×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Pasaule mūzikas festivālā “Porta” uzstāsies dziedātāja Eivora

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. maijā mūzikas namā “Daile” Pasaule mūzikas festivāla “Porta” programmā ar koncertu uzstāsies Fēru salu dziedātāja Eivora, informēja festivāla “Porta” pārstāve Ilze Apsiņa.

Fēru salu dziedātājas daudzveidīgo balsi pasaules mūzikas žanra cienītāji klātienē Rīgā varēja baudīja jau 2014. gada pasaules mūzikas festivāla “Porta” rudens koncertā, bet plašāka Latvijas publika to iepazina Latvijas Televīzijas muzikāli dokumentālajā stāstā “Skaņusaite”.

Kopš iepriekšējās tikšanās mākslinieces radošais laiks ir bijis īpaši ražīgs un panākumiem bagāts. Pagājušajā gadā, pēc intensīva darba studijā, Eivora izdevusi divus albumus – vienu angļu valodā, bet otru dzimtajā fēriešu valodā. Abi albumi ieguvuši četras galvenās Fēru salu mūzikas balvas un atzinīgus vērtējumus.

Eivora, kura ar dziesmām no jaunajiem albumiem iepazīstinās arī publiku Rīgā, stāsta, ka dzimtajā fēriešu valodā izdotais albums ir elektroniskāks, savukārt angļu valodā izdotā albuma “Bridges” (“Tilti”) skanējums ir akustiskāks. Abi albumi tika veidoti vienā laikā, un, par spīti atšķirībām, tajos ir arī daudz līdzību.

Lai arī Eivora pašlaik dzīvo Kopenhāgenā Dānijā, Fēru salas ir tā vieta, ko viņa joprojām sauc par mājām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+