×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
3. jūlijs, 2017
Drukāt

Pasaule skaitļos. Dārgā elektrība (6)

MV1info_18.5

Avots: Eurostat

Pēdējos gados Latvijā vērojamais elektrības cenu kāpums iecirtis pamatīgu robu daudzu ģimeņu maciņā, bet līdzīgas tendences ir gandrīz visā Eiropas Savienībā, kur vidējā elektrības cena kopš 2008. gada augusi par 23%. ES dalībvalstu vidū gan ir ļoti lielas atšķirības, piemēram, Latvijā elektrība ir gandrīz divreiz dārgāka nekā Bulgārijā, bet divreiz lētāka nekā Dānijā. “Eurostat” dati liecina, ka vairāk nekā trešdaļu (36%) no vidējās elektrības cenas ES valstīs veido dažādi nodokļi un nodevas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kāpēc tāds straujš cenu kāpums

  2. blakus vajadzētu pielikt vidējo algu līmeni šajās valstīs…

  3. interesanti redzet, ka Igaunija un Lietuva elektriba ir letaka neka Latvija !! un pie fakta, ka abas minetas valstis ir uzbuveti veja energijas projekti ar simtiem MW. Tomer Latvija viss ir ka parasti – notiek nekas un tapec visur cenas tikai kapj un kapj.

  4. Grafiks principā nekorekts. Pareizāk būtu to rēķinat procentos pret vidējo mediānas ienākumu pēc nodokļu nomaksas. Tad tie cipari izskatītos pavisam savādāki un varētu beigās izrādīties, ka elektrības cena Latvijā ir viena no augstākajām pasaulē.

  5. Pati elektrība Latvijā ir ar visai zemām izmaksām un maksā 3,6 € centi/kWh.
    Visa pārējā maksa (līdz 16,2 e centi/kWh), kas ir ap 2/3, ir par tīkliem, OIK, nodokļiem …

  6. Bet kur pie elektribas cenas pazuda maksa par elektribas skaititaju, piegadi?

Draugiem Facebook Twitter Google+