Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
7. janvāris, 2016
Drukāt

Itālijas ārlietu ministrs: Pasaule maksā par “karu ar terorismu”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Itālijas ārlietu ministrs Paolo Džentiloni.

Pasaule šobrīd maksā par aplamo “karu ar terorismu”, kuru ASV sāka, reaģējot uz 2001. gada 11. septembra teroraktiem, atzinis Itālijas ārlietu ministrs Paolo Džentiloni.

Aizstāvot Itālijas lēmumu nepiedalīties uzlidojumos džihādistu grupējumam “Islāma valsts” Sīrijā un Irākā, ministrs skaidroja – lai sakautu terorismu, būs vajadzīga vairāk nekā viena paaudze, turklāt militāriem soļiem var būt vien ierobežota loma. “Mēs joprojām maksājam – vēl pēc 15 gadiem – par sekām tam, kam vajadzēja būt zibenskaram, lai izskaustu terorisma draudus,” vēstulē laikrakstam “Corriere della Sera” norādīja Džentiloni. Ministrs reaģēja uz ietekmīgās avīzes ievadrakstu, kurā apgalvots, ka Itālija rīkojusies nepareizi, neatsaucoties pēc Parīzes slaktiņa paustajam Francijas aicinājumam pievienoties “Islāma valsts” bombardēšanas kampaņai. Viņš atgādināja, ka Itālijas bruņotie spēki ir to armiju vidū, kas ir “visvairāk iesaistītas un augstu novērtētas” krīzes zonā no Atlantijas okeāna Āfrikas piekrastes līdz Pakistānai. Militāri soļi ir jākombinē ar diplomātiskiem centieniem, dalīšanos ar izlūkinformāciju, kā arī sadarbojoties ar valstīm, kurām draud destabilizācija, norādīja ministrs.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+