura cenas, informēja FAO.

Organizācija pavasarī paziņoja, ka septītā daļa planētas iedzīvotāju cieš no tā, ka nav pietiekami paēduši. Savā ziņojumā FAO aicināja pasaules valstu valdības investēt infrastruktūrā un aizsargāt trūcīgo cilvēku tiesības uz pārtikas resursiem.

Pasaulē nav rimis satraukums, ka augsto pārtikas cenu dēļ nabadzībā ieslīgs desmitiem miljoni cilvēku un noplaks ekonomikas izaugsme. Tas īpaši attiecas uz Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm, kur trūkumā jau pašlaik dzīvo vairāk nekā 950 miljoni cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+